WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Чудо сходження Благодатного Вогню в Єрусалимі - Реферат

Чудо сходження Благодатного Вогню в Єрусалимі - Реферат

очікує чуда, і боїться що по його гріхах воно може не відбутися, коли блакитнуваті сполохи-блискавки стихають. Всі ожидающие пронизані почуттям причетності до великої події, яка відбувалася не більше двох тисяч разів за всю історію людства. За цей час встигли розвитися, прославиться і загинути імперії Римська, Абіссидська, Візантійська, Оттоманська.
Окремо потрібно сказати про інтенсивність полум'я. Великодня свіча - це тридцять три з'єднаних свічі. В основному в кожного з присутніх, у руках по трьох пучка свіч, і свічі з інших місць Святої землі. Коли Вогонь дійшов до людини - у руках дійсне багаття, від якого виходить сильний жар. Треба помітити, що в Храмі люди коштують так щільно, що був би Вогонь звичайним - обов'язково хто-небудь зайняв - адже в кожного в руках не по одному пучку. Люди на очах друг у друга омиваються Благодатним Вогнем обличчя. Полум'я у всіх настільки велике, що видно, як воно торкається близькостоячих людей. Вогонь буквально торкається одягу біля людей, що стоять, косинок жінок. І за всю історію сходження Вогню - жодного нещасливого випадку, жодного пожежі.
Після цього в Старому місті починається урочистий хід з Вогнем, що, до речі, несуть на чолі кожної колони - турки. Населення Єрусалима (близько 800000 чоловік ) уся християнська й арабська громади Єрусалима (більш 300000 чоловік)беруть участь у ходах, причому навіть араби-мусульмани вважають за необхідне принести Благодатний Вогонь у будинок і запалити домашні світильники від нього. Цей день у Єрусалимі не святкують тільки іудеї, що воліють не виходити з будинку, і наступного дня мають сумні обличчя. Саме іудеї в основному і пишуть про імітацію "нечесними" священиками сходу Благодатного Вогню (називаючи грецькими "хитростями"), причому в останні майже 50 років іудеї беруть участь і в опечатуванні Кувуклії й в обшуку Ієрусалимського Патріарха. Потрібно сказати про можливість підробок. Справа в тому, що сама земля, на якій побудований Храм, належить турецькій родині. Кожним ранком відбувається цікавий ритуал: священики, що стоять перед головними воротами, очікують відкриття Храму, вручають установлену давним - давно орендну плату і після цього в супроводі членів турецької родини проходять у Храм. Будь-який хід у Храмі, наприклад, хресний хід на Великдень навколо Кувуклії, відбувається в супроводі кавасів-турок, які охороняють процесії від провокацій мусульман. До входу в Кувуклію Ієрусалимського Патріарха вона стоїть запечатаною, під наглядом 2 турецьких стражів і ізраїльської поліції. У Велику Суботу, перед тим як ввійти в Кувуклію, Патріарх розкривається і його ретельно обшукують. Схоронність печатки на вхідних двер Кувуклії перевіряється, перед входом у неї Патріарха Ієрусалимського з вірменським первосвящеником. Для одержанні Вогню в Кувуклію входять двоє - Ієрусалимський Патріарх і представник Вірменської церкви. Представник Вірменської церкви, що входить разом з Ієрусалимським Патріархом у Кувуклію одержувати Вогонь, залишаючись у боковому вівтарі ангела бачить усі дії і має можливість втрутитися. З огляду на майже двохтисячорічну зацікавленість нехристиянських учасників цього Великого Чуда у викритті і зриві хоча б одного зішесття Благодатного Вогню, версія про підробку може викликати тільки посмішку в людей живучих у Єрусалимі. Навіть араби-мусульмани вважають за необхідне принести Благодатний Вогонь додому, будь-яке міркування про підробку вони порахують обманом. У них є легенда, що в рік, коли не зійде Вогонь Благодатний, наступить кінець світу. Але питання яким образом сходить Благодатний Вогонь на триденне ложе Рятівника давно турбував і допитливих християн. Існують прямі свідчення про картину запалювання Святого Вогню. У посланні Арефи митрополита Кесарії Каппадокійського до еміра Дамаського (початок X століття) написано: "Тоді раптово б'є блискавка і кадила запалюються, від цього світла беруть усі мешканці Єрусалима і запалюють вогонь".
По різному інтерпретують факт сходження Вогню різні релігії. Наука в цьому питанні абсолютно незастосовне через обмеження сфери діяльності. Існує дві принципових відмінності наукового методу пізнання й атеїзму:
1. Науковий метод пізнання не заперечує наявності в природі нашого світу трансцендентних впливів, але і не вивчає особливостей і закономірностей таких впливів. Атеїзм постулює відсутність у природі нашого світу трансцендентних впливів.
2. Науковий метод пізнання не заперечує наявності в природі нашого світу речей у собі "noumena"але і не вивчає особливостей і закономірностей "noumena". Атеїзм заперечує наявність у природі нашого світу недоступної науковому методу пізнання частини ноуменальної природи й існування речей у собі "noumena"
Зішесття Благодатного Вогню є трансцендентним впливом, з погляду коректного наукового методу пізнання, і отже не підлягає ні вивченню, ні коментарям. Представники різного релігійного знання відповідно по своєму коментують факт сходження Благодатного Вогню - аналогічно факту Воскресіння Христова. Практично всі Християнські конфесії (у тому числі і католики до Великої Схизми 1054 приймавші активну участь безпосередньо в літанії) присутні в Храмі і приймають Благодатний Вогонь з рук патріарха Ієрусалимського. Мусульмани офіційно не присутні в Храмі, але і не заперечують факт зішесття Благодатного Вогню, шануючи Рятівника нашого Ісуса Христа одним зі своїх пророків, приносять у свої будинки Благодатний Вогонь і запалюють свої домашні світильники від нього. Заперечують факт зішесття Благодатного Вогню, як і факт Воскресіння Христова тільки іудеї так атеїсти, саме вони і поширюють в тому числі слухи про "хитрості" нечесних священиків, природно не перелічуючи ні конкретних деталей "хитростей", ні року зішесття Вогню. Офіційні особи, що перевіряють Кувуклію й оглядають Патріарха при християнському і мусульманському контролі над Єрусалимом за наклеп могли страчувати, а при існуючому ізраїльському контролі можуть піддати солідному штрафу.
Будь-хто з тих, хто сумнівається, може заплативши 600-700 доларів (це ціна стандартної туристичної поїздки у Святу Землю - Єрусалим, Тіверія на 7 днів) цілком у стані особисто переконається у факті і деталях сходження Благодатного Вогню.
Використана література:
" Шугаїв М.М. Чудо Благодатного Вогню // "Недільна школа", квітня, №15, 2002 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...