WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Молитва. Роди і види молитви (науковий реферат) - Реферат

Молитва. Роди і види молитви (науковий реферат) - Реферат

6,6).
Є два типи усної молитви:
1) Літургійна, або публічна, це молитва, що її виконують священики і члени різних збірнот в ім'я та з доручення церкви.
2) Молитва приватна.
Молитва публічна - це церковне правило або хор, хоч її проказує лиш один священик, чи чернець. Коли ж моляться разом різні особи, ця молитва набирає характеру приватного, хоч і є це молитвою, що випливає з Містичного Тіла Христового.
Папа Пій ХІІ в Енцикліці про Містично Тіло Христове пише:
"Є деякі, що намагаються переконувати людей, що молитві приватні є, маловартісні, а молитви публічні вартісніші, бо вони в ім'я церкви і так випливають із містичного Тіла Христового, але все це - хибне, бо Божественний Спаситель так єднає міцно всіх не лиш у своїй церкві, в улюбленій своїй Обручниці, але також кожну віруючу душу, з якою розмовляє інтимно, а головно з тими, що наближають до Євхаристійного Престолу. І хоч молитва спільна публічна, що походить від Матері - Церкви, і тут її гідність, як Обручниці Христова, однак усі молитви проказані приватно і не маючи цієї гідності, приносять, однак, багато користі Містичному Тілу Христовому взагалі, хочу б тому, що усе добре і святе від членів пливе в спільному святих і на добро усіх".
У наших усних молитвах треба звертати увагу:
1) На правильну вимову слів, на фрази та на відповідне положення тіла.
2) На зміст слів і фраз.
3) Взагалі звертати увагу на Бога і на Божі справи, без глибшого вдумування у зміст слів чи фраз.
На молитві усній перша форма є найважливішою, це зрозуміло, хоча друга форма є досконалішою, бо вона більш природна та більш корисна, легша, вартісніша. Також третя форма, є доброю і дозволеною в церковному Правилі. Тут можна у час хору, коли зворушує Божа ласка, розважати Таїнства Свят у році чи муки Христові не звертаючи уваги на зміст окремих слів. Початківці, звичайно, відправляються у першому способі, але після кожний вибирає собі спосіб. Можна аткож змінювати способи, що часто залежить від обставин чи потреб душі.
Треба звикати замолоду молитися з увагою, як тільки можливо. Це жаль, коли в такій духовній спільності так багато ображаємо Бого щоденними гріхами.
Ми повинні також кожен зокрема молитися усно, щоб:
1) Так освячувати органи мови;
2) Так підтримувати увагу й побожність;
3) Серед усних молитов найбільше надаються:
а) Отче наш...
б) Богородице Діво...
в) Вервиця.
Релігійні пісні є водночас гарним розважанням. Хто побожно співає, молиться подвійно. Початківці в духовному житті, що ще не вміють розважати, повинні уважно проказувати усні молитви. Прості вірні, проказуючи усні молитви часто почувають величне захоплення, але треба пам'ятати: ліпше, проказати молитов менше, але добре, ніж багато, але погано. Молитви ранні та вечірні.
Рання молитва повинна моти такі почуття:
1. Подяки Богові за щасливо пережиту ніч;
2. Прослави Бога та добрий намір;
3. Благання Божої опіки на весь день;
4. Поручатися Пречистій Діві Марії, Ангелові Хоронителеві та Святим, до яких маємо особливе набожество чи яких ми вибрали собі за покровителів;
5. Відновити добрі наші постанови.
Добре вивчити напам'ять якусь одну ранню молитву, щоб були зібрані разом усі ці почуття.
Дуже корисним є починати день молитвою. Добре почати - це вже половина пережитого дня. Господь хоче, щоб його прославляти вже у перших наших заняттях дня.
Як лиш пробудимося, звернути наші думки до Бога та пригадати собі предмет розважання. Коли приходить година, щоб вставати з ліжка, не піддаватися лінивству, але вставати зразу.
