WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Коран і Сура - Реферат

Коран і Сура - Реферат


Реферат на тему:
Коран і Сура
Коран
У багатьох релігіях світу маються книги, що шануються віруючими як священні. Звичайно в них містяться сказання про бога і про богів, їхніх вісниках, посланниках і пророках, розповіді про загробне царство, ангелів і чортів, раї і пеклі, про те, як і ким створені світ, земля, людина, тварини і рослини, установлені обряди і звичаї, визначені учинки віруючих, часом навіть перелічується, які з них похвальні, гідні нагороди - земної і загробної і які - засуджувані, переслідувані людськими і небесними законами...
Проповідники всіх релігій затверджують, що тільки книги їхньої віри правильні, божественні, боговдохновенні. Наука ж підходить до всім цим книгам однаково, об'єктивно, без упередженості. Так вона розглядає і Коран - головну священну книгу однієї з найбільше розповсюджених і щодо молодих релігій - ісламу.
Спочатку пророчі одкровення передавалися в громаді неписемно, по пам'яті. Але згодом, у Медині за вказівкою Мухаммеда стали вестися систематичні записи. У Коран увійшли проповіді, настанови, молитви, повчальні оповіді, з якими виступав засновник ісламу Мухаммед у Мецці й Медині.
Коран складається з 14 глав (сур), розчленованих на 6219 віршів (аята). Велика частина цих віршів має міфологічний характер, і лише близько 500 віршів містить розпорядження, що відносяться до правил поведінки мусульман. Сури розташовані без усякого порядку, просто по розмірах: більш довгі ближче до початку, більш короткі - до кінця. Сури меккійські (більш ранні) і мединські (більш пізні) перемішані.
Сури Корана різного розміру: у 2-й, найбільшої з них - 286 аятов, а в найменших - 103, 108 і 110-й - усього по трьох аята. Назва "Коран" походить від арабського дієслова "кара'а", що означає читати вголос речитативом, декламувати. Оригінал Корана, згідно ісламу, написаний арабською мовою на аркушах - сухуф і сувої .
Сура 1
"Що відкриває книгу"
1. В ім'я всемилостивого, всемилосердного Бога.
2.Слава Богу, Господу всього сущого.
3. Всемилостивому, всемилосердному.
4.Володареві Судного дня.
5.Тобі поклоняємося і в Тебеблагаємо допомоги.
6.Веди нас праведним шляхом:
7.Шляхом тих, кого Ти облагодіяв, а не тих, що прогнівили Тебе, і не тих, що заблукали.
Ця сура мекканського походження. Вона була послана пророку Мухаммеду. Сура складається з 7 айятів. Вона називається "Що відкриває книгу", тому що це перша сура за порядком розміщення у Корані і перша сура, послана повністю.У цій сурі говориться про сувокупність ідей та загальному значені Корану, який підтверджує єдинобожжя, є благою звісткою для віруючих, попереджає про покарання невіруючих та грішників, вказує на необхідність поклоніння Богу, на шлях до щастя у теперішньому і майбутньому житті та розповідає про тих, які повинувалися Алаху та отримали блаженство, і про тих, які не повинувалися Йому та залишилися у збитку, і тому ця сура називається "Мати Книги".
Тлумачення Корану
Зміст сури 1 айят 1
Сура починається ім'ям Алаха Єдиного, Всемилостивого, Всемилосердного. Він-Милосердний, дає благо і завжди Милосердний.
Зміст сури 1 айят 2
Усі види хвали Алаху Єдиному за все, що Він дав своїм рабам. Вся слава Алаху-творцю і Богу світів.
Зміст сури 1 айят 3
Алах-Всемилостив. Він-джерело милосердя і блага.
Зміст сури 1 айят 4
Алах один-володар Судного дня-дня розрахунку. Та ніхто, крім Нього, не панує ні над чим в цей день.
Зміст сури 1 айят 5
Тобі одному поклоняємося і лиш у Тебе просимо допомоги:
Зміст сури 1 айят 6
Вести прямим шляхом істини, блага та щастя,
Зміст сури 1 айят 7
Шляхом твоїх рабів, яких Ти вивів на віру в Себе і яким Ти показав свою милість, вивів їх на прямий шлях і показав їм Своє милосердя, але не тих, хто визвав у Тебе гнів і зійшли с шляху істини і блага, відійшли від віри в Тебе і не повинувались Тобі.
Висновок: отже Алах-чиста духовність, цілком бозбавлена земних елементів. Коран розглядає людину як таку, що не має цінності. Він спонукає їх об'єктивно оцінити минуле і сьогодення, щоб намітити можливі шляхи в завтрашній день, у майбутнє.

 
 

Цікаве

Загрузка...