WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Провідні ідеї містики - Реферат

Провідні ідеї містики - Реферат

вібрацій, тому що вони є первинною субстанцією. Електрони - частки, що несуть негативний заряд, чи негативну енергію, протони - частки, що несуть позитивний заряд, чи позитивну енергію.
Щоб наочно уявити собі атом, уявимо, наприклад, атом водню, збільшений до розмірів кафедрального собору. Тоді протон у ядрі цього атома можна зобразити у виді священика, а електрон - розміром не більш 50центової монети. Весь інший простір собору - начебто порожнє. Однак при більш ретельному розгляді виявиться, що ця "порожнеча" заповнена іншими ще більш дрібними частками, що по своїх розмірах співвідносяться з розміром електрона так само, як центова монета з розміром священика в соборі.
Саме ці частки - основа ефірної матерії. Природно виникає питання: що таке електрони? Якщо вони не матерія, якщо вони дійсно ніщо в матеріальному змісті слова, тоді що ж вони таке і як вони утворять матерію, що ми називаємо "порожнечою" в атомі? Адже електрони так малі, що на кінчику голки їх може бути більйони більйонів, їхній неможливо побачити навіть через найдужчі сучасні мікроскопи.
Проте, учені-фізики знають, скільки їх у кожнім атомі і що вони усі чи рухаються коливаються, чи вібрують з визначеною частотою.
При цьому позитивний протон притягає негативно заряджений електрон, а негативно заряджений електрон, притягає позитивний протон, і кожний з них відштовхує собі подібного.
Такі взаємодії будують більш складні форми життя і матерії.
Звернемося знову до будівлі атома. Вище ми розглядали атом водню, що складає з одного протона й одного електрона. Однак атоми можуть містити різна кількість електронів і протонів, і усі вони рухаються подібно кометам, при цьому вібруючи, коливаючись, одночасно обертаючи навколо своєї осі, навколо інших таких же часток, навколо ядра, чи центра атома вправо, уліво, нагору, униз, уперед, назад, по діагоналі - тобто у всіх напрямках, час від часу вони зіштовхуються, відштовхуються друг від друга, зчіплюються, поєднуючи при цьому свої вібрації в унісон, створюючи нові напрямки в русі. Приблизно так можна уявити собі процес утворення матерії.
У 1944 році вчені довели, що атом при розщепленні вивільняє енергію величезної сили. Доведене була також наявність електромагнітних енергетичних полів у просторі між ядром і частками атома. Учені підтвердили концепцію містиків, що:
1. Всі атоми неоднакові по своїй структурі, що є основою наявності різних рівнів енергії,
2. Ефіри космічних і фізичних планів діють на атоми відповідно до їх планів, створюючи різні чи вібрації вихори енергій.
Усе це підтверджує слова містиків про існування різних планів життя.
Атоми астральних планів легше атомів фізичного плану, тому ми, діти Землі, утворити форми з найважчих атомів, і не можемо піднятися в більш високі плани. Але той, хто складається з більш тонких, чи легень, атомів, може проникати в наш фізичний план, жити і рухатися серед нас, хоча більшість з них ми не можемо ні побачити, ні відчути.
Тепер познайомимося з життєвими планами людини, які виділяють містики.
Існує 13 планів прояву енергій, однак ми розглянемо тільки 7. Вищі плани з 7 по 13 згруповані разом під загальною назвою "божественний Розум" чи "божественна Свідомість", оскільки людський розум не в змозі осягти їхнє значення.
Людина має 13 чи тіл енергетичних субстанцій, однак зараз нас цікавлять лише сім планів життя:
1-й - фізичний,
2-й - астральний,
3-й - ментальний,
4-й - інтуїтивний,
5-й - духовно-нірванічний,
6-й - монадичний,
7-й - 13-й - Божественна Свідомість.
Варто помітити, що кожний із семи планів підрозділяється на сім підпланов, тобто всього 49 планів, як у музичних октавах.
Сьомий план - Божественна Свідомість
Автори езотеричної філософії користаються різними визначеннями для опису плану Божественної Свідомості: Божественний План, Махапхара - нірванічний, Аді, Той, Ім'я, Яке не можна вимовляти, Логос. Учені воліють називати цей план - Божественна Свідомість. Даний план включає сімох космічних планів, про які можна сказати дуже мало, тому що людський розум не може осягти інформацію, що стосується цієї сфери. Скажемо так: Божественна Свідомість є вищим досягненням духовної досконалості, і велич цього плану переходить границі людського представлення. Багато хто думають, що досягнення цієї сфери еквівалентно знищенню індивідуальності й індивідуальної свідомості. Саме навпаки. Досягнення такого екзальтованого стану означає єднання з Творцем, у якому сама людина вже стає Божественним. Далі цього даремно теоретизувати. Людина на його сучасному рівні розвитку не здатний навіть уявити собі такий вищий стан. У стародавності в Індії такий стан називали Махапхара - Нірвана (на санскриті Маху - "великий", пхара - "зверх, вище", Нірвана - спроба виразити словами ідею повної духовної досконалості і чистоти). Коли говорять про Божественну Свідомість як про план Махапхара-Нірвана, то мають на увазі, що це - вищий стан, який може досягти людина, його свідомість. Древні так само, як і ми, були неспроможні описати словами цей план.
Шостий план - Монадический
Цей план на санскриті також має кілька назв: Анупадака, монадический світ Незайманого Духа, пара-нірваничний. Учені воліють називати його Монадічним планом. Монад - саме те слово, що означає "божественная Іскра", Іскра, що виходить від Божественної Свідомості, вона виявляється в кожній людині. Оскільки шостий план являє собою постійне місцезнаходження цієї Божественної Іскри, відомої всім окультистам як "монада", учені називають цей план Монадичним. Саме тут формується Монад - Іскра Божественної Свідомості, інволюція й еволюція якої ведуть до розвитку людської душі і далі до висот духовної досконалості, випромінюючи частину себе на більш щільні плани, де вона стає - Душею. Душу на своєму плані будує відповідну форму, чи тіло, з атомів фізичного плану.
П'ятий план - Нірванічний
Існує кілька назв цього плану - Атма. Світ Божественного Духа, небесний, духовний план. На санскриті слово "атма" означає - чиста духовна Божественна Воля, чи Вище "Я". Щоб краще зрозуміти атмічний чи нірванічний план, нагадаю зміст санскритського слова "нірвана", що несе ідею повної духовної досконалості, це рівень свідомості, якого досягають ті, кого ми називаємо Великими Присвяченими, чи Вчителями (Махатмамі) - великі звільнені душі, що залишаються зв'язаними з фізичними тілами для сприяння nрогресу людства. Це ті деякі, котрі випередили людство і вже закінчили цикл людської еволюції.
Четвертий план - Інтуїтивний чи Будхічний
Найчастіше вживається під наступними назвами: інтуїтивний, будхічний. Світ духовного Життя. На санскриті слово "будхи" означає Мудрість тому будхічний план - план Божественної Мудрості і Божественної Любові. Такий стан в окультній літературі звичайно називаютьінтуїцією, що значно перевищує звичайне, відоме в побуті значення слова "інтуїція", що ми тлумачимо як "передчуття". У нашому розумінні це скоріше зверхдуховное сприйняття, миттєва пізнавальна чи здатність уроджена проникливість. Іноді ми говоримо про це вище сприйняття як про ясновидіння, ясночування і т.д. Цей стан чи генія незвичайної душі,

 
 

Цікаве

Загрузка...