WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Хіромантія – гадання по руці - Реферат

Хіромантія – гадання по руці - Реферат

краще життя всіх трудящих. Представники ж колишніх панівних класів, навіть ті, хто бігли разом зі своїми капіталами за кордон, у переважній більшості виявилися в гірших життєвих умовах; розтринькавши гроші, вони змушені були почати трудове життя.
Розвінчати хіромантію неважко. Шарлатанство, присмачене неабиякою часткою містики, - так, якщо сказати коротко, можна назвати це древнє "мистецтво".
Таку або приблизно таку оцінку хіромантії дає наука. А... хіромантія не вмирає. Виряджаючись в одяги "простої розваги", вона по своїй суті залишається, як і колись, вірною служницею того миру, у якому у всіх справах людських беруть участь "непізнавані небесні сили". От чому розмова про хіромантію варто продовжити, подивившись на неї з іншої, поки маловідомої нам сторони. Шанувальники або, скажемо м'якше, доброзичливці цього древнього "мистецтва" дуже часто приводять у його захист один серйозний довід. Чому, говорять вони, гадання по руці - містика й шарлатанство? Хто не знає, що характер трудової діяльності накладає певний відбиток на руки людини? Рука слюсаря, піаніста, швачки - кожна з них має ознаки професії. Якщо подивитися на руки уважніше, можна виявити й багато чого іншого: стан і розташування кровоносних судин, сліди від давніх порізів, плями від різних речовин. І скласти уявлення про шкідливі звички, оцінити не тільки рівень охайності людини, але й, певною мірою, стан його нервової системи. Крім того, добре відомо, що "малюнок" шкіри на пальцях у кожної людини строго індивідуальний, що використають криміналісти. Чому ж не можна допустити, що форма пальців і лінії на долоні також відбивають якісь індивідуальні особливості, несуть у собі закодовані риси певних здатностей людини і його характеру? Нарешті, ми знаємо, що існують спадкоємні захворювання. Можливо, і вони дають про себе знати якоюсь лінією на долоні.
Що ж отут містичного? Над цим варто помізкувати. Але, виявляється, для науки всі тільки що сказане - не відкриття. Безсумнівно, людська рука, якщо неї обстежити у всеозброєнні наукових даних, може розповісти багато про що. Тепер уже існує спеціальна наука - дерматоглифика, що по візерунках на шкірі пальців і долонь допомагає лікарям виявити в людей деякі спадкоємні захворювання й уроджені дефекти задовго до того, як вони дадуть про себе знати, а також визначити спортивні задатки в дітей.
Багато чого можуть розповісти лікареві руки людини. "Руки хворого, - пише кандидат медичних наук И. Раскин, - невичерпне джерело відомостей його серце. Обмацуючи пульсуючу на зап'ястя променеву артерію, я довідаюся частоту, ритм і силу скорочень серця, що у звичайних умовах неможливо безпосередньо побачити й обмацати. По висоті й швидкості підйому пульсової хвилі лікар може судити про стан деяких клапанів серця.
Якщо, наприклад, клапани, розташовані у входу в аорту, змінені хворобою, то це обов'язково позначиться на особливостях пульсу. Точно так само немає нічого таємничого в тім, що найважливіші відомості про кровообіг можна миттєво одержати по одному тільки зовнішньому вигляді. рук, навіть не обмацуючи пульс",
А нігті? Можна не запитувати людини про його щиросердечний стан, якщо в нього обкусані нігті. Найчастіше такі хворі скаржаться на погану роботу кишечнику, печію, болю в серце. Гострі захворювання нерідко розбудовують харчування нігтів. На нігті, як карб, зроблений самим організмом на пам'ять, з'являється поперечна біла смужка. Ніготь росте й смужка рухається від його кореня до краю. Нігті виростають приблизно на один міліметр у десять днів. Виходить, можна приблизно визначити, коли в житті людини відбулася якась серйозна неприємність. Звичайно, далеко не всі захворювання можна розпізнавати таким шляхом, однак безсумнівно, що дослідження в цій області принесуть науці ще не одне відкриття. І хто знає, чи не з'являться у всіх поліклініках XXI століття спеціальні кабінети, де будуть приймати лікарі - "фахівці з рук"?!
