WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Конфесійна структура населення світу - Реферат

Конфесійна структура населення світу - Реферат

прихильників належить у цих двох державах усе-таки протестантизму.
Послідовників місцевих культів залишилося в Америці порівняно небагато, причому число їхнього увесь час скорочується (за рахунок перетворених у християнську віру). Традиційні вірування збереглися головним чином у глухих, ізольованих районах. У той же час у багатьох населених індіанцями і неграми районах склалися синкретичні культи, що сполучать елементи християнства і старих вірувань.
5. Австралія й Океанія
До моменту проникнення європейців в Австралію й Океанію населення цієї частини світла дотримувало різних місцевих культів. Найбільш розповсюдженими віруваннями були культ природи, тотемізм, фетишизм, шанування померлих, а також віра в різні парфуми і душі.
Традиційні вірування в більшій частині Австралії й Океанії були витиснуті християнством, що стало поширюватися слідом за проникненням колонізаторів. Раніш усього місіонерська робота була почата на Маріанських островах. Уже в другій половині XVII ст. на окремі острови цього архіпелагу прибутку католицькі місіонери, супроводжувані іспанськими солдатами.
Протестантські місіонери проникнули в цю частину світла набагато пізніше. Перші спроби почати місіонерську роботу в Океанії були початі протестантськими місіонерами лише наприкінці XVIII ст., коли окремі проповідники висадилися на островах Тонга і Суспільства. Однак широкий розвиток діяльність місіонерів (як протестантських, так і католицьких) одержала лише в XIX ст., коли вони обґрунтувалися на усіх більш-менш значних океанійських островах і атолах.
В даний час переважна більшість місцевих населень Австралії й Океанії - християни. Випливає, однак, підкреслити, що дуже часто приналежність місцевих жителів до християнської релігії носить дуже формальний характер. Вони звичайно не вникають у тонкості релігійного віровчення і, крім того, нерідко зберігають вірність своїм стародавнім традиціям і ритуалам. Найчастіше, особливо серед народів, недавно звернених у християнство, можна спостерігати своєрідне двовірство, коли дотримуються розпорядження як старої, так і нової релігії.
Боротьба між протестантами і католиками принесла більше перемог першим, чим другим. Крім того, і серед імігрувавших в Австралію й Океанію європейців протестанти чисельно переважали над католиками. У результаті протестантизм у цій частині світла виявився більш впливовим, чим католицизм. У той же час протестанти, як відомо, не представляють єдності в організаційному відношенні, а розпадаються на значне число плинів і сект. В Австралії й Океанії найбільш впливові такі протестантські плини, як англіканство, методизм, лютеранство, пресвітеріанство, реформаторство, конгрегаціоналізм. Є також баптисти, адвентисти сьомого дня, п'ятидесятники й інші протестантські секти.
Крім різних плинів християнства в Океанії й Австралії в результаті азіатської імміграції поширилися також такі релігії, як індуїзм, іслам, буддизм, синтоізм.
Розглянемо характеристику релігійного складу сучасного населення окремих країн Австралії й Океанії.
В Австралії релігійний склад населення обумовлений у першу чергу етнічним складом переселенців, колонізувавших материк. Серед переселенців були головним чином емігранти з трьох країн, що утворили З'єднане Королівство: Англії, Шотландії й Ірландії. Кожна з цих трьох груп використовувала особливу форму християнства. Англійці - в основному прихильники англіканства, у меншому ступені - методизму; шотландці - пресвітеріанства, ірландці - католицизму. Відповідно до цього англіканство, методизм, пресвітеріанство і католицизм зробилися чотирма головними християнськими напрямками в Австралії.
В даний час біля двох третин населення Австралії - протестанти. Англіканці складають близько 30% усього населення, методисти - 7%, пресвітеріани - 7%.
У середині 1977 р. методисти, а також переважна більшість пресвітеріан і конгрегационалистов утворили церкву, Що Поєднується, в Австралії (1,5 млн. членів). З інших протестантів найбільш численними є лютерани, більшість яких є членами лютеранської церкви Австралії (в етнічному відношенні це переважно німці), і баптисти. Представлені також члени Церков Христа (87 тис.), конгрегаціоналісти (53 тис.), послідовники Армії порятунку (63 тис.), адвентисти сьомого дня (41 тис.), свідки Ієгови (41 тис.). Маються і мормони (19 тис.). Католики складають близько 30% населення. Православних (греки й ін.) нараховується близько 530 тис. Серед послідовників нехристиянських релігій найбільшу групу складають іудаісти, далі випливають мусульмани, індуісти, буддисти, бехаісти і т.д.
Кочівники, що представляє корінне населення внутрішніх районів Австралії, продовжують дотримувати місцевих традиційних вірувань. Осілі аборигени звернені в християнство. Місіонерську роботу серед корінного населення ведуть головним чином англіканська і католицька церкви.
Висновки
Отже, християни в сукупності складають приблизно 1/4 населення Землі - близько 1,5 мільярда чоловік. Загальні релігійні корені зв'язують християнство з іудейською релігією, прихильники якої відносно нечисленні і нараховують близько 15 мільйонів, а також з ісламом, що поєднує більш одного мільярда віруючих.
Крім монотеїстичних, існують і політеїстичні релігії, у тому числі і світові, до числа яких пре-належить буддизм із більш ніж напівмільярдом прихильників, у відомому змісті також конфуціанство, що є, однак, у більшій мері етичною доктриною, чим релігією, і тому цілком сумісне з чи буддизмом синтоізмом. Численних прихильників мають також різноманітні індуістські культи, яких дотримує значна більшість громадян мільярдної по населенню Індії. Розвиті форми релігійного культу, багату релігійну літературу мають і такі релігії, як даосизм, синтоізм, джайнізм. Існують і синкретичні релігії; деякі з них містять у собі окремі елементи християнства, що подібно возникли вже в XX сторіччі мунізму. Значна частина населення Африки і частина індійських племен Америки зберігають традиційні племінні язичеські культи. У XX столітті атеїсти й агностики склали вже значну частину народонаселення світу, імовірно, біля мільярда чоловік, особливо багато атеїстів і агностиків у Західній Європі, Китаї і Японії. Багато хто з невіруючих при цьому зберігають свідомість своєї приналежності до тієї чи іншої релігійної культури і при соціологічних опитуваннях називають себе прихильниками тієї чи іншої релігії. У наш час тому вже не сприймається як парадокс, коли людина називає себе не віруючим у Бога католиком чи євреєм.
Особливість сучасної релігійної карти світу в тому, що на територіях багатьох країн прихильники різних релігій живуть разом і побутове спілкування між ними носить неминучий характер.
Список литератури
1. Религии мира. Ч. 2. - 5-е изд., перераб. и доп. / Глав. ред. М. Д. Аксёнова. - М.: Аванта+, 2002.
2. Енциклопедия для детей. Т. 21. Общество. Ч. 1. - 1-е изд. - М.: Аванта+, 2003.
3. Алексеева А.И. Природа инаселение. - М.: Дрофа, 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...