WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → 1.Чинники ступеню мотивації у сфері діяльності в умовах небезпек. 2. Ознаки глобального порушення стану ґрунтів. 3.Надання допомоги при ураженні елект - Реферат

1.Чинники ступеню мотивації у сфері діяльності в умовах небезпек. 2. Ознаки глобального порушення стану ґрунтів. 3.Надання допомоги при ураженні елект - Реферат

обробка: оранка, культивація, боронування і т.д. Усе це підсилює вітрову і водяну ерозію. Тепер на зміну традиційним методам обробки ґрунтів поступово приходять ґрунтозахисні з помітно меншим обсягом механічного впливу. Ґрунт у результаті такої обробки, що щадить, здобуває майже ідеальні якості: вона не ущільнюється, стає в достатньому ступені пухкою, з численними невеликими ходами, що сприяють провітрюванню і швидкому відводу води після сильних злив, що запобігає утворенню застійної вологи. При оранці така структура була б зруйнована. Оскільки при обробці, що щадить, земля може усмоктувати вологу у великих кількостях і відводити її надлишки, ґрунт не вимивається і не вивітрюється.
Щоб важкі трактори не ущільнювали і не руйнували ґрунт, важливо "узути" їхній в особливі шини низького тиску. Цю складну задачу удалося вирішити конструкторам Українського державного НДІ КГШ (Дніпропетровськ). Розроблені ними шини наднизького тиску мінімально травмують ґрунт.
Найважливішу роль у боротьбі з ерозією ґрунтів грають ґрунтозахисні сівозміни, агротехнічні і лісомеліоративні заходи, будівництво гідротехнічних споруджень.
Масовий і небезпечний характер носить забруднення ґрунтів свинцем. Відомо, що при виплавці однієї тонни свинцю в навколишнє середовище з відходами викидається його до 25 кг. З'єднання свинцю використовуються як добавки до бензину, тому автотранспорт є серйозним джерелом свинцевого забруднення. Особливо багато свинцю в ґрунтах уздовж великих автострад. Поблизу великих центрів чорної і кольорової металургії ґрунти забруднені залізом, міддю, цинком, марганцем, нікелем, алюмінієм і іншими металами. Радіоактивні елементи можуть попадати в ґрунт і накопичуватися в ньому у результаті випадання опадів від атомних вибухів або при видаленні рідких і твердих відходів промислових підприємств, АЕС. Заходи щодо боротьби з забрудненням:
1.Раціональний контроль за вирубкою лісів.
2.Стратегія керування відходами.
3. Раціональне використання добрив і отрутохімікатів.
Віруси та пов'язана з ними небезпека для життя та здоров'я людей.
Віруси (лат. отрута)дрібні збудники численних інфекційних захворювань людини, тварин, рослин і бактерій. Є внутрішньоклітинними паразитами, не здатні до життєдіяльності живих кліток. Це неклітинна форма життя.
Жоден з відомих вірусів не здатний до самостійного існування. Віруси можуть існувати в двох формах: позаклітинної і внутрішньоклітинний. Поза клітками виріони (вірусні частки) не виявляють ознак життя. Потрапивши в організм, вони проникають у чуттєві до них клітки і переходять зі спочиваючої форми в що розмножується.
Починається складна і різноманітна взаємодія вірусів і клітки, що закінчується утворенням і виходом у навколишнє середовище дочірніх виріонів.
У залежності від тривалості перебування вірусу в клітці і характеру зміни її функціонування розрізняють три типи вірусної інфекції. Якщо віруси, що утворяться, одночасно залишають клітку, то вона розривається і гине. Віруси, що вийшли з неї, уражають нові клітки. Так розвивається літична (руйнування, розчинення) інфекція. При вірусній інфекції іншого типу, називаної персистентной (стійкою) , нові віруси залишають клітку хазяїна поступово. Клітка продовжує жити і поділяється, роблячи нові віруси, хоча її функціонування може змінитися.
