WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Приклади уроків і заходів з християнськї етики - Реферат

Приклади уроків і заходів з християнськї етики - Реферат

ігри.
4.: Найкращим часом для виконання домашнього завдання є 16-17 година.
5.: дуже добре, якщо стіл, за яким школярик готується до уроків, застелений обрусом чи хоча б папером зеленого кольору.
Вчитель: Молодці діти, ваші реклами є дуже переконливими, але я маю для вас щось досить несподіване, послухайте:
Вчені з'ясували, що колір впливає не лише на настрій і самопочуття школяра, а ще й на його схильність до бешкетництва. Отож попросіть мам, щоб ваші шкільні речі були блакитного кольору, або зеленого, червоного чи чорного. Та в жодному разі не жовтого.
Британські вчені по черзі запрошували пограти в ігри у кімнатах, пофарбованих у ці кольори групи добровольців. Незмінно. У "жовтій" кімнаті приладдя для ігор виявилося потрощеним, а то й украденим. Нічим іншим, окрім кольору стін, пояснити це вчені не можуть.
Отож Ромчику, якщо ти вчора вдарив сусідку по парті книжкою, то винне у цьому не ти, а жовта обкладинка твоєї книжки?!
А хто тут у класі у жовтому одязі, чи має жовтий ранець?
О, та ж ви сидите за жовтими партами!!! Любомиро Степанівно (класовод) пробачте їм їхні витівки, вони ж невинні!
Весело ми всі посміялись. А сміх теж має для нас дуже велике значення. Тоді коли ми посміхаємось наш мозок виділяє ендорфіни, які зменшують фізичний біль та терпіння, а також збільшують почуття задоволення. Навіть є терапія, яка лікує сміхом - Глотологія.
Усмішка на твоєму обличчі свідчить про любов до цього світу, до людей і до самого життя.
Веселики:
Молодший брат до старшого:
- Батьки такі дивні.
Спочатку вчать нас ходити та говорити, а пізніше вимагають, щоб ми сиділи і мовчали.
***
Вчителька дала завдання написати твір про домашніх тварин. Поставила умову, щоб текст мав як мінімум 300 слів. Івасик написав: "Мого котика звати Мурчик. Він любить довгі. Самотні мандрівки. Коли він довго не повертається, я йду його шукати і кличу киць, киць, киць, киць, киць, киць…"
Вчитель: Ми з вами ще набрались здоров'я. А чи знаєте, ви, що здоров'я людини на 20% залежить від спадковості, на 15% від навколишнього середовища і на 65% від нашого способу життя.
Подивіться, ось на дошці написано:
І людина, і зілина - творіння Божі.
Здорова їжа теж відноситься до здорового способу життя.
Ось і малюночок на дошці. Тут і вітаміни і здорова усмішка, які губки білі і красиві.
Тож діти, продовжуємо нашу рекламу здорового способу життя.
Виходять кілька учнів.
Перший учень (одягнений як лікар).
- Навчання у школі, велика рухливість вимагають значних витрат енергії. Поповнити її запас має правильне харчування. Молодший школяр повинен їсти через кожні 3,5 години. Перший сніданок - обов'язково гарячий, на другий може бути бутерброд, ділі - обід із трьох страв, на полудень - фрукти, булочка з молоком, на вечерю - сир, каші, овочі, фрукти.
2-й учень (на голові корона з різноманітних фруктів і овочів, посередник стрічка з надписом - Вітаміни):
- Подбайте, щоб у вашому раціоні було якнайбільше вітаміну А, В та С. вітамін А є у моркві, дині, помідорах, зеленому горшку, цибулі, сирі, печінці; вітамін В - в овочах, кисломолочних продуктах. Найпопулярніший вітамін С, найкраще засвоюється, коли ти споживаєш свіжі фрукти. Він зміцнює імунітет, врівноважує нервову систему.
Настій глобу та шипшини, чорничний морс чи кисіль, зелений час повинні щодня бути у вашому раціоні, складати половину з випитої вами впродовж дня рідини. - тоді ви на зір не нарікатимете.
Перший учень:
Міцним зубам і кісткам посприяє вітамін Д, який утворюється у твоїй шкірі під дією сонячного світла, але також багаті ним морські риби, жовток і масло.
