WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Мормони - Реферат

Мормони - Реферат


Реферат на тему:
Мормони
План
Вступне слово
1. Історія церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів
2. Вибрані місця з Історії Пророка Джозефа Сміта
3. Основні положення віровчення мормонів
4. Церковна організація
5. Взаємодія з іншими християнськими конфесіями
6. Мормони в Україні
Вступне слово
У наші дні Церква Ісуса Христа Святих останніх днів - це одна з великих всесвітніх релігій і одна з найбільш динамічно зростаючих. Вона має:
понад 11 мільйонів членів Церкви;
приблизно 60000 місіонерів в 162 країнах;
100 мільйонів виданих примірників Книги Мормона 93 мовами;
понад 100 храмів по усьому світі.
Мормони - неофіційна, але дуже поширена назва послідовників Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів, заснованої Джозефом Смітом (Joseph Smith) в США в 1830 р. Загальна чисельність послідовників (за даними самої церкви) - більше 12,5 млн., більше половини членів Церкви проживає за межами США. Церква веде активну місіонерську політику, в даний час маючи більше 40 тис. добровільних місіонерів в 160 країнах. Побудовано 123 храми в багатьох країнах світу. Видає журнал "Ліахона" 50 мовами. Основний релігійний текст мормонів - "Книга Мормона" - перекладений 93 мовою і виданий загальним тиражем більше 100 млн. екземплярів Священним Писанням виступають Біблія, "Книга Мормона" (що містить одкровення, одержані пророками, що жили на Американському континенті, і потім зібрані воєдино і відредаговані пророком Мормоном), "Навчання і Заповіти" (збори одкровень, отриманих сучасними пророками), "Дорогоцінна перлина" (збори перекладів стародавніх єврейських текстів, наново виконаних Джозефом Смітом). Крім того, на рівні Священного писання шанується все сказане і написане пророком - президентом Церкви.
Історія
Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів, на думку мормонів, є єдиною дійсною християнською церквою, заснованої Ісусом Христом в перші роки Нової ери. Потім, із смертю останнього апостола, члени Церкви почали змінювати навчання, дане їм Христом. Не дивлячись на те, що ще залишалися зраджені початковому навчанню люди, Відступництво привело до того, що Церква "була узята з лиця землі" і відновлена тільки в 1830 р. Мормони тлумачать Діяння 3:19-21 як пророцтво апостола Петра про відновлення Церкви незадовго до другого пришестя Ісуса Христа.
Як свідчить офіційна церковна історіографія, в 1820 р. 14-річний хлопчик Джозеф Сміт з міста Пальміра, штат Нью-Йорк, молився про отримання поради, до якої християнської конфесії йому слід приєднатися. У відповідь на його молитву йому з'явилися Бог-Батько і Ісус Хрістос, та повідомили, що дійсної церкви на землі не існує. Джозеф Сміт був вибраний відновити церкву. Протягом 10 років його відвідували різні небесні посланники, вони учили його і відкрили йому місцезнаходження "Книги Мормона", яка була їм переведена. 6 квітня 1830 р. в місті Файетт, штат Нью-Йорк, Церква була офіційно утворена.
З ряду причин мормони були вигнані з штатів Середнього Заходу (Міссурі і потім Іллінойса) і в 1846-1848 рр. переселилися в пустинні землі сучасного штату Юта, де заснували місто Солт-Лейк-Сіті.
В кінці 19 століття мормони відмовилися від полігамії після багаторічного протистояння з федеральними властями. На знак протесту проти цього рішення деякі члени Церкви вийшли з її складу і утворили свої общини, де продовжували практикувати полігамію.
Вибрані місця з Історії Пророка Джозефа Сміта
ЧЕРЕЗ те, що багато пересудів зловмисників та інтриганів було пущено в обіг стосовно зростання й розвитку Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів, і що всіх їх було задумано їхніми авторами, аби шкодити її репутації як Церкви та її розвитку в світі, я був змушений написати цю історію, щоб вивести з омани громадську думку і надати усім шукачам істини можливість володіти фактами в тому вигляді, як вони відбувалися, стосовно і мене, і Церкви, і такою мірою, якою я ними володію.
У цій історії я викладу різні події стосовно цієї Церкви в істині й праведності такими, як вони відбувалися, або такими, як вони зараз [1838 р.] є, тобто на восьмий рік від організації вищезазначеної Церкви.
На другому році нашого перебування у Манчестері там виникло надзвичайне релігійне заворушення. Розпочате методистами, воно скоро поширилося, охопивши всі секти в цій місцевості країни. Здавалося, що воно охопило всю округу, велика кількість людей приєднувалася до різних релігійних партій, а це викликало немале збудження й розділення між людьми. Дехто кричав: Ось, тут!, інші ж: Ось, там! Одні з них палко захищали методистську віру, інші - пресвітеріанську, а ще інші - баптистську.
Та незважаючи на ту велику любов, яку навернені цих різних віросповідань виявляли під час свого навернення, і на ту велику старанність, з якою священики, кожний зі своєї позиції, заохочували людей до вияву цього незвичайного релігійного почуття, щоб навернути у віру кожного, - поблажливо кажучи: Нехай люди приєднуються до будь-якої секти, яка їм подобається, - але вже на початку вступу до тієї чи іншої секти, виявлялося, що добрі почуття і у священиків, і у навернених були радше вдаваними, ніж щирими. Розпочалися великі заворушення й ворожнеча; священик сперечався зі священиком, а навернений - з наверненим, і навіть якщо вони й мали якісь добрі почуття один до одного, то вони швидко губились у словесних баталіях і суперництві думок.
Мені йшов тоді п'ятнадцятий рік. Родину мого батька залучали до пресвітеріанського віросповідання, і четверо з них приєдналися до цієї церкви, а саме: моя мати Люсі, мої брати Гайрум і Сем'юел Гаррісон та сестра Софронія.
У цей час великого збудження я часто серйозно замислювався і відчував великий неспокій, і незважаючи на те, що я переживав такі глибокі й часто гіркі почуття, я хоч і відвідував збори різних релігійних угруповань, коли випадала така можливість, але, разом з тим, стояв поза ними. Згодом я почав прихилятися більше до методистської секти, і в мене виникло певне бажання приєднатися до них, але безладдя і суперечки між конфесіями були настільки великими, що неможливо було хлопцеві, настільки юному й не обізнаному в людях і житті, як я, дійти певного висновку - хто був правий, а хто помилявся.
Заворушення й галас були настільки великими й безупинними, що часами мій розум

 
 

Цікаве

Загрузка...