WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Аварійне і довгострокове прогнозування аварій з с НХР - Контрольна робота

Аварійне і довгострокове прогнозування аварій з с НХР - Контрольна робота

значення для 10 та 20 т хлору при 10м/с.
Якщо 10т - 1,95 км, 20т - 2,8 км, тоді: Гтаб. для 17т = 2,55км.
Визначаємо Гтаб хлор для 17т при 6 м/с: Гтаб. при 6м/с = 2,73км.
З урахуванням перекладного коефіцієнту Гтаб=Гтаб хлор*К=2,73*0,24=0,66 км
2.3. Визначення параметрів зон хімічного забруднення
При аварійному прогнозуванні:
2.3.1.Площа зони можливого хімічного забруднення (SЗМХЗ).
Розмір ЗМХЗ приймається як сектор круга, форма і розмір якого залежать від швидкості та напрямку руху вітру і розраховуються за емпіричною формулою:
SЗМХЗ=8,72*10-3*Г2*?, км2;
де Г - глибина зони;
? - коефіцієнт, який умовно дорівнюється кутовому розміру зони (табл.5)
SЗМХЗ=8,72*10-3*0,662*45=0,00872*0,44*45=0,17км2;
2.3.2.Площа прогнозованої зони хімічного забруднення (SПЗХЗ) визначається за формулою:
SПЗХЗ=К*Г2*N0,2км2;
де К - коефіцієнт, який залежить від. СВСП (табл. 4);
N - час на який розраховується глибина ПЗХЗ.
SПЗХЗ=0,133*0,662*40,2=0,076км2
2.3.3.Ширина зони прогнозованого хімічного забруднення (ШПЗХЗ) становить:
ШПЗХЗ=0,3*Г0.75=0,3*0,660,75=0,22км.
Населений пункт розташовано на відстані 5км від місця аварії, а глибина зони забруднення становить 0,66 км, отже населений пункт не попадає в зону хімічного забруднення.
Висновок
В наслідок аварії на газгольдері трапився викид 8400 м3 диметиламіну при швидкості вітру - 6м/с, СВСП - ізотермія, температурі повітря -200С. внаслідок цього утворилася зона можливого хімічного забруднення у вигляді сектору з кутом 450, глибиною 0,66км і площею 0,17км2. Ширина прогнозованої зони хімічного забруднення складатиме 0,22км. Площа прогнозованої зони хімічногозабруднення становить 0,076 км2. Населений пункт розташований на відстані 5км від ХНО в зону можливого хімічного забруднення не попадає, тому аварія на ХНО небезпеки для мешканців населеного пункту не представляє.
Глава 3. Визначення характеру НХР, засобів захисту та відповідних дій при аварії на залізничному транспорті з виливом НХР
ЗАВДАННЯ. На залізниці сталася аварія з виливом тетрафторетану. На південь від місця розливу тетрафторетану на відстані 0,13км знаходиться ставок, а в радіусі 1 км розташовані населені пункти, підприємства та сільськогосподарські ферми. Азимут напрямку вітру (А0) 1350, швидкість вітру Vв=1м/с
Визначити характер НХР, засоби захисту та відповідні дії в осередку можливого хімічного ураження.
3.1. Небезпечний вантаж і ступінь його токсичності
Вантаж - тетрафторетан. Небезпечний для вдихання, проковтування, подразнює слизові оболонки. Першими признаками отруєння є головний біль, запаморочення, сонливість, біль у шлунку і в підложечній області, нудота, блювота, порушення координації, судороги, втрата свідомості. При контакті з рідиною виникають обмороження. Під час горіння виділяються отруйні речовини (фосген).
3.2. Основні властивості тетрафторетану і види небезпеки
Тетрафторетан - безкольоровий газ, більш важкий ніж повітря і тому накопичується у низьких ділянках поверхні землі, підвалах, тунелях і тощо. У воді не розчиняється, перевозиться у зрідженому стані під тиском, під час виходу у атмосферу перетворюється у газ. Вогненебезпечний. Легко займається від іскор та полум'я. пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші, які можуть далеко розповсюджуватися від місця витікання. Суміші можуть вибухати як у приміщеннях так і на відкритому просторі. Ємності з тетрафторетаном при нагріванні можуть вибухнути, а в порожніх ємностях з під тетрафторетану утворюються вибухонебезпечні суміші.
3.3. Засоби індивідуального захисту і їх характеристика
Виключна отруйність тетрафторетану вимагає використовувати для захисту органів дихання ізолюючі протигази та дихальні апарати ИП-4М, КИП-8, АИР-98МИ, ИВА-24М серії РА 90 Рlus фірми "Drager. Для захисту шкіряних покровів використовують засоби захисту - КИХ - 4(5), Л-1, гумові чоботи та рукавички. Під час організації та проведення аварійно-рятувальних робіт необхідно враховувати той факт, що засоби захисту шкіри порушують тепловий баланс організму людини що їх вдягнула. Час перебування людини в засобах захисту шкіри лімітується температурою навколишнього повітря, кількістю попередніх циклів роботи.
3.4. Нейтралізація тетрафторетану
Нейтралізація тетрафторетану виконується осадженням шляхом розпилення води. Розпилення виконується за допомогою пожежних автоцистерн АЦ та АА, пожежних автонасосів та станцій АИР, АИ, ПНС, АИП та ін. Тиск струменю води, що утворюють ці технічні засоби повинен бути не менш ніж 0,6 МПа. При менших тисках ,як правило, дисперсність крапель води здатних поглинати газову фазу не досягається. Для утворення тонко дисперсних водяних завіс використовувати спеціально обладнані брандспойти.
3.5. Необхідні дії в різних умовах
а)загального характеру; б)при викиді; в)при пожежі; г)при загорянні.
а) Необхідно вивести сторонніх осіб та не допускати їх проникнення. Дотримуватися навітряної сторони, уникати низьких місць рельєфу. Ізолювати небезпечну зону. В зону аварії можна входити тільки в повній захисній одежі. Під час ліквідації наслідків аварії необхідно дотримуватися правил протипожежної безпеки, усунути можливі джерела утворення іскор та вогню. Потерпілим повинно надати першу допомогу, всіх людей евакуйованих з зони аварії направити на медичне обстеження.
б) Не доторкатися пролитої речовини. Припинити рух поїздів та маневрові роботи у зоні аварії. Прибрати джерела виникнення іскор та вогню. Пошкоджений вагон відвести у безпечне місце. При слабкому витіканні зрідженого тетрафторетану, за умови наявності спеціалістів, спробувати ліквідувати течу, або перекачати речовину в запасну ємність. При інтенсивній течі дати газу повністю витекти, при цьому ізолювати район в радіусі 200м, доти поки газ повністю не розсіється. Викликати на місце аварії пожежну та газорятувальну служби даного району.
Сповістити про небезпеку вибуху та отруєння місцеві органи влади. Евакуювати людей з зони, що може бети заражена отруйним газом. Зона евакуації становить 1км. Не допускати попадання речовини у підвали, тунелі, каналізацію. Винести пошкоджені балони у безпечне місце.
в) Ізолювати зону в радіусі 800м. Прибрати цистерни з зони пожежі, якщо це не уявляє небезпеки, та дати можливість догоріти. Не наближатися до палаючих ємностей. Не гасити доти, поки не буде усунено витікання речовини, а за тим гасити дрібно розпиленою водою, механічною піною з максимальної відстані.
г) Як можна швидше збити полум'я водою, а потім діяти як при витіканні.
3.6. Заходи першої допомоги при

 
 

Цікаве

Загрузка...