Третій тип інфекції називається латентним(схованим). Генетичний матеріал вірусу вбудовується в хромосоми клітки і при її розподілі відтворюється і передається дочірніми клітками. Але в процесі роботи були виявлені багато позитивних властивостей вірусів ,завдяки яким у другій половині 20 в. вони стали чудовою моделлю для дослідження фундаментальних проблем біології. З їхньою допомогою були зроблені такі видатні відкриття, як розшифровка генетичного коду і будівля генетичних нуклеиновых кислот, установлені закономірності синтезу білків. Віруси виявилися основним інструментом генетичної інженерії. Тепер ми знаємо що по своїй будові і властивостям віруси займають проміжне місце між найскладнішими хімічними речовинами (полімерами, макромолекулами) і найпростішими організмами (бактеріями).
Отже - віруси небезпечні для життя та здоров'я людини. Хвороботворні властивості вірусів.
Діапазон патологічних процесів, викликуваних вірусами, дуже широкий. Тут і так називані генералізовані інфекції (грип, кір, сказ, свинка, віспа й ін.), і місцеві поразки шкіри і слизуватих оболонок (герпес, бородавки), і хвороби окремих органів і тканин (міокардити, гепатити, лейкози), і, нарешті, злоякісні утворення (рак, саркома у тварин). Розповсюдженими захворюваннями залишаються грип і гострі респіраторні захворювання, кір, вірусний гепатит, тропічні лихоманки, герпес і інші вірусні хвороби. У природі існує мало чисто людських вірусів; усі вони близькі й аналогічні відповідні вірусам тварин.
Яка імовірність зустрічі з вірусами? Зі збудниками грипу, кору, свинки, герпеса, цитомегалії, гастроентерита і різних ГРЗ контакти практично неминучі (90 - 100%); з вірусами зухвалими гепатит, краснуха, сказ, везикулярний стоматит, поліомієліт, міокардити, зустрічей можна уникнути. Так чи інакше, але людина протягом усього життя піддається небезпеки заразитися і занедужати якою не будь вірусною інфекцією, хоча існує визначена вікова чутливість до вірусів.
Ще не народженому плоду людини грозять два віруси: краснухи і цитомегалії, що передаються внутріутробно і дуже небезпечні. Новонароджені і грудні діти ще більш уразливі: їм загрожують віруси герпеса 1-го і 2-го типу і вірус гепатиту. Також підстерігають їх нові небезпеки: грип, різні ГРЗ, поліомієліт, гострі гастроентерити.
Отже, віруси є постійними супутниками людини від народження аж до глибокої старості. Вважається, що при середній тривалості життя 70 років близько 7 років людина хворіє на вірусні захворювання. Підраховано, що в середньому людина щорічно зіштовхується з 2 і більш вірусними інфекціями, а всього за життя віруси до 200 разів проникають у його організм. На щастя, далеконе всі зустрічі закінчуються хворобами, тому що в процесі еволюції людський організм навчився успішно справлятися з багатьма вірусами.
Небезпека морських видів транспорту та діяння людини в екстремальних ситуаціях при виникненні загрози корабля.
Однією з сфер діяльності людини з давніх давен було мореплавство. Морський вид транспорту, як і будь який інший, таїть в собі досить велику частину небезпек.
Що ж може статися з кораблем у плаванні, та які небажані ситуації можуть чинити небезпеку:
" Пожежа на кораблі;
" Аварії та катастрофи пов'язані з природними умовами;
" Зіткнення з іншим кораблем або з нерухомим об'єктом;
" Інші види аварій (льодовий полон, хибний курс, посадка на рифи, перекидання, терористичний акт і т.д.).
При посадці на корабель пасажирам слід ознайомитись з заходами захисту свого життя на випадок надзвичайної ситуації: знати де знайти рятувальний жилет, вогнегасник, напрямок руху до рятувальної шлюпки та інше. На кораблях біля кожного пасажирського місця закріплюється карта пасажира, в якій вказується: значення корабельних сигналів тривоги, місце збору пасажирів по тривозі, номер та місце рятувальної шлюпки, ілюстрована карта-інструкція по одяганню рятувальних засобів індивідуального користування з вказівкою місця їх зберігання.
По-перше, на судні потрібно контролювати свою поведінку, та поведінку тих хто разом з тобою: дотримуватись правил поводження під час руху корабля, не лізти

 
 

Цікаве

Загрузка...