WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Мормони - Реферат

Мормони - Реферат

надзвичайно збурювався. Пресвітеріанці були найбільше настроєні проти баптистів і методистів і докладали всіх сил в аргументації й софістиці, щоб довести їхні помилки, або, щонайменше, змусити людей думати, що вони помиляються. З іншого боку, баптисти й методисти в свою чергу так само завзято намагалися встановити власні догмати і спростувати всі інші.
Серед цієї війни слів і зіткнення думок я часто розмірковував про себе: Що ж робити? На боці якої секти правда? Чи, може, вони всі помиляються? Чи, може, лише одна з них істинна? Як я можу дізнатися про це?
І в той час, коли відбувалася в мені ця тяжка внутрішня боротьба, викликана протистоянням партій релігійників, яодного дня читав Послання апостола Якова, п'ятий вірш першого розділу, в якому сказано: "А якщо кому з вас не вистачає мудрості, нехай просить від Бога, що всім дає просто та не докоряє, - і буде вона йому дана".
І, мабуть, ще ніколи жоден уривок з Писань не зворушував людського серця з такою силою, як тоді ці слова зворушили моє. Вони, здавалося, в повній мірі заволоділи почуттями мого серця. Я знову і знову вдумувався в ці слова, відчуваючи, що я, напевно, більше за всіх потребую саме Божої мудрості, адже я не знав, що мені робити, і так ніколи і не дізнався б, якби не сягнув більшої мудрості, бо вчителі релігії з різних сект розуміли одні й ті ж уривки з Писань настільки по-різному, що руйнувалася впевненість у тому, що питання можна розв'язати через звертання до Біблії.
Нарешті я дійшов такого висновку: або я мушу залишитися у темряві й збентеженні, або ж мушу скористатися порадою Якова, а саме, звернутися до Бога. Зрештою, я вирішив звернутися до Бога. Якщо Він дає мудрість тому, кому не вистачає мудрості, і робить це просто, і не докоряє, то й мені вільно запитати.
Збираючись звернутися до Господа, я мав на меті дізнатися, яка саме з усіх сект правильна, щоб я міг знати, до якої приєднатися. Тож ледве зібравшись із силами і змігши говорити, я спитав у цих Осіб, що стояли наді мною у світлі, яка ж з усіх сект правильна (бо до того часу мені ніколи не спадало на думку, що всі вони були не правильні) - і до якої мені приєднатися.
У відповідь мені було сказано, що я не повинен приєднуватися до жодної з них, тому що всі вони неправильні; і Той, хто звертався до мене, сказав, що всі їхні віровчення мерзотні на Його погляд, що всі сповідники тих сект розбещені, що "вони наближаються до Мене своїми вустами, але їхні в серця далеко ухилилися від Мене; вони навчають заповідей людських як учення; мають тільки вигляд божественності, але заперечують саму силу її".
Основні положення віровчення мормонів
Основні положення віровчення такі:
" Віра в Бога-батька, Ісуса Христа і Святого Духа
" Віра у те, що люди відповідатимуть тільки за свої гріхи, а не за гріхи предків аж до Адама
" Віра в спокутування і порятунок завдяки жертві Ісуса Христа
" Віра в необхідність здійснення таїнств як для живих, так і для мертвих (хрещення, конфірмація і ін.)
" Віра у те, що люди можуть вічно бути разом з своїми сім'ями
" Віра у те, що будь-яка людина може одержувати одкровення за допомогою Святого духу
" Віра в "слово мудрості" (рекомендація утримуватися від куріння і вживання спиртних напоїв, наркотиків, чаю, кави і інших продуктів і речей, які викликають звикання і заважають виконувати заповіді)
Згідно Книзі Мормона, Ісус Христос відвідав Америку незабаром після вознесіння. На задньому плані храм майя в Чічен-Ітці, збудований у 9 столітті
Мормони називають Богом, або небесним батьком, вищу істоту, що мешкає в нематеріальному світі, званому "небеса". Бог має досконале фізичне тіло, по образу якого були створені тіла людей. Строго кажучи, Бог не є творцем, він лише "улаштовувач" всесвіту. Він не створив, але "запросив" розуми приєднатися до його плану творіння. Розуми не були ніким створені, не можуть бути знищені і знаходяться в процесі постійного вдосконалення. Розуми володіють свободою волі, але підпорядковані закону, якому підкоряється і сам Бог, тобто існує свобода вибору вчинку, але наслідки цього вчинку чітко визначені. Звідси виникають поняття гріха і чесноти. Добродійними є вчинки, що ведуть до подальшого розвитку, гріховними - вчинки, що ведуть до обмеження можливостей для подальшого розвитку. Але в той же час здійснення гріховного вчинку теж є однією з форм пізнання і розвитку.
Для того, щоб допомогти розумам розвиватися, Бог запропонував їм сформувати всесвіт по його плану і делегував їм для цього свою творчу силу - священство. Всесвіт складається з розумів, розуми - це не тільки елементи системи, але й сама система теж є розумом. Розуми, які стоять на порівняно високому ступені розвитку, дістали можливість стать духами, які потім могли прийти на землю, одержати матеріальні тіла і нове знання, а потім продовжувати розвиватися після загибелі цього тіла, щоб в перспективі одержати досконале фізичне тіло, теж стать богами і сформувати свої всесвіти. Той же шлях, вірять мормони, пройшов і Бог нашого всесвіту.
Сатані, який у той час носив ім'я Люцифер, не сподобався цей план, тому що основний його складовою була свобода вибору: духи мали можливість вибирати свою земну долю відповідно до своїх переваг і рівня розвитку. Це означало, що далеко не всі з них зможуть протистояти спокусам матеріального життя і не прийдуть короткою дорогою до піднесення. Сатана бажав привести всіх, нехай навіть і насильно, до піднесення. Він також зажадав, щоб Бог-батько дав йому "свою власну силу" (див. "Дорогоцінна перлина", Книга Мойсея 4:3). Таким чином, сатана повстав проти плану Бога, зазнав поразки, разом з своїми прихильниками був вигнаний з світу небес і позбавлений можливості одержати матеріальне тіло. Він і його прибічники, будучи глибоко нещасними, мучаться заздрістю до тих духів, що залишилися вірні плану Бога, і будь-якими способами прагнуть спокусити їх з дійсного шляху. Бог допускає існування духів-спокусників, оскільки протистояння спокусі, здійснення гріха (що неминуче) і покаяння - що важливі елементи розвитку.
Але згідно вселенському закону гріх повинен мати певні наслідки, які розум, що погрішив, або дух повинні пережити. Тому ніхто з людей не може одержати піднесення, бо ніхто з них не небезгрішний. У цьому і полягає сенс спокутної жертви Ісуса Христа, на

 
 

Цікаве

Загрузка...