WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Провідні ідеї містики - Реферат

Провідні ідеї містики - Реферат

що трудиться на благо людства за допомогою спалахів інтуїтивного натхнення, що виходить від Вищого Джерела. Те, що вважається незвичайним для середньої людини, для того, кого ми називаємо генієм, - нормальний рівень свідомості.
Для людини єдиним способом сприяти побудові свого духовного тіла є безустанна вправа в чистоті, самовідданості, всеосяжності, повному милосерді та любові.
Три наступних плани - ментальний, астральний і фізичний - складають Три Світи Людини.
Третій план - Ментальний
Ментальний план має кілька назв: Манас, світ мислення, манасичний план і ментальний. Ментальний план має два рівні - нижній і верхній, при цьому верхній ментальний план ми називаємо казуальним (причинним). Ментальний план, як і інші плани, поділяється на сімох підпланов, три нижніх підплана називаються "областю конкретної думки", а три верхніх - "областю абстрактні думки", середня область, що відокремлює три вищих підплана від трьох нижчих, є бойовищем за зверхсознание людини.
Абстрактне мислення створює як би креслення, начерки ідей і думок. Конкретне мислення на підставі сплетення уявних "креслень" і начерків створює уже форми. Абстрактне мислення будує будинок-мрію, конкретне - переносить його у фізичну реальність.
Східні філософи для позначення ментального плану протягом багатьох століть користалися санскритським терміном "манас", що означає "свідомість" чи "розум". Свідомість, що пробуджується, виявляється в матерії на фізичному плані, підсвідоме мислення діє через симпатичну нервову систему зверсвідоме мислення оперує за допомогою інтуїції, Мудрість-Свідомість впливає на якості Божественності, що розвиваються. Точно так само як людське вухо може сприймати звуки у визначених границях коливань, так і людська свідомість приймає думки в діапазоні визначених вібрацій. Мозок людини поки ще не здатний сприймати інформацію, що виходить за межі цього діапазону, хоча потенційні його можливості і необмежені.
Причинний, чи вищий, ментальний план є область "Душі", це її рай, звідси душу сходить у рієнкарнацію.
Другий план - Астральний чи Емоційний
Іноді цей план називають Планом Бажань. Астральний світ оточує і пронизує землю і нас самих, хоча ми і не відчуваємо і не сприймаємо дотиком цього. Астральний світ ненабагато відмінний від фізичного плану, з яким ми відносно добре знайомі.
Як і інші плани, астральний план підрозділяється на сімох підпланов. Атоми астрала менш щільні, чим атоми фізичного плану, атоми астрального плану не підкоряються земному закону притягання. Розум це важко уявити собі. Для полегшення цієї задачі треба було б навчитися розуміти закони астрала, що дуже відрізняються від законів фізичного плану. В астральному плані діє свій особливий закон тяжіння. І тому астральна матерія не така щільна, як матерія фізична, астральна рідина теж не рідина в тім змісті, як ми звикли розуміти на фізичному плані, це лише щось нагадує рідину.
Те ж саме можна сказати про світло. В астральному плані світло - лише відображення сонячного світла, це світло іншої властивості. Відображення від місяця сонячних променів на атомах астрала створює розсіяну світло, що проникає лише у верхню частину астрального плану. Його м'яке світіння не настільки сліпуче, як сонячне світло, але яскравіше місячного. І воно постійно.
В астральному плані немає таких вимірів, як простір і час, холод і тепло, зима і літо, день і ніч. Деякі містики називають цей світ Майя, чи Ілюзії. Однак цей план має більше відношення до вищої Реальності (реальності в розумінні окультному), чим фізичний план і почуття фізичного світу, за допомогою яких ми визначаємо реальність у розумінні побутовому. У езотеричній літературі астральний план називають ''Будинком Пізнання", тому що саме тут учаться розрізняти реальне і нереальне. Астральний план відноситься не тільки до людини, але і до астрального тіла землі, він поширюється на ефірні й атмосферні області. Його можна уявити собі у виді величезного глобуса з "астральній матерії", і наша фізична планета як би плаває в цьому глобусі.
Знання законів астрального плану може допомогти людині зрозуміти явища, що не може пояснити наука, такі, як ясновидіння, пророцтво, ясночування, сон, сновидіння, спіритизм, будинку з примарами, левітація і багато чого іншого. Астральний план тісно зв'язаний з нашим фізичним. Надалі ми будемо говорити про цей план більш докладно.
Перший план- Фізичний
Незважаючи на удаване знайомство з фізичним планом, дуже багато в ньому ще нам не відомо. Сучасна наука починає визнавати деякі твердження езотеризма, але до повного прийняття визнаного окультизмом ще дуже далеко.
Фізичний план (в окультній літературі) розрізняє:
1. Область твердих, рідких і газоподібних тіл,
2. Область ефірів, що складає з чотирьох підрозділів:
а) електричного,
б) праничного,
в) світлового,
г) що ментально-відбиває.
Тверді і рідкі тіла і гази фізичного світу складають матеріальний світ, що ми пізнаємо через наші органи почуттів. Чотири вищих ефіри складають те, що ми називаємо "земною атмосферою". Це ефірне царство пронизують тверді, рідкі і газоподібні тіла Землі. Чотири фізичних ефіри знаходяться навколо нас і в нас, без них неможливо фізичне існування. (Вважається, що Шамбала - місце розташування Небесної Ієрархії, що допомагає земному людству еволюціонувати до стану Вищої Свідомості - у пустелі Гобі, - складається з чотирьох фізичних ефірів, не видимих для фізичного зору людини.)
Подібно Землі, фізична форма людини складається з:
1. Щільного фізичного тіла, що складає з щільних, рідких і газоподібних речовин.
2. Ефірного двійника - точної копії фізичного тіла, що проникає щільну фізичну форму.
Саме ефірний двійник, що складається з чотирьох вищих фізичних ефірів, називають "життєвим тілом, і без нього фізичне тіло не може існувати, це як би батарея для фізичної форми.
Спробуємо зробити короткі висновки з усього сказаних.
Матерія є не що інше, як прояв двох різних типів енергій у дії: негативної і позитивної духовної енергії.
Висновок
Сучасна картина світу - результат довгого розвитку людського суспільства. Покоління за поколінням входили в життя, спираючи на традиції, емпіричний досвід, міфи і релігію. Міфи, магія, окультна практика, передача досвіду особистим шляхом, крупиці "наукоподібних" знань - усе це стало першоджерелами утворення представлень про світ. Від палеоліту до античності накопичувалися передумови наук, що згодом створять сучасну картину світу. І в ній є місце і науковим і позанауковим знанням, тому що увесь світ складає багатолику картину, у яку включений не тільки навколишнійсвіт, але і людина, його розум, його ідеї й ідеали. Таким чином, представлення древніх містиків знайшли своє місце в сучасній картині світу.
Література.
1. Азимов А. "Спочатку" - М.,1989
2. Моисеев Н. "Алгоритми розвитку" - М.,1987
3. "Філософія" - М.,1995
4. Ільченко В. "Перехрестя фізики, хімії, біології" - М.,1986
5. АУМ. ''Синтез містичних навчань Заходу і Сходу''.
6. Чудеса і пригоди. 1095 стор.17-21.
7. За межами ймовірного. №11, 2001

 
 

Цікаве

Загрузка...