WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Мормони - Реферат

Мормони - Реферат

думку мормонів. Ісус Христос, відомий в духовному світі як керівник духів, що створили цей світ, єдинонароджений син Бога, що був з нім раніше того, що влаштувало цього світу, без чийого-небудь примушення ухвалив рішення узяти на себе всі наслідки гріхів, які повинні були пережити духи, що погрішили, в зовнішності людей. Зробити це міг тільки абсолютно безгрішний дух. Під час "моління про чашу" в Гефсиманськом саду і "пристрастей господніх", що завершилися загибеллю матеріальної оболонки Христа на хресті, Христос прийняв на себе всі наслідки гріхів і звільнив (врятував, спокутував, викупив) людей від влади закону.
Для того, щоб вийти з-під влади закону і дістати можливість покаяння і піднесення необхідно "узяти на себе ім'я Христа", тобто виразити свою згоду з навчанням мормонів, усвідомити свої гріхи, покаятися, хреститися і терпіти до кінця. Це справедливо не тільки для духів в зовнішності людей, але і для вже "померлих" духів. Сам обряд хрещення - це тільки частина процесу "ухвалення імені Христа".
Церковна організація
Церкву очолює президент-пророк. В даний час - Гордон Хинклі
Президент має двох радників. Утрьох вони складають Перше Президентство
Далі слідують Дванадцять Апостолів, основне завдання яких - бути особливими свідками Ісуса Хріста для всього світу
Дванадцяти допомагають Сімдесят Апостолів, які керуютьрегіональними представництвами Церкви
Дрібніші регіональні підрозділи (коли) очолюються єпископами
Далі слідують приходи і невеликі приходи, якими керують президенти
Адміністративний центр Церкви в Солт-Лейк-Сіті з її Фінансовим центром на задньому плані
Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів - найбагатша релігійна організація у США. Журнали "Arizona Republic" та "Time Magazine" оцінили її інвестиції та нерухоме майно в 30 млрд. доларів США. Основним джерелом надходжень "мормонської економіки" є насамперед обов'язкова церковна десятина (кожен адепт зобов'язаний жертвувати організації десяту частину свого загального прибутку). Гроші вкладаються мормонською верхівкою в розташовані в різних країнах підприємства церкви, що працюють у галузях страхування, банківської діяльності, нерухомості та сільського господарства. При цьому мормони мають досить "пристойне" теологічне обгрунтування виправдання власної комерційної діяльності у словах одного із своїх пророків, який свого часу наголосив: "Царство боже не наступить доти, доки ми не навчимося виробляти все, що нам необхідно, самі".
Взаємодія з іншими християнськими конфесіями
Багато християнських конфесій відмовляються визнавати мормонізм християнським навчанням. Так, в 2000 році в журналі "Духовність на Сході та Заході", видаваним в Орхусі (Данія) організацією Dialog Center International, наголошувалося, що мормони не можуть вважатися християнами вже тому, що, по їх навчанню, люди після своєї смерті можуть стати богами. Цей висновок відродив інтерес до даної теми в європейських наукових кругах. Прихильники визнання за мормонами права називатися християнами апелювали до слів святого Іренея: "Христос, який став як ми, може зробити нас такими ж, як він сам". Супротивники стверджували, що Іреней мав на увазі лише те, що в кожній з людей присутній Бог, але це не означає, що люди можуть стати богами. Цей висновок був підтриманий Римською католицькою церквою, хоча офіційних заяв з приводу мормонізму Святий престол не робив. В цілому більшість вчених схиляються до думки, що мормонізм, як і інші релігії Нового віку, є розвитком ідей гностиків, яких можна вважати християнами лише частково.
Мормони в Україні
В Україні сьогодні налічується 53 громади мормонів. З них офіційно діє одна місія в Києві, яка підпорядкована Президентству Центральної і Східної Європейської Території, розташованому у Франції. Церква має 214 священнослужителів, значна частина яких є іноземцями (72), причому більшість з них - це молодь віком від 19 до 23 років. Діяльність мормонських місіонерів, які прибувають в Україну з-за кордону (переважно із США), неоднозначно оцінюється у суспільстві. Зокрема, негативну реакцію викликають практика жорсткого прозелітизму і спроби нав'язати українцям американські стандарти життя. Перші члени Церкви з'явилися в Україні в 1990 р.
У червні 1991 року президент Говард Л. Біддулф зі Східної Віденської місії Церкви (Австрія) відвідав зі своєю дружиною Колін Київ. Протягом того місяця була створена перша офіційна громада, що налічувала близько 40 членів Церкви. На той час в країні перебувало 10 місіонерів, які служили під проводом Гельсінської місії (Фінляндія). У вересні 1991 року старійшини Бойд К. Пекер і Даллін Х. Оукс, з Кворуму Дванадцятьох Апостолів, відвідали членів Церкви в Україні. Через п'ять місяців у Києві була встановлена штаб-квартира місії в країні, а президентом місії став Біддулф. У країні з майже 52-мільйонним населенням служило 35 місіонерів. У липні 1993 року була організована ще одна місія в Україні із штаб-квартирою в Донецьку.
Членам Церкви в Києві надавалася гуманітарна допомога від святих з Німеччини і Сполучених Штатів. У 1991, 1992 і 1993 роках вона складалася з тисяч фунтів провізії і одягу, призначених як для членів Церкви, так і для тих, хто ними не є. У 1995 році Церква передала шість тон медичних пристроїв і матеріалів Київському інституту серцево-судинної хірургії. Багато українських громад проводили богослужіння в орендованих залах, а хрищення проходили в закритих басейнах або на Дніпрі. Деякі українські члени Церкви почали їздити потягом до найближчого храму, розташованого у Фрайбергу (Німеччина), а у 1992 році Фрайберзький храм відвідала перша група святих з України.
Зараз релігійні громади Церкви зареєстровані в більшості областей України і в Автономній республіці Крим. В 1996 році також було зареєстровано Релігійне Управління Церкви в Україні, яке об'єднує ці громади.
У липні 1998 року було зроблено історичне оголошення, що в Києві буде побудовано храм - перший храм у Східній Європі. Вересень 2001 року приніс освячення перших двох будинків зборів, побудованих Церквою в Українській Київській місії. Ці будинки зборів були капітально відремонтованими існуючими будівлями. У травні 2004 року в Києві було утворено перший на території Східної Європи кіл Церкви (внутрішньо церковна структура).

 
 

Цікаве

Загрузка...