WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Шамбхала у ведично-буддійській традиції - Реферат

Шамбхала у ведично-буддійській традиції - Реферат

Коку і Вікоку співставляємо з біблійними Гогом і Магогом, коранічними Йаджуджі Маджудж (Кор. 18: 92-97; 21:96) та бонськими Ядуд, ya bdud, і Мадуд, ma bdud, як іпостасі Дуд, 'bdud, тобто Мари-"Смерті" < перс. dud "дим, примара"xliv!). Ламаїзм знає духів групи "дуд", які належать до свити Ерлік-хана (Шіндже), а алтайський фольклор знає їх як "тютпа (ютпа, дютпа, джютпа), охоронців водойм та підступів до чорного палацу Ерлік-хана. Одночасно духи "дуд" належать до свити покровителя монгольських буддистів Махакалиxlv.

Гог — володар народу Магог, який є другим сином Іафета (Бут. 10:2), прославлений стрільцями з лука (Ієз. 38:16; 39:3) (як от ельфи Толкієна!), поряд з Гомером (кіммерійці), Мадаєм (мідяни), Іаваном (Еліса, тобто елліни-іонійці, "явани" індійських джерел), Фірасом (фракійці), Фувалом (Тубал, атрибутація спірна) і Мешехом (Мосох, тобто північномесопотамські мушки). Саме князем Роша (дв.-євр. rosh "джерело" або "раша", "рашія" — "іудей, який перейшов у язичництво", термін з Книги Маккавеїв та Тори; араб. "ар-руасі" — "великоголовий"), Мешеха і Фувала називається Гог (Ієз. 38:2). Також Гог названий одним із нащадків патріарха Рувима, первінця Іакова-Ізраїля, але за те, що він осквернив ложе свого батька (злягся з наложницею батька Валлою), першість була віддана синам Іосифа. Пантюркіст Аднан Маднані у книзі „Яджудж і Маджудж" засвідчив побутуюче уявлення кавказців про те, що прихованими нащадками „гога і магога" є адигейці (черкеси), які прийшли на Кавказ як кочівники звідкись із пустелі, і перейняли мову тубільного населення, а частина останнього з часом прийняла тюркську мову північних завойовників (карачаєвці та балкари). Апеляція до великої кількості тюркської топонімії на Кавказі для свідчення про початкову пратюркомовність тубільців Кавказу не витримує критики в сенсі наявності аналогій, коли „субстратний" етнос перекладає топонімію на мову „суперстрату".

"... Для одних Шамбала є Істина, для інших Шамбала є утопія. Для одних Володар є Старець, для інших Шамбали Володар є явище Задоволення. Для одних Шамбали Володар є прикрашений Ідол, для інших Шамбали Володар є Керівник всіх планетних духів. Але Ми скажемо: Шамбали Володар – Вогнений Рушій Життя і Вогню Матері Світу. Подих Його горить Полум'ям і Серце Його палає Вогнем Лотосу Срібного. Шамбали Володар живе і дихає у серці Сонця! Шамбали Володар – Закликаючий і Покликаний! Шамбали Володар – стрілу Несучий і всі стріли Приймаючий! Шамбали Володар дихає Істиною і утверджує Істину. Шембали Володар Незрушний і руйнування перетворює у сотворення! Шамбали Володар – Навершя Знамена і Вершина Життя! Прийміть Шамбали Володаря як Знамення Життя. Тричі скажу – життя, бо Шамбала є умова прагнень людства... Шамбали Володар являє людству три начертання: Вчення, явлене Майтрейєю, кличе дух людський у Наш творчий світ. Вчення Майтрейї вказує на Безмежність у Космосі, у житті, у досягненні духа! Вчення Майтрейї тримає знання космічного вогню як відкриття серця, вміщуючого яву Всесвіту. Старе передання, стверджуюче, що прихід Майтрейї явить воскресіння духа, правильне. Ми додамо: воскресіння духа може передувати явищу Приходу, як прийняття свідоме Вчення Володаря Майтрейї. Істинно, воскресіння!"xlvi.

В кінці 32-го царя на сто років (3327 – 3427 рр.) стане царем Ассура–лікар (lha-min dgra), який "перекривить" колесо вчення — "Калачакру". Він буде підданий суду та забуттю і прийде воїнство із знаменом Майтрейї з "Північної Шамбали", з "західних гір": "Коли похід із Зображенням Шамбали здійсниться землями Будд та повернеться до Першоджерела (до Бодхі Гайя, — О.Г.), тоді прийде час промовлення священного слова Шамбала ... Священна Шамбала зображається серед мечів та списів у непереможних латах... Обійде знамено Шамбали серединні землі Благословенного ..." xlvii.

"Шамбала смонлам" так описує цю апокаліптичну битву:

"Безстрашний серед своєї армії богів,

Зі своїми дванадцятьма легіонами,

Ти скачеш на коні,

Встромляєш спис у груди Хануманди –

Ватажка злих сил, що піднялися

Проти Шамбали,

І так буде знищене зло"xlviii

В індуїзмі, відповідно, майбутній Майтрейя – білий вершник Калкі-Аватара, як стверджує "Калкі-пурана", в кінці епохи Калі-юга народиться в обителі Шамбали або зійде з гори Кайласи, поверне землі двох правителів – Мору (династію Маур'їв?) та Девапі, знищить змія Калі і встановить Сатья-югуxlix. Калкі-Аватара походить одночасно від Сонячної та Місячної династій: "За бажанням вашим, я буду народжений в місці Шамбхала... Я знову поставлю на землі двох володарів – Мару і Девапі. Я встановлю знову Сатіюгу і відновлю Дхарму в її попередній силі. Після поразки Калі-юги я повернуся у своє місцеперебування" ("Калкі Пурана"; див. також "Вішну Пурана", "Агні Пурана")l.

