WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Приклади уроків і заходів з християнськї етики - Реферат

Приклади уроків і заходів з християнськї етики - Реферат

коли ми усміхаємось і дякуємо Йому за щасливі хвилини нашого життя! Бог - джерело життя. (Вчитель підходить до дошки і звертає увагу дітей на цей запис).
Діти, ми щойно кілька разів почули слово здоров'я. Подивімось на дошку. Стародавні римляни навчали, що:
У здоровому тілі -здоровий дух.
Здоров'я - неоціненний даний нам Богом скарб. Нехтуючи ним, ми нехтуємо заповітами Творця.
Вчитель відкриває Біблію і звертає увагу дітей на заповідь: Не вбий.
Ця заповідь попереджає не лише супроти замаху на життя іншого, а й супроти нищення життя власного. Самознищення, самовбивство так само гріховне і не припустиме, як вбивство іншого.
Діти, що ж нам робити щоб не порушувати цієї заповіді. Зараз нам з вами хтось буде допомагати. Але перш за все подивіться на цю книжечку. Ви любите казки? Так, так… звичайно. Ми всі дуже любимо казки. Авторові цієї книжечки приснився незвичайний сон. Він побував у дивній країні на писав про це казку - про Світ Вічного Добра і Світла.
Тож перегорнемо першу сторіночку, слухайте уважно: В одній казковій країні жили дівчинка Світлинка, і хлопчик Доброня. Країна ця дуже гарна, а люди в ній - добрі і привітні. Вони ніколи не сваряться, не відмовляють в допомозі і, що теж важливо, завжди говорять правду, не обдурюють, навіть якщо у них є можливість обманом добитися чогось дуже їм важливого. В країні цій немає злодіїв. Ніколи так не буває землетрусів і ураганів, лісових пожеж. Немає там хвороб і бід. І завжди світить сонечко, хоча сильної спеки не буває. Вранці в небі з'являється хмарка, що поливає рослини і висохлий грунт, В цій добрі країні є все, що може захотіти будь-яка доросла людина чи дитина, якщо її бажання йде від доброго серця і не несе нікому зла і обману. Цю країну захищає Вище Добро і Правда, за законом яких живуть всі жителі. Людям самим подобається так жити, тому що це проси носить спокій і радість. Ніхто тут не старіє, не хворіє і не помирає. Діти зростають, навчаються мудрості і на завжди залишаються молодими дорослими. Інколи вони рушають в інші краї, якщо там хто-небудь потребує допомоги…
Отже зустрічайте, Доброня і Світлинка сьогодні наші гості (діти плескають) і вони допомагають нам зрозуміти, що ми робимо не так, яке зло є на нашій планеті.
Інсценізація
Вчитель відкриває на дошці малюнок, на якому троє підлітків курять і біля них є порожні пляшки від спиртного, Поруч стоять Добрина і Світлинка.
Виходить до малюнка Світлинка, Доброня і троє учнів класу.
Світлинка: - навіщо ви дихаєте цим страшним димом? Дихати треба чистим повітрям.
1-й учень: - Що там пищить ця малявка?
Добриня: - А справді, навіщо ви курите?
1-й учень: - Всі дорослі курять, і ми куримо, щоб бути, як дорослі. Це означає, що ми стали справжніми чоловіками
Світлинка: - Помиляєшся, невже ви не знаєте, що паління і пияцтво - дуже важкі хвороби, які забирають у людей здоров'я і свободу? Багато людей помирає від цього.
1-й учень: - Дрібниці. У нас майже всі дорослі курять і вживають спритне.
2-й учень: - А ці малі праві. Мій дядько працює лікарем, і він розповідав, що багато тих, хто курить, помирають від важкої хвороби легень. Багатьом через поління відрізують ноги, тому що вони починають мертвіти.
3-й учень: - Чому ж ти раніше нам цього не розповідав?! І ми беремо приклад з цієї дурниці дорослих, що вбивають себе палінням!
2-й учень: - Правитель нашої планети Невір заборонив дядькові розповідати правду про шкоду паління. Йому подобається, коли тисячі чоловіків і жінок помирають від хвороб легенів або стають безногими інвалідами. Дядько розказав мені це за умови, що я нікому не буду говорити.
