WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Молитва. Роди і види молитви (науковий реферат) - Реферат

Молитва. Роди і види молитви (науковий реферат) - Реферат

місті. Тут провідники все їм показують: Елізейські поля, вежу Айфля, гріб Наполеона, музей і т.п., але все ж не багато їх цікавить. Тільки одне захоплює всю їхню увагу, а саме, курок з водою у їхніх кімнатах у готелю. "Чи це щось не прекрасне - кажуть вони - сидиш собі в хаті, тільки покрутиш і тече вода, скільки хочеш. А на пустині того нема". Сидять вони цілими годинами коло води і бавляться курком. При від'їзді, їхній провідник - британець завважив, що кількох з них пробували ключем відкрутити один курок. "Що ви робите? "- питає він. А вони: "Хочемо той курок узяти з собою на пустиню, там брак води, а тут тільки покрутиш і тече вода, скільки захочеш". Провідник мусів довго їм пояснити водну систему, заки вони її зрозуміли. Цей курок з водою в хаті це знаменитий символ для нас іншого невичерпного джерела - допливу Божої ласки, що спливає на нас через молитву. Тут нема обмеження. З молитви можна користати на кожнім місці, в кожному часі, завжди і всюди. Тож радо користаймо з того животворного джерела Божої сили. Наша молитва передусім у смутку і терпінні буде для нас Божою силою і потіхою, щоб ми могли нести свій хрест життя та в усім здаватися на волю Божу.
Молитва важлива для кожної людини. Вона праведних удержує в ласці, а грішних навертає до Бога. Вона джерелом знання для розуму та джерело сили для волі. Молитва має особливіше значення і для найменшої суспільної клітини, що нею є родина [О.Ю.Я.Катрій ЧСВВ ст. 43-45.]. "Бо де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там я серед них" [Мат. 18,20.].
Молитва - це нагода відкрити Бога. Тому - то коли твоє серце перебуватиме в спогляданні трансцендентності Бога і наближається до нього через молитву, ти спробуєш смачність Божества. Під час молитви Бог звільняє твоє серце від суцільної заслони людського розуму і об'являє тобі свій промисел, згідно з яким Він провадить всі сотворіння і твоє власне життя через різні події, що відбуваються протягом років. Коли під час молитви багато разів з любов'ю звертаєш свій погляд на лик Ісуса Христа, не маючи іншого наміру, як тільки любити Бога й віддати йому славу, тоді твоя душа звільняється від щільної заслони розуму і ти відчуваєш славу Божої природи у Христі: "Бо Бог освітлив серця наші, щоб у них сяяло знання Божої слави, що на обличчі Ісуса Христа" [2кор. 4,6]. Під час споглядання Христа у молитві Бог дає тобі численні очі херувима, щоб твоє серце "сяяло пізнанням слави Бога". Тоді твоє серце настільки розпалюється Божим вогнем, що ти нездатний у цій благословенній миті чинити щось інше, як безупинно й невтомно славити Бога [Матей ель Мескін ст. 59-61.].
Молитва утримує праведника у стані ласки, оберігаючи його від спокуси і гріха. Молитва відганяє спокуси диявола. Спокуса затьмарює наш розум і послаблює волю, молитва просвітлює розум і зміцнює волю. "Дія молитви така сама, як дія води на вогонь" (Св. Золот.). Молитва - це щит, від котрого відбиваються вогняні стріли диявола (Св. Амвр.). Молитва - це рятівний якір для тих, чия душа знаходиться в небезпеці (Св. Золот.). коли ми молимося від нас втікають дияволи. Завдяки молитві праведник виробляє в собі багато чеснот. "Хто вміє добре молитися, вміє також добре, жити" (Св. Авг.). Людина віддана молитві, відзначається багатьома чеснотами (Бона). Хто постійно розмовляє з Богом, стає подібним до нього.
Завдяки молитві праведники здобувають відпущення тимчасових покарань за гріхи і вічну награду.