Третій учень (переодягнений як гарбуз) виходить вперед.
Вчитель: - Ой, ти, гарбуз, ти перистий,
Із чим тебе будем їсти?
Третій учень: - Страви з гарбуза є надзвичайно поживними, адже в них міститься чимало потрібних для нашого організму речовин та вітамінів, наприклад: калій, кальцій, залізо, каротин, вітаміни В, С і Є. Корисним також є гарбузове насіння.
Перший учень: - Гарбуз - незамінний помічник у медицині. Натертою свіжою м'якоттю гарбуза, лікують опіки й ушкодження шкіри. Сік гарбуза вживають для покращення зору. Коли в людини б6зсоння, у природі також стає гарбуз.
Другий учень: Найкращим джерелом вітаміну Е, о підтримує молодість клітин організму є крупи, олії, горіхи, насіння. В овочах, що мають темно-зелене листя (капуста, шпинат, петрушка) знайдеш вітамін К, відповідальний за нормальне згортання крові і здорові кістки. В античній Греції вірили в життєдайну силу цитрусових, а особливо грейптфруктів, бо вони багаті на вітамін С.
Перший учень: Регулярно сповиваючи молоко, яйця і овочі будеш мати багато вітаміну Н; а Фотієва кислота, на яку багаті горошок, печінка, шпинат допомога гає підтримувати хороший настрій і активність протягом дня.
4-й учень. (в руках плакат, де закреслений телевізор):
Щодня - тригодинна прогулянка на свіжому повітрі. Після вечері рекомендуються спокійні заняття, які не збуджують нервову систему. Дивитися телевізійні передачі дозволяється двічі - тричі на тиждень. Якщо ти будеш кожного дня дивитися телевізор на 0,5 годин менше, то впродовж місяці заощадиш 15 годин.
Вчитель: Діти, ще раз уважно гляньте на дошку, де є різноманітні малюнки з вітамінами, на цьому гарбузі, на ці фрукти і овочі. Бачите, природа не лише лікує, а й щохвилини проводить могутню профілактику. Отже Бог і тут подбав про нас.
Пісня: Я - дитина Божа.
Коли я нечемний, -
Все навкруг сумує!
Коли я слухняний, -
Бог каже: "Молодець!"
Бог мене любить,
Ніжно голубить.
Я дитина Божа,
А Бог - мій Отець. (2 р.)
Вчитель: Отже діти, ми з вами подбали про наше тіло, а тепер слід подбати про нашу душу
Душа - безсмертна сутність людини. Бог сотворив душу людську на Свій образ і подобу: вона невмируща, розумна, здатна до творчості і має свобідну волю. Душа кожної людини неповторна й дорого цінніша за цілий світ. У такому значенні душу називають духомлюдини або її духовним серцем.
Ще раз зверніть увагу на цей вислів:
В здоровому тілі - здоровий дух.
Вчитель зачитує дітям уривок з оповідання "Голодна душа".
Розмова між священиком і дівчиною під час сповіді:
Св. - Скажи мені, дитино, як проходить твій день?
Д. - Дуже просто: встала, вдяглася, вмилася, їм, іду до школи, вчусь, на перервах бігаю, приходжу додому, обідаю, вчу уроки, потім іду гуляти, повертаюся додому, вечеряю, дивлюсь телевізор, лягаю спати. І все.
Св. - І все? А коли ти годуєш душу?
Д. - Я? Я ніколи її не годую. А хіба її треба годувати?
Св. - Так... Так ти таки ніколи не годувала її. - І не вдягала?
Д. - Ні.
Св. - Та що ж ти наробила! Бог дав тобі безсмертну душу. Тіло твоє постаріє й помре, а душа твоя навіки залишиться такою, якою ти її виростила, і виховала. Чи ти хочеш, щоб твоя душа навіки залишилась голодною, обідраною і брудною, щоб вона, вічні віки плакала й страждала?
Д. - Ні, не хочу!
Св. - Давай тоді думати, як її спасти.
Д. - А як?
Св. - Мабуть, почати треба з того щоб кожного дня давати їй їсти.
Д. - А що вона їсть?
Св. - Запам'ятай, дитино: їжа для душі - це Слово Боже й молитва.
А тепер я відкрию тобі щось нове про твою душу. Чи знаєш ти, у що її вдягати?
Д. - Ні, не знаю, - невже вона носить одяг?
Св. - Уяви собі. І

 
 

Цікаве

Загрузка...