"От і домовився автор до якоїсь "освіченої хіромантії", - помітить читач. Ні, звичайно! Мова йде про нову галузь знання, у якій ніколи не буде місця пророкуванням "щасливого шлюбу" або "великого нещастя". А пророцтва хіромантів про заздалегідь визначений і незмінний характер людини, про його поводження в суспільстві й т.д. завжди будуть перебувати поза межами науки. Які ж висновки можна зробити з нашого екскурсу в загадки людської руки? Мабуть, вони напрошуються самі собою. Не слід уважати, що протягом століть і тисячоріч кожний, хто займався хіромантією, був, що називається, явним шарлатаном. У минулому, коли мистецтво діагнозу в лікарів цінувалося вище всього, перебували люди, які все своє життя присвячували хіромантії, шукали в рисах рук цілком конкретні, невідомі іншим ознаки, що відбивають те або інше захворювання, ту або іншу рису людського характеру. І це могло стати реальною основою деяких пророкувань по руці.
Однак вся історична обстановка минулих століть, рівень людських знань і засилля містицизму неминуче вели до того, що раціональні зерна хіромантії потонули в мутних потоках містики й вирощеного на її основі шарлатанства.
Якщо чесно, я був одержимо хіромантією із самого дитинства. Настільки, що в наступні роки в пошуках інформації проїхав кілька сотень тисяч кілометрів. Я зустрічався з хіромантами по усім світі й практично в кожного з них чомусь навчився. Сподіваюся, їм також удалося почерпнути щось корисне зі спілкування із мною. Крім бесід із професійними хіромантами, я багато чого виніс і зі спілкування з моїми учнями. Є така древня приказка:
"Учитель учить тому, що хоче знати сам". У моєму випадку саме так всі й обстояло. У моїй бібліотеці на сьогоднішній день зберігається більше трьохсот книг по хіромантії, але я продовжую купувати всі новинки, що з'являються на ринку, сподіваючись почерпнути нові відомості й факти. Час від часу це вдається.
Кожна культура, кожен народ у світі наділяє свої гадання неповторними, унікальними особливостями. Наприклад, хіромантія носить набагато більше фаталістичний характер на Сході, ніж на Заході. Східні хіроманти з легкістю пророкують і нещасні випадки, і аварії, і хвороби, і інші негоди, символи яких знаходять на руці клієнта. Деякі навіть здатні вказати час смерті. Необхідно згадати, що пророкування подібного роду можуть перетворитися в пророцтва, що самореалізуються, які, безумовно, підтвердять професіоналізм і проникливість хіроманта, але навряд чи сприятливо позначаться на житті його клієнта. В Азії хіроманти виходять із того, що головним інтересом у життілюдини є гроші, і роблять пророкування, відштовхуючись саме від цього. У свою чергу, на Заході хіромантія частіше використається для аналізу особистості людини й стани його здоров'я, для визначення найбільш перспективної для нього професії, для прогнозів у сфері серцевих відносин. Більше того, я вважаю, що напрямок хіромантії, що займається питаннями здоров'я й фізичного благополуччя людини, незабаром очікує гігантський прорив уперед. І все-таки, незважаючи на ці відмінності, базові принципи хіромантії всюди однакові.
Література
1. К.С. Кузубова "Судьба на руке" Заметки о хиромантии. ТОО "Природа и человек" Москва 1995
2. Рита Робинсон. "Чтение по руке". ЭКСМО-пресс 2001 Москва.
3. Йотис Сарасвати Л.Р.Чавдхри. Полная астрохиромантия. ООО "Читра" Москва 2002. 3 части.(Встречаются разные издания, недавно все 3 части вышли в одной книге с твёрдой обложкой).
4. В.А. Вреде "Хирология" Издательство "Келвори ЛТД" Москва1996

 
 

Цікаве

Загрузка...