WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Християнство та сім’я - Реферат

Християнство та сім’я - Реферат


Реферат з релігієзнавства:
Християнство та сім'я
Вступ .
Я вважаю тему сім я та шлюб дуже важливою тому , що сьогодня багато людей сумніваються в життіздатності та правомірності існування шлюбу .
Епідемія розводів ще більше нагнітає страху , безнадійності , розчарування та відчаю - почуттів , які люди переживають по відношенню до шлюбу . Ми живем в такий час , коли Божі основи відкинуті людством та поширюється беззаконня , людина відхиляється від Божих заповідей . Свобідна любов , невірність , розводи ведуть сім ю до упадку . Люди запитують себе чи є шлюб хорошою ідеєю особливо в сьогодняшніму більш " свобідному " суспільстві . Такі поняття , як честь , довіра , вірність здаються старомодними . Головною ознакою хворого суспільства є те , що люди відносяться один до одного , як до предметів , якими користуються кожен день і можуть викинути в любий момент . Шлюб - це самі глибокі та близькі з усіх людских взаємовідносин . Я впевнена , що шлюб залишається хорошою ідеєю , тому , що це Божа ідея . Бог створив шлюб , Він встановив його та опреділив його параметри . Шлюб не являється людскою ідеєю . Шлюб має Божественне походження . Бог задумав чоловіка і жінку так , щоб вони взаємно доповнювали один одного .
Тому основною метою вступлення до шлюбу має бути бажання прославити Господа та вгодити Йому , виповняючи те презначення , яке на початку було опреділене Богом .
1. Походження шлюбу.
Сам Бог встановив шлюб на самому початку історії людства . В другій голові книги Буття мит бачимо як Бог , взяв ребро у Адама та виліпив з цього ребра жінку , щоб вона була підходячою помічницею ( Буття 2:20 ) чоловікові . Після цього Бог привів жінку до Адама та затвердив їх взаємовідносини , як чоловіка та жінки , тим самим заклавши основу шлюбу . Бог встановив шлюб , як постійні взаємовідносини , які зєднують двох окремих людей в одну плоть . Коли Адам вперше побачив Еву , він сказав : "...Вот,это кость от костей моих и плоть от плоти моей ; она будет называться женою : ибо взята от мужа " ( Буття 2:23 ) . Божу ідею шлюбу ми бачимо в слідуючому вірші : " Потому оставит человек отца своего и мать свою , и прилепится к жене своей ; и будут одна плоть " ( Буття 2:24 ) .
Одна плоть - це не просто " склеювання " двох людей , це скоріше " сплав " двох в одне ціле . В хімії коли два елементи сплавляються в один , вони стають одним цілим .
Велика сила може зруйнувати їх , але ніколи не зможе роз еднати . Чоловіка та жінку , ставших " одніею плоттю " згідно Божого плану , неможливо роз еднати , не причинивши при цьому ушкоджень
Коли Бог постановив , що чоловік та жінка " стануть одніею плоттю " Він вказував на постійні взаемовідносини на ціле життя . Коли фарисеї спитались у Ісуса , чи можна чоловікові розводитись зі своею жінкою , зсилаючись на дозвіл Моісея , Ісус відповів : " По жестокосердию вашему он написал вам сию заповедь ; В начале создания , Бог мужчину и женщину сотворил их . Посему оставит человек отца своего и мать и прилепится к жене своей , и будут два одной плотью ; так что они уже не двое , но одна плоть . Итак ,что Бог сочетал,того человек да не разлучает " ( Мрк 10 : 5-9 ) .
Якщо шлюб походив би від людини , тоді люди мали би повне право закінчити його , при першому бажанні . Але так як Бог створив шлюб , то тільки Він мае владу оприділяти стандарти та правила шлюбу . Писання ясно говорить , що шлюб включае в собі з еднання чоловіка і жінки як " одної плоті " для близьких взаемовідносин на все життя . Ця постанова буде на землі буде до тих пір поки людина живе на землі і буде відмінена тільки в вічному житті .
2. Шлюб основа сім ї.
