WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Хіромантія – гадання по руці - Реферат

Хіромантія – гадання по руці - Реферат


Реферат на тему:
Хіромантія - гадання по руці
Джерела цього модного нині гадання губляться в тисячоріччях. В Індії мистецтвом гадання по руці займалися представники особливої секти - йоши. Не були далекі хіромантії античні Греція й Рим. Історики того часу свідчать, що в неї вірили Піфагор і Гален, Сулла й Цезар. А в середні століття хіромантія стояла вже в ряді наук; її викладали в декількох університетах Європи. Хоча пануючим світоглядом була релігія, сутність хіромантії не суперечила Біблії. Кожній людині уготована його доля. Про неї нібито знає один бог. Але є на землі "віщуни" - люди, обдаровані понад здатністю пророкувати майбутнє. І вони можуть відкрити людині його долю, сказати, що уготовано йому небесами. До них ставляться й хіроманти.
Як це робиться?
...Звичним рухом хіромант бере в клієнта ліву руку. Неквапливо кладе її перед собою - долонею догори, злегка зігнуту так, щоб більш ясно позначалися на ній всі риси. Починається священнодійство. Із зосередженою увагою, нарочито ретельно, ділянка за ділянкою, хіромант досліджує під лупою поверхня долоні. Він весь пішов у своє таємниче мистецтво. Він знає те, чого не знаєте ви... І ви чекаєте свій "вирок" з особливим почуттям: має бути почути щось значне й невідоме. Ще й ще раз оглядає "віщун" долоня руки, а потім говорить - повільно, з більшими паузами: "Ви рішучі у своїх учинках...
У небезпеці проявляєте самовладання й холоднокровність... У міру честолюбні... Після сорока років вас очікує повне матеріальне благополуччя... - Хіромант кидає оком на пацієнта, відзначає його самовпевнений вид і продовжує: - Ви вірите в себе, у свою зірку. Тому все, що ви вживаєте, звичайно вдається. Щастя в справах супроводжує вам... Хоча, перегодите... - Він уже помітив, що відвідувач готовий заперечити, і знову нахиляється до долоні: - Так... так... Так! Іноді ви жадаєте від життя дуже багато. Тому часом вам здається, що вас переслідують невдачі. Ну, що ще? У вас добре серце. Є схильність до науки... А от цей пагорб - пагорб Меркурія - говорить про вашу інтелігентність. Тепер про майбутнє. Жити будете довго, от, дивитеся самі, не менш 80 років. Близько 70 років перенесете серйозну хворобу. А в цілому життя пройде спокійно, без більших невдач".
Гадання закінчене. Воно цілком задовольняє сидячого в хіроманта людини.
Усе, що той говорив, близько до істини! Справді, хто не думає про себе, що він рішучий у своїх учинках і в міру честолюбний? "Звичайно, у мене добре серце. Добре сказав про інтелігентність. Так, у мене бувають невдачі в справах, але їх небагато. І як точно помітив хіромант, що я хочу від життя більш того, що вона мені дає. Правда, я не думав, що в мене схильність до науки. А втім, хто знає... Ні, що не говорите, а в хіромантії щось є!"
Чи дивно, що ця обманута людина повірила й тому, що проживе довге, спокійне життя? Кому ж цього не хочеться?! И добре ще, що хіромант пророчив таке життя. Але ж буває інакше. Пообіцяють людині по рисах руки смерть від апоплексичного удару (інсульту) або загибель від довгої виснажливої хвороби - він повірить, і важко собі представити, наскільки подібне пророцтво може ускладнити всю його подальше життя. Втім, хіроманти більше й охоче говорять про позитивний, чим про негативні риси характеру. Але ми ще не познайомилися з "посібниками", що допомагають опанувати "секретами" хіромантії. Такі існують. І не одне, не два, багато більше. Порівнюючи їхній один з одним, можна легко побачити безліч різночитань, так що, користуючись одним "керівництвом", хіромант пророкує одне, а якщо він учився по іншому "підручнику", доля в тих самих людей буде виглядати по-різному. Уже одна ця обставина породжує сумнів у правдивості пророкувань хіромантів. Але подивимося, хоча б на декількох прикладах, як виглядають і чого коштують одкровення хіромантів.
Перед нами один з коротких підручників для хіромантів - "Мистецтво читати по руці". Насамперед у ньому пояснюється, що пальці на руках носять назви Венери, Юпітера, Сатурна, Аполлона (Сонця) і Меркурія. Головні риси характеру людини визначаються більшим пальцем (Венера). "Перший його суглоб, на якому поміщений ніготь, виражає, якщо він довгу й сильний, волю, винахідливість і самовпевненість; мало розвита, слабка й короткий - відсутність цього й ще безтурботність, безхарактерність. Другий суглоб: довгий означає логіку, коротка й слабкий - відсутність її. Третій суглоб: якщо корінь великого пальця сильно розвитий і довгий, це означає тваринну пристрасть й інстинкти; середньої довжини - влюбливість; мало розвитий - холодність"...
От так! Варто подивитися в немовляти тільки один палець і можна вже знати, яким виросте людина, як би його не виховували... Друга область хіромантії - "навчання" про "пагорби". "Пагорб Юпітера" (на долоні під вказівним пальцем). Добре розвинений - означає релігійність, гордість, веселий характер, любов до природи, іноді щасливий шлюб. Якщо надмірно розвинений, то означає марновірство, суєтність, марнославство й любов до блиску.
"Пагорб Сатурна