3-й учень: - Тоді чому ти говориш це зараз?
2-й учень: - Бо ми дізналися, що армії Злюки вже немає, хто є тепер буде боятися Невіра? Тепер можна сміливо говорити правду про паління і пияцтво. Раніше Невір навіть платив гроші тим, хто змушує артистів у фільмах якомога більше курити цигарок і пити спиртного.
3-й учень: - Так, і пияцтво губить людей. Мій сусід помер молодим через те, що жодного дня не міг прожити, щоб не пити спиртного.
1-й учень: - А мій тато, колись в шкільному віці попробував наркотики і так не зміг зупинитись і до сьогодні, він зовсім втрати здоровий розум, не бачить як ми з мамою страждаємо, я, напевно, теж пішов би його слідом, якби не зустріч з вами. Адже лікарі казали, що він скоро помре.
Доброня: - От бачте, що значить - бути рабами цигарок, спиртного і наркотиків. Багато дорослих настільки хворі цим, що не можуть вилікуватися від таких хвороб. А ви ніколи не робіт цієї дурниці, щоб не губити себе.
Всі учні сценки: - Спасибі, що навчили нас розуму!
Вчитель: -А ви знаєте, діти, що кожна цигарка, яку випалює людина, вкорочує її вік на 11 хвилин.
Алкоголізм, наркоманія і куріння є гріхами проти Божих заповідей, бо з допомогою них людина знищує своє здоров'я, тіло і душу.
Так, бачу, що Дороня і Світлинка допомогла нам краще зрозуміти шосту заповідь. Але вона має іще продовження. Цією заповіддю забороняється також нестриманість у гніві й образа ближнього усяким лайливим словом. Отже, що можуть почути на нашій планеті, та тут у нашому місті, на подвір'ї нашої школи Доброня я Світлинка? Що діти? Так лайливі слова. І бачу, що декому х вас уже соромно.
О, бачу Ліля хоче висловитися з цього приводу.
Учениця: - Науковці дослідили вплив нецензурної лайки на воді, яка, як вони запевняють, володіє "пам'яттю". Фахівці вилаяли рідину добірними матюками, після чого полили нею насіння пшениці.
Зійшло тільки 48 відсотків посіяного. А насіння, полите свяченою водою, проросло на 95 відсотки.
Учень: - Японці оприлюднили такі наукові дані, хороша питна вода страшенно "не любить" матюків і від них змінює свої властивості. А що людина приблизно на 60 відсотків складається з води, то вона вода, впливає на її здоров'я.
Вчитель: - Ну що, діти, охочих лаятись трохи поменшало?
А ще яка хвороба, яка особливо поширена сер6ед молоді, вбиває тисячі людей нашої планети? … СНІД, правильно діти, а чи знаєте ви, що ним можна заразитись і через дуже популярний серед підлітків пірсінг, який дехто вважає останнім писком моди - це кільця і цвяшки на різних ділянках тіла - це дуже небезпечно для здоров'я - якщо в носів, то інфекція може попасти в мозок, язик - утруднене дихання, жування. Ковтання; пуп - ворота для різних інфекцій: СНІД, туберкульоз, правець. Дехто дуже вже хоче вирізнитись серед однолітків, дехто просто наслідує своїхкумирів, тут і голівудські зірки, популярні співаки, топ-моделі, зірки спорту. І знову прошу вас подивитись на дошку, що тут написано: Хто з мудрим ходить, той мудрим стає, а хто товаришує з безумним, той лиха набуде.
І все це завдяки кому? Ага, завдяки вашому "кращому другові", перед яким ви проводите дуже багато часу,… так, завдяки телевізору.
Але ми зараз з вами запозичимо у нього щось добре і проведемо.
Рекламну паузу!
Учень 1. Кожному школяреві треба насамперед привчити себе до того, що лягати спати і прокидатись зранку маємо в одну й ту ж годину. Увага! Вихідні - не виняток. "Відсипання" - у суботу і неділю призводить до того, що в понеділок вставати ще важче!
2.: Сон школярів має тривати не менше, ніж 10-11 годин.
3.: Між заняттям у школі і приготуванням домашнього завдання треба роботи перерву на 23 години. У цей час слід погуляти на свіжому повітрі, пограти в рухливі

 
 

Цікаве

Загрузка...