WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБезпека життєдіяльності (БЖД), Охорона праці → Способи виведення з ладу автомобілів. Методика огляду на наявність вибухових пристроїв - Реферат

Способи виведення з ладу автомобілів. Методика огляду на наявність вибухових пристроїв - Реферат

як:
* сторонні предмети, прикріплені до корпусу автомобіля;
o сторонні предмети, які знаходяться в салоні автомобіля (коробки, пакети, валізи, дроти тощо);
o сторонні предмети, розміщені на поверхні біля автомобіля або під ним (звертати увагу навіть на булавки, шматки дротів, стрічки, ізоляційної стрічки, мотузки, відбитки взуття тощо);
o ознаки стороннього проникнення в конструкцію автомобіля (відчинені двері, розбите скло, сторонні дроти тощо);
o інше.
2-й етап. Наближений огляд.
Зовнішній візуальний огляд автомобіля.
Цей огляд рекомендується здійснювати групою у складі до 3-х фахівців. З них: 1 фахівець - старший групи, 2 фахівці - оглядова група.
Схема початкового розміщення фахівців наступна: фахівець № 1 - біля правого переднього колеса автомобіля на відстані близько 1 м; фахівець № 2 - біля заднього лівого колеса автомобіля на відстані близько 1 м.
При цьому старший групи і фахівці № 1 та № 2 повинні бути екіпіровані засобами індивідуального захисту. А фахівці, крім того, - мати дзеркала, інші пристрої для огляду важкодоступних місць у конструкції автомобіля (днище, бампери тощо) та ліхтарі.
За командою старшого групи фахівці № 1 та № 2, рухаючись назустріч один одному, починають одночасний огляд конструкції автомобіля за наступними ярусами:
а) поверхня, на якій розміщений автомобіль;
б) нижня частина автомобіля (днище, трансмісія, бампери, вихлопна труба);
в) корпус автомобіля від поверхні, на якій він розміщений, до нижнього рівня засклення салону (особлива увага звертається на простір надколісних арок та внутрішню частину коліс, заправну горловину, місця примикання дверей, кришки багажника та капоту автомобіля до його корпусу);
г) корпус автомобіля від нижнього рівня засклення до даху салону та, за можливості, салон автомобіля, огляд якого здійснюється через його
засклення. При цьому особлива увага звертається на місця примикання дверей автомобіля до його корпусу);
д) дах автомобіля та спеціальне обладнання на ньому у разі наявності останнього (наприклад, в машинах ДАІ, швидкої допомоги тощо).
При цьому за один повний обхід автомобіля здійснюється огляд лише одного ярусу.
Як свідчить практика, під час проведення огляду особливу увагу слід звертати на такі найбільш імовірні місця розміщення злочинцями вибухових пристроїв на зовнішній поверхні автомобіля, а саме:
o простір надколісних арок;
o бак з пальним або його проекція на днище автомобіля;
o проекція сидіння водія або пасажирів на днище автомобіля;
o внутрішня поверхня переднього та заднього бамперів;
o проекція багажника на днище автомобіля;
o проекція відсіку двигуна на днище автомобіля;
o вихлопна труба;
o під захисною кришкою горловини паливного баку;
Після закінчення огляду фахівці № 1 та № 2 здійснюють додаткову перевірку підозрілих предметів, а також усього того, що привернуло їхню увагу та було відзначено в доповідях під час огляду.
Внутрішній огляд салону автомобіля.
Старший групи за результатами зовнішнього візуального огляду автомобіля за ярусами приймає рішення про внутрішній огляд його салону. Для цього визначаються двері салону автомобіля, які необхідно відчинити першими. Двері повинні відповідати умові відсутності розтяжок та інших підозрілих предметів, прикріплених до їх внутрішньої поверхні. Відчинення повинно здійснюватися дистанційно з безпечної відстані або укриття.
Після здійснення повного відчинення одних дверей автомобіля проводиться візуальний огляд його салону. Він починається з підлоги, під
сидіннями і потім йде вгору. При цьому особлива увага звертається на такі найбільш імовірні місця розташування ВП усередині салону:
o на внутрішньому боці дверей та за дверними панелями;
o під сидіннями водія та пасажирів;
o між сидіннями;
o у відсіку для рукавичок та дрібних речей;
o серед електронного обладнання;
o попільничка, гучномовці, запальничка, лампи освітлення;
o під підголівниками;
o під приладною панеллю;
o під килимками на підлозі;
o за сонцезахисним щитком.
Після візуального огляду салону оглядаються внутрішні боки решти дверей автомобіля. Упевнившись у відсутності прикріплених до них підозрілих предметів або датчиків цілі решту дверей необхідно відчинити для більш детального огляду салону автомобіля. Слід уникати навантажень на сидіння в салоні, оскільки під ними або в них може знаходитись ВП нажимної дії.
Після цього фахівці здійснюють підхід до моторного відсіку автомобіля і огляд підкапотного простору. Після повного відчиненая кришки капоту проводиться детальний огляд підкапотного простору для виявлення ВП. При цьому звертається увага на:
o електричні вимикачі на обладнанні, яке працює від акумуляторної батареї (кондиціонер повітря, очисники вітрового скла тощо);
o наявність пристроїв, закріплених на двигуні, вентиляторі або важільному механізмі;
o наявність пристроїв в очищувачі повітря або обладнанні, змонтованому на теплоізоляційній перегородці;
o наявність сторонніх пакетів, контейнерів;
o наявність сторонніх дротів або пристроїв, прикріплених до капоту;
o наявність додаткових дротів, не передбачених конструкцією автомобіля;
o підключення до акумуляторної батареї сторонніх дротів, зажимів, пристроїв тощо.
Внутрішній огляд багажника автомобіля.
Отримавши доповідь про відсутність ВП у салоні автомобіля та в підкапотному просторі, старший групи дає команду на відмикання та відчинення кришки багажника.
Після відмикання запорів багажника фахівці №1 та № 2, екіпіровані засобами захисту, наближаються до нього.
Після повного відкриття багажника проводиться детальний огляд простору багажника для виявлення ВП. При цьому увага звертається на:
o дроти та пристрої, прикріплені до кришки багажника (1);
o простір під запасним колесом (2) та позаду нього;
o надлишкову проводку, прикріплену до тормозних та задніх підфарників (3);
o зону позаду заднього сидіння (4);
o підлогу під килимком.
Після повного відчинення багажника проводиться детальний огляд його вмісту. Слід уникати значних переміщень та механічних впливів на предмети, які знаходяться в багажнику, з огляду на те, що ВП може бути замаскованим.
Внутрішнє обстеження автомобіля за допомогою спеціального пошукового собаки.
У всіх випадках після відчинення і огляду салону автомобіля, підкапотного простору та багажника необхідно провести пошук ВП в автомобілі за допомогою спеціального пошукового собаки. За відсутності собаки або паралельно з ним може бути застосований газоаналізатор парів вибухових речовин.

 
 

Цікаве

Загрузка...