Вечірня молитва повинна мати такі почуття:
1) Подяки Богові за отримані ласки упродовж дня;
2) Щирий іспит сумлінні;
3) Акт жалю, перепросьби;
4) Доручати богові свій нічний спочинок;
5) Просити в Бога опіки на нічний спочинок;
6) Просити Божу Матір, Ангела Хоронителя, Святих своїх опікунів, головно Св. Йосифа Обручника, щоб мати щасливу смерть;
7) Ніколи не кластися до ліжка, щоб спочатку не розбудити акту досконалого жалю;
8) Нічний спочинок часто буде залежати від наших вечірніх молитов;
9) Починати день з Богом і закінчувати день з Богом, це найкраще життя яке лиш може бути.
1) Публічна молитва.
Марія вчить нас, як потрібно молитися. Є різні види молитви. Кожен з них провадить до повноти духовного життя. Марія часто молилася з усіма спільно. Вона постійно ходила до храму й брала участь у спільній молитві. Разом з прочанами вона з Йосифом йшли до Єрусалиму, молились і співали пісень. На підході Св. Міста, вони співали псалми. У храмі вона відмовляла всі молитви, що їх має знати кожний юдей. Також ціла сім'я збиралася на спільну молитву у своїй хатині в Назареті. Участь Марії у спільній молитві, має бути прикладом для нас. Молячись з усіма, ми тим самим віддаємо шану Богові, дякуємо йому за все те, що Він вчинить для нас у житті.
2) Контемплятивна молитва.
Приватна молитва - це розмова з богом на одинці. Більшість свого часу ми повинні проводити в тиші серця. Контемплятивна молитва - це перебування з Богом, відчуття Його присутності, насолодження його любов'ю. Така молитва не потребує багато слів. Ми можемо повторювати собі: "Я люблю Тебе Боже!" Марія багато молилася наодинці. Це були години наповнені любов'ю, спокоєм і радістю. Серце Марії було з'днане з Богом. Вона говорила мало. Коли серце говорить до серця, тут не потрібні слова.
"Ти ж, коли молишся, увійди у свою кімнату, зачини за собою двері і молись Отцеві твоєму, перебуваючи в тайні" [Мт. 6,6].
1.2. Розумова (умова) молитва.
Перші молитви, які ми навчилися в дитинстві, були установлені тексти і формули, - "Отче наш", "Богородице Діво", "Вірую" і т.і. Ми повторювали слова, які склав хтось інший. В молитвах ми немов би привласнювали їх собі, вони наче ставали нашими власними. Ми їх повторювали наголос. Такі молитви називають усними. Не тому так називають, що робимо рухи устами. Лише це - не вистачає для молитви. Ми ж бо стараємося, щоб і думка наша і серце наше єдналося в цю хвилину з тим, що вимовляє язик [Тома Шпідлик "Як ми молимося" - Рим, 1995].
Мислена молитва є випромінюванням літургійоної молитви. Хто пристане до останньої і навчиться черпати з неї стимули для духовного життя, той не раз відчує потребу піти за покликом спасителя й увійшовши до своєї хатинки та замкнувши двері, у схованці перед Величчю Бога Отця розважатиме собі над великими істинами спасіння. Не одному з тих, зто не має змоги вчащати на літургійні богослужіння, вона зможе їх замінити і стати підставою духовного життя. Для всіх вона буде найпотужнішим засобом його поглиблення, оживлення, оживлення і піднесення на чимдалі вищий рівень. Слова Єремії, що "Спустошений, увесь край спустілий, бо нікого нема, хто б поклав це на серце собі" [Єр. 12,11]. Ніколи не позбавляться своєї правди. Біда суспільству, де немає численного шерегу дум, котрі набули постійної звички розважати у своєму серці над тим, що Бог нам об'явив про Себе і про нас. На дорозі до досконалості й до спасіння це є найпотужніщий засіб; отож нічого дивного, що Св. Тереза обіцяла спасіння кожному, хто буде щодня хоча б 15 хвилин присвячувати мисленій

 
 

Цікаве

Загрузка...