Шлюб є основою сім ї саме тому , що на цих принципах взаемовідносин Бог почав будувати суспільство . Саме в шлюбі Адам і Ева взнали про свої обов язки по відношенню один до одного та виконували свої обов язки один перед одним . Майбутне нашого суспільства в усіх його формах залежить від шлюбу . Глобальні напади ворога на шлюб фактично є нападом на саме суспільство , а так само на Бога , який створив шлюб та суспільство . Ворог знае , що якщо він зруйнуе шлюб , то зруйнуе і сім ї , потім суспільство та людство . Шлюб також є основою , на якій стоїть церква . В Новому Заповіті взаемовідносини між Христом та Його Церквою порівнюються як взаемовідносини між женихом та невістою . Ця аналогія мае велике значення для розуміння того , як чоловіки та жінки мають відноситись один до одного . Наприклад в Посланні до Ефесян апостол Павел писав :
...Жены ,повинуйтесь своим мужьям , как Господу , Потому что муж есть глава жены , как и Христос глава Церкви , и Он же Спаситель тела…Мужья , любите своих жен , как и Христос возлюбил Церковь и предал Себя за нее…
Посему оставит человек отца своего и мать и прилепится к жене своей ,и будут двое одна плоть . Тайна сия велика ; я говорю по отношению ко Христу и к Церкви ( Ефесянам 5 : 21-23 , 25 , 31 , 32 ) .
Відносини між Христом та Його Церквою є прикладом того , якими мають бути відносини між чоловіком та дружиною : повага , покора та жертівна любов .
В Об явленні 4 : 11 сказано , що все існуюче було створено для виконання Божої волі . Тому шлюб , в усіх сферах життя , виконуючи Божу волю , перед усім повинен прославляти Бога . Якщо будувати свої відносини на цьому принципі , дивитись на Бога , а не на себе , то це допоможе звільнитись від егоїзму . Людина , яка вступае в шлюб для того , щоб виконати Божу волю , нічого не буде вимагати від своеї половини , а зможе сприймати його таким , який він є . Якщо за основу відносин поставити Божу волю та бажання прославити Бога тоді кожна грань відносин буде побудована з допомогою Святого Духа .
В Біблії часто використовуеться слово " дім " в якості сім ї . " Дім " - це основа суспільства , а шлюб - це фундамент " дому ". Здоровий шлюб опреділяе здоровий " дім ",а здорові "доми " це здорова нація . Те саме виходить з церквою . Здоров я церкви залежить від здоров я " домів " членів церкви , особливо лідерів церкви . Здоровий " дім " - це ключ до здорової церкви та суспільства .
ової церкви та суспільства .
3 .Виховання дітей .
Як для того , щоб народити дитину так само і для її виховання потрібно докласти зусиль .Мама повинна нести дитині ніжність , любов , ласку ; тато - захист , строгість , справедливість .Тільки повноцінна сім я може задовільнити всі потреби дитини .Книга притч Соломона вчить нас : "Наставь юношу при начале пути его - он не уклонится от него , когда и состарится " ( Притчи 22 : 6 ) .Бог дав батькам сер йозне доручення - нести повну відповідальність за судьбу своїх дітей . Віруючими діти стають не по насліддю , віра ніколи автоматично не перейде від батьків до дітей .Вля того щоб діти стали віруючими вони повинні чути Слово Боже від своїх батьків , бачити їх праведне життя . Батьки мають бути прикладом длядітей . Батьки перші хто є благовісниками та евангелістами свого дому , своїх дітей . Помазаними служителями ніхто не родиться , їх виховують , готують .
Батьки повинні допомогти дітям правильно сприймати світ , навчити їх відлічати добро від зла , називати речі своїми іменами та закласти здоровий біблійний фундамент їх християнського мишлення . Першою недільною школою для дітей повинен стати їх будинок та рідна сім я .
Висновок
Шлюб подібний до дорогоцінного каменю в Божих очах . Він розвивається впродовж довгого часу . Щоб вступити в шлюб потрібно всього пару хвилин , але на будування його потрібне все життя . Тому Господь і встановив шлюб як постійні взаемовідносини на ціле життя .Так само як під тиском очищається алмаз , так само зовнішній тиск закаляе благочестивий шлюб , зближаючи чоловіка та дружину .Шлюб з еднуе двох різних людей в одне ціле , щоб під тиском вони стали настільки твердими та стійкими , щоб ніщо не змогло зруйнувати їх .Шлюб - це прекрасне розміщення одного життя в іншому .

 
 

Цікаве