Тут також саме слово Шамбала виступає як антитеза Шамбі ("Обману"), індуїстському лже-месії, народженому Матхьєю ("Олжа") з кошачими очима від Адхарми. Сестрою Шамби буде Майя ("Ілюзія"), яка стане матір'ю Лобхе ("Бажання"), і її дочка, яка названа Вікріті ("Хвороба") дасть життя Кродхе ("Сказ"), чия сестра Хімса ("Насильство") народить Калі-югу. Ця жахлива Калі-юга тримається на могутності священних ароматів, на олжі, вині, жінках та золоті. Її сестра Дуркріті ("Дурні вчинки") дасть життя хлопчику на ім'я Бхайя ("Жах") та дівчинці на ім'я Мрітью ("Смерть"), котрі створять Нірайя ("пекло"). Але в дійсності Майя є втіленням богині Лакшмі, яка через любов до Калкі-Вішну зникне з рядів воїнства Калі-югиli. В останній битві між Калкі і Калі виявиться, що Калі (Лакшмі) — це іпостась самого Калкі (Вішну) і тому в останній момент протистояння відбудеться "містичне очищення" сутності світу. Наступить благісний період, але з часом Калкі змушений буде знову вступити в бій, на цей раз із гігантом Кутходарі, який проковтне божественне втілення і його воїнів, але зрештою в череві демона Калкі розкладе вогонь і після визволення вступає у бій з могутніми Кокою і Вікокою, які за суттю є його ревнивими пошанувальниками. Вони беруть Калкі в полон, але потім поклоняються йому. Завершує все весілля самого Калкі.

У Калкі буде дві дружини — Падма, яка народить йому могутніх вершників Джаю та Віджаю (ведучих, відповідно, малу і велику, матеріальну і духовну війни) та "мудра Рама".

Відповідно з Калкі-Аватарою індуїзму та буддизму в контексті з демонічними Кокою і Вікокою напрошується як паралель з періодично воскресаючим еддично-нордичним героєм Хельгі, якому сприяє біла валькірія, так і талмудичним переданням про пророка Еліяу, який повинен прийти перед появою Мошіаха (Месії) і здійснення Геула ("Визволення"), а саме він повинен проголосити довколишнім народам про його прихід і зробити це на "даху Храму", тобто на місці (землі), де нема святості Ізраїлю, тобто поза його межами (за тлумаченнями Ребе). Як відомо, "дахом світу" здавна іменуються тібетські Гімалаї...

На "екзотеричному" (поза Шамбалою) рівні, начебто, "вчення Шамбали" пов'язане з вищезгаданим щодо обителі Гесер-хана реальним монастирем Ташілунпо (діалектний варіант назви — Дашілхунбо), заснований біля Шігадзе в 1447 р. панчен – шостий, який мешкав у цьому монастирі. "... За свідченнями очевидця — монаха —живописця гелонга Чампа Таші, таші лама взяв із собою з Ташілунпо тільки картини Шамбали. З них дві він дав на шляху відомим хутухтам"lii; "Одинадцятого липня (1927 року, — О.Г.) нірва з монастиря Кумбум привіз пророцтва і нову молитву таші-лами Шамбалі"liii. Панчен-лама єдиний має право "пропуску в Шамбалу" найбільш достойним ламам. "...Ще іскра про Шамбалу. Відомий таші-лама часто впадав у екстаз під час бесід з учнями. Іноді ж і зовсім мовби зникав, переносячись у святилище Шамбали. Ці екстази яскраво переносять у часи бесід Св. Іоанна Делакруа зі Св. Терезою, коли обидва блаженні співбесідники, прийшовши в захоплення, піднімалися до стелі кімнати"liv. За традицією, третій Панчен-лама (1738-1780) написав путівник у Шамбалу "Джерело десяти мільйонів чудес", пояснюючи, що подорож туди надзвичайно довга і для досягнення країни необхідно здійснити велику кількість духовних практик.

Як пише М. Реріх (на жаль, до нього слід ставитися надто скептично, оскільки він був "посвячений" у т.зв. "екзотеричну", тобто "зовнішню", доступну "доктрину" щодо Шамбхали): "... У Лхасі особливо пов'язується з вченням Шамбали монастир Морулінг, відомий своєю вченістю. Число лам у Морулінзі не перевищує трьохсот. Говориться, що час від часу деякі лами з Морулінга йдуть в якесь гірське сховище в Гімалаях, з котрого не повертаються назад. В деяких інших монастирях жовтої секти практикується вчення Калачакри. Також наявний особливий Дацан Шамбали в Кумбумі на батьківщині самого Тцон-Ка-Па (Дзонкапи, Цзонкаби — О.Г.) та в китайському монастирі Утайшані, де настоятель монастиря написав чудову книгу: "Червоний шлях у Шамбалу"..."lv.


 
 

Цікаве

Загрузка...