Молитва піднімається до неба і на землю сходить Боже милосердя (Св. Авг.). Молитва стримує Божий гнів (Св. Авг.). Завдяки лише одноразовому щирому відмовленню молитви, Отче наш, можна відкуповувати усі повсякденні гріхи цілого дня (Св. Авг.). З багатьма молитвами пов'язаний відпуст, тобто завдяки їй можна швидше здобути відпущення тимчасових покарань за гріхи, ніж завдяки окремій дотичній молитві.
Молячись, праведник здобуває вічну нагороду. Ісус Христос говорить (Мт. 6,6). Після своєї смерті Св. Тереза об'явилась одній монахині і сказала:
"Я була б готова витерпіти будь - які земні страждання, якщо б завдяки цьому могла зробити щасливішим своє перебування на небі настільки наскільки стане воно щасливішим через одне відмовлення молитви "Богородице Діво".
Молитва - це поєднання праці і боротьби, тобто, вона вимагає певних зусиль. Злі духи часто намагаються перешкодити молитві, підкидаючи нам різні думки. Таким чином диявол намагається загасити нашу ревність і старанність в молитві (Св. Золот.). Той хто, незважаючи на всі перешкоди диявола, добре і щиро молиться, багато спокутує і отримує право на нагороду.
Той, хто молиться отримує вже деяке передчуття вічного щастя бо молитва робить нас веселими. Адже Св. Дух - утішитель [Йоан 14,26], котрий проганяє смуток душі. Христос обіцяє спокій спрацьованим і заклопотаним, якщо вони звернуться до нього [Мт. 11,28]. Св. Яків говорить:
"Страждає хтось між вами? Хай молиться" [Як. 5,13]. Молячись, людина передчуває радощі неба. Ніщо не може в цьому житті наповнити серце людини більшою радістю, ніж ревна молитва (Св. Верн.).
Молитва - це розмова дитини з батьком. Спробуйте й побачите, який добрий Господь Блаженний, хто до нього прибігає [Пс. 34,9].
Один день присвячений молитві, вартий більше, ніж усі роки, прожиті в розкоші і розвагах.
Хто не молиться, не може бути врятований, бо потрапляє у тяжкі гріхи [Франц Шпірого "Католицький народний катехизм", - Львів, 1997р., ст. 565-567.]. Якщо б можна було заглянути у пекло, то ми б побачили б, що там знаходяться виключно ті, що не молилися.
"Коли сам Христос цілими ночами молився, то що ж тоді робити нам, аби здобути спасіння?" (Св. Амвр.).
Хто не молиться, не має сили протистояти спокусам. Така людина схожа на солдата без зброї, на птаха без крил. Людина без молитви - це билина, котру вітер хитає на усі боки. Хто не молиться, той вже тепер мертвий (Св. Золот.). З людиною, котра не молиться діється те саме, що з рибою, витягнутою з води або з деревом, вирваним із землі.
Людина не може постійно віддаватися земним роботам (турботам), але повинна прагнути до Бога, бо інакше загине (Св. Авг.). Саме тому Ісус Христос так часто закликає до молитви [Мар. 13,33; Мат. 26,41]. Всі народи землі моляться до своїх богів; очевидно, в серці кожної людини Бог заклав потребу молитися. Безперестанна молитва оберігає нас від злого ворога, як стіни фортеці; безперервна молитва - це міцний панцир, який береже тіло від ворогів.
Отже,виконуючи будь - яку роботу, ми повинні часто звертатися до Бога і кожну роботу розпочинати з добрим наміром на славу Божу.
Розділ ІІ. "Роди молитви".
1.1.Молитва прослави.
"Усі народи, що створив Ти їх прийдуть, поклоняться, о Господи, перед Тобою і прославлятимуть Твоє ім'я".
(Псалом 86,9)
Оповідає старо - юдейська легенда, що коли Господь Бог сотворив світ, але ще не було людини, тоді Він запитав Ангелів, що вони думають про все, чого Він доконав. Тоді один Ангел каже: "Боже, Твої діла великі, чудні й дивні, але тут ще одного бракує. Треба, щоб у всесвіті лунав сильний, ясний, дзвінкий голос, що всюди й завжди, вдень та вночі, голосив би пісню слави і прослави Творцеві за всю його доброту". Інші Ангели виказали ту саму думку. На те

 
 

Цікаве

Загрузка...