WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Основні етапи розвитку протестантизму в Україні (ХVІ – перша половина ХХ ст.) - Курсова робота

Основні етапи розвитку протестантизму в Україні (ХVІ – перша половина ХХ ст.) - Курсова робота

її - і стала людина живою душею" (Буг., 2; 7).
Отже, тут йдеться про дихання, а не про душу. Розуміння душі єговісти зводять до матеріального чинника. Душа - це кров, повчають єговісти, оскільки без крові немає життя. Ця теза також підкріплюється посиланням на Біблію: "Тільки будь обережним, щоб не їсти крові, бо кров - то душа, і не годиться їсти душу з тілом" (Втор., 12 : 23). Душа вмирає разом з тілом, у могилі все перетворюється на прах, і нічого не залишається. Вважають, що в час "другого пришестя" воскреснуть лише єговісти, а всі інші, тобто неєговісти, будуть знищені назавжди. "Свідки Єгови" воскреснуть і житимуть у "тисячолітньому царстві Єгови", яке він встановить на Землі.
"Свідки Єгови" заперечують християнський догмат про існування потойбічного світу. Царство Боже, вчать вони, буде побудоване на Землі. Характерним для єговізму є вчення про теократичну державу, де влада належить єговістським праведникам. Так єговісти тлумачать історію людгтаа. Згідно з єговістським віровченням, вона поділяється на три етапи: минулий світ, який існував від створення до потопу, ним керували ангели; теперішній світ, який бере початок від потопу до встановлення царства Божого на землі. Керує цим світом "князь світу цього" - сатана. Всі існуючі держави мають сатанинське походження, оскільки глави держав виконують волю диявола. Вся історія суспільства, вважають єговісти, гріховна. Майбутній світ - це вічне царство Боже на Землі. Він почнеться з другим пришестям Ісуса Христа. Соціальний лад людей зазнає страшної кризи, релігії відімруть, настане час страшних воєн і революцій, епідемій і голоду,
безробіття та екологічних катастроф. Усе це ознаки близького кінця, грядущої битви Єгови з силами сатани. Новий світ настане через Армагеддон. Це буде тисячолітнє царство справедливості і добробуту, яким керуватиме Ісус Христос разом з єговістськими праведниками. В цьому царстві будуть блаженствувати єговісти, а інші люди як грішники будуть знищені назавжди.
Головним у єговізмі е догмат про Армагеддон. Це остання священна битва "свідків Єгови" під проводом Єгови з їх ворогами "сатанистами". Слово "Армагеддон" зустрічається у 16-й главі Апокаліпсису, де йдеться про неминучу загибель Вавилону. У творах Русселя та Рутерфорда Вавилон ототожнюється з християнством, зокрема з католицькою церквою. За твердженням єговістських теологів, Армагеддон - це тотальна теократична війна, що призведе до знищення всіх християнських і нехристиянських держав, а також католицької церкви, до встановлення царства Єгови. Єговістські богослови неодноразово пророкували настання Армагеддону: 1874, 1914, 1918, 1925, 1933, 1941, 1961,1975 роки. Після того як пророкування не виправдались, єговісти стали твердити, що кінець світу вже близько, і вказували лише на ознаки Армагеддону, до яких належать соціальні, природні катаклізми, зростання пияцтва, наркоманії, насильства, крадіжок, аморальності тощо. Якщо в минулому єговізм робив акцент на двох суперницьких силах в Армагеддон! - Єгові та дияволі, які ведуть боротьбу за "всесвітній суверенітет", то тепер замість диявола на перше місце як суперниць Єгови висувають "політичні нації", які захищають свій суверенітет і незалежність. Тому в ідеології єговізму Армагеддон нерідко пов'язується зі світовими та локальними війнами. Етапами Армагеддону єговісти вважають першу і другу світові війни, "холодну" війну, в^йну США у В'єтнамі, Ізраїлю з арабами тощо. Друге пришестя Ісуса Христа нині єговісти пов'язують а катастрофою всієї цивілізації. Вони доводять, що ця катастрофа є неминучою, оскільки освячена самим Єговою. При цьому вони з особливою насолодою описують страхіття, що принесе ця катастрофа, змальовують жахливі картини знищення всіх народів світу. Єговістське віровчення має апокаліптичний характер.
Теологи бруклінського центру не лише здійснили ревізію традиційних християнських догматів і самої Біблії, а й відкинули всі християнські таїнства, обряди й свята. В них є лише одне свято - вечеря спомину смерті Ісуса Христа. Віруючі збираються після заходу сонця, запрошують родичів і знайомих. Вони моляться, співають релігійних пісень, а потім споживають прісний хліб і червоне вино, що символізує тіло та кров Христову. Проте приймають ці символи лише ті єговісти, хто вважає себе помазаним духом Божим.
Єговізм відкинув протестантський догмат про спокутну жертву Ісуса Христа, доктрину "особистого спасіння вірою", замінивши їх доктринами "виправдання імені Єгови", яке досягається шляхом коментування текстів Біблії і "встановлення всесвітнього, універсального суверенітету". Для забезпечення такого суверенітету висунута альтернатива: або "відмова від національних суверенітетів і незалежності держав", або "глобальне винищення нинішньої генерації людства". Саме ці доктрини е визначальними в ідеології єговізму.
Розкриваючи свою концепцію історії, єговісти зауважують, що "не християнський Бог, а диявол з часів потопу став невидимим Богом і керівником теперішнього світу, а під його впливом сформувалися нації і народи, що роз'єднали єдність людського роду, вкинули людство в небезпечне становище, в якому немає ні миру, ні сімейної гармонії". Єдиний вихід з такого "трагічного становища сучасного людства", на думку єговістських теологів, - це створення "універсального уряду" для всього людства. Такий всесвітній уряд, твердять єговісти, був створений на небесах ще в 1914 р. під егідою самого Єгови. З того часу він нібито закликав людей відмовитися від національної незалежності на користь міфічного "універсального суверенітету" Єгови. По суті, єговістська концепція історії заперечує право народів на незалежність і національний суверенітет.
Щодо "універсального уряду", то єговістські теологи вдаються до екскурсів в історію біблійної ізраїльської теократії. Головні постулати цих екскурсів зводяться до того, що "святилище Єгови" вийшло за межі Єрусалимського храму та поширилося па нею староєврейську державу. Ісус Христос є "спадкоємцем царської династії Давида", продовжувачем відродження біблійної ізраїльської теократії. Єгова протягом історії сформував "мале стадо помазаників Божих" чисельністю 144 тис. чоловік, які складають його теократичний уряд. Переважну більшість "малого стада" становлять правовірні іудеї - основоположники християнських громад у І ст. н.е. та їхній нинішній "духовний залишок" в особі бруклінської "керівної корпорації" чисельністю 9 тис. чоловік.
Члени "залишку малого стада" після смерті нібито відразу воскресають і потрапляють у царство Боже, де входять до складу теократичного уряду на чолі з Ісусом Христом. Його друге пришестя, вчать єговісти, вже відбулося невидимо в 1914 р. Вівцям "великого стада", тобтоєговістам, обіцяють вічне життя в тисячолітньому царстві Єгови, яке настане на Землі після Армагеддону. Створення "нової адміністрації для всієї Землі" єговістські теологи моделюють за зразком теократичної держави.
Особливою тенденцією сучасного єговізму є клерикалізм. Він виявляється у прогнозах глобального знищення всього людства в ім'я

 
 

Цікаве

Загрузка...