WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Молитва. Роди і види молитви (науковий реферат) - Реферат

Молитва. Роди і види молитви (науковий реферат) - Реферат

чому мусимо його просити? Так, це правда, що Господь Бог знає всі наші клопоти й потреби, а все ж таки чекає на просьбу. Ви не маєте, бо не просите - каже Св. Апостол Яків (4,2). Добрі батьки також знають потреби своїх дітей, але звичайно чекають, щоб вони їх попросили. Господь Бог кожного дня дає нам багато ласк і без нашої просьби, але про багато справ Він хоче, щоб ми його просили. А це тому, бо нашою просьбою ми засвідчуємо нашу повну залежність від Господа Бога. Наша просьба є виявом нашої убогості й покори перед Богом. Тож нічого дивног, що багато ласк і дарів Господь Бог робить залежними від нашої просьби. Сам Ісус Христос запевняє нас, про вислухання нашої просьби. "Кожний бо, - каже Він - хто просить, одержує; хто шукає, знаходить; хто стукає, тому відчиняють" [Мат. 7,8].
Чи бувало таке коли в нас, що ми щось дуже потребували, конечно хотіли мати і в нікого, було просити. А хотілось би просити! І ми певні, що ніхто з людей нам не поможе. У проханнях і потребах находимо Бога і молитви доНього. Чи ж Бог не знає всіх наших потреб, не бачить того, що нам бракує? Чи Господь нам не помагає, навіть, якщо ми не просили про те чи й не знали, що він помагає і бачить нашу потребу? Бог напевно бачить і знає всі наші потреби і болі, а, однак, Ісус хоче, щоб ми просили його. Просьба - це наша нормальна життєва потреба. Про що нам просити? "Шукайте перше царства Божого і спарведливості його" - каже нам Спаситель [Мт. 6,33]. Ось про що нам просити - про Боже царство, а це означає, що у всьому діяв Бог. Боже у ньому - пропонував Павло - ми "живемо, рухаємося й існуємо" [Ді. 17,28]. Коли молимося, щоб усе сталося, як того хоче Бог, тоді можемо бути певні, що все вийде якнайкраще. Інакше й не могло б бути. Залишається ще багато питань: Чи Бог вислуховує кожну молитву? Багато разів просимо про щось, а здається, що нас не вислухано. Без сумніву, не розуміємо багато складних подій і обставин у нашому житті і Господь справді часом не дарує того, що ми просили. Але знаємо, що Бог нас любить, і це вистачає. Він бачить цілісність нашого життя, знає, що найкраще нам допоможе в нашому житті, а ми бачимо тільки малий відтінок нашого буття. Ісус нас учить, як молитися: коли він перед смертю молився і просив свого отця, щоб віддалив від нього чашу терпінь, додавав до своєї просьби слова: "Одначе, не як я бажаю, але як ти" [Мт. 26,39]. Ось як молитися: прохати, щоб у всьому була Божа воля! А токої молитви не може Бог не вислухати! Напевно вислухає! "Нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі" [Молитовник "Прийдіте поклонімося", - Рим, 1991 р.].
Господь Бог радо вислухує нашого прохання передусім, коли йдеться про Божу славу і Божу честь. Ціллю багатьох чудес, що їх зробив Ісус Христос, було не щось інше, а Божа слава. На Тайній Вечері у Своїй молитві до Небесного Отця Він Заявляє: "я Тебе на землі прославив, виконавши те діло, яке Ти дав мені до виконання" [Ів. 17,4].
Господь Бог радо вислухує нашої просьби, коли йдеться про добро нашої душі. Розбійник розп'ятий разом з Ісусом на хресті в останньому моменті життя навертається і просить Його, щоб згадав його у своєму царстві. І Христос відразу сповняє його просьбу: "Істинно кажу тобі: Сьогодні будеш зі мною в раї" [Лк. 23,43]. Господь радо вислухує нашого прохання, щоб скріпити нашу віру, наше довір'я і любов до Нього. Ось наглядний приклад:
Ніччю 14 - го квітня 1912 року рознеслася сумна вістка про трагічну загибель корабля "Титаніка". Найбільший на тодішні часи корабель у світі "Титанік", під час своєї першої подорожі до Америки пішов на дно від льодяної гори. Тоді загинуло близько одної тисячі людей і тільке невелике число врятувалося. До тих, що просто в чудесний спосіб врятувалися, належав американський полковник на ім'я А.Грейсі, який вертався з Лондону додому, в Нью -Йорку. Тут на нього чекали жінка і приятелі. Ввечері перед нещастям його жінка положилася спати. По якомусь часі з її кімнати, дався чути сильний крик. "Що сталося?" - питають її. Вона каже, що потім, коли заснула, то в сні почула голос свого чоловіка, що був на кораблі. Він просив і благав її, щоб молилася за нього. Вона дуже налякалася, бо відчула, що мусіло статися велике нещастя. Вона клякнула коло ліжка і ревно молилася за його рятунок аж до світанку. Коли розвиднілося, встала від молитви зрівноважена і знову положилася спати.
Наступного дна часописи приносять трагічну звістку. Вона приймає її спокійно, бо вірить, що її чоловік врятований. Чи справді він врятувався? Так! Коли корабель почав потопати, то показалося, що не було досить рятункових човнів для всіх, що були на кораблі. Приказ був, що найперше мають рятуватися жінки й діти. Полковник Грейсі ще їм помагав. Та для нього не стало місця на човнах і він остався на кораблі. В моменті, коли корабель уже тонув, то він зіскочив з нього у воду. І тоді якраз він дуже молився за свій рятунок і в дусі взивав свою жінку до молитви. Вона його зов у сні відчула. Він врятувався на дошці, і його підняв інший корабель, що прибув на поміч. В час дня вона дістала телеграму, що він живий. Його її молитви врятували йому житття.
Про що ми, передусім повинні молитися? Чого просити? Яку просьбу Господь Бог найрадше вислухує? В Божих очах не все має однакову вартість. Інакше Господь Бог дивиться на речі чисто земні, а інакше на духовні, й вічні. Тож і те нам треба мати на увазі у наших проханнях. Про дещо можемо просити Бога безумовно, а про дещо треба нам просити Його тільки умовно.
Про що можемо просити Господа Бога безумовно? Нам треба молитися безумовно за Божу честь, славу і Боже царство. "Шукайте перше царство Боже та Його справедливість, - каже Христос, -а все те вам докладеться" [Мат. 6,33]. А в Господній молитві Він нам каже просити: "Нехай святиться Твоє ім'я, хай прийде Твоє царство, нехай буде воля Твоя" [Мат. 6,9-10].
Нам просити треба Господа Бога безумовно за наше вічне спасіння, за прощення наших гріхів, за поступ у чеснотах та витримання в Божій ласці аж до смерті.
Про наші земні справи і проблеми нам треба завжди молитися умовно, то значить, чкщо така є воля Божа і якщо все те вийде Богові на славу, а нам на добро душі і спасіння. Отож, нам треба молитися умовно про наші матеріальні справи, як маєток, добра праця, якась вигода і т.п.
Одне завжди мусимо мати на увазі, що нам не можна і не сміємо ніколи просити в Господа того, що могло б вийти на шкоду нашій душі, щоб мали за що розкошувати та грішити [О.Ю.Я.Катрій ЧСВВ "Господи навчи нас молитися", - Нью-Йорк - 1981 - Торонто. ст. 12-14, 29.].
Так, отже, молитва просьби має велике значення для нашого життя дочасного й вічного. І людина, що не молиться або дуже мало молиться, не сповняє Божої волі щодо молитви, сама собі робить кривду і шкодить, бо через своє недбальство багато Божих ласк тратить. Усім нам треба радо й багато молитися, бо каже Христос: "Кожний, хто просить, одержує; хто шукає, знаходить; хто стукає, тому відчинять" [Мат. 7,8].
Розділ ІІІ "Види молитви".
1.1. Усна (словесна) молитва.
"А ти, коли молишся, увійди до своєї комірчини, зачини свої двері і помолися Отцеві своєму, що в тайні; а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно".
(Мт.

 
 

Цікаве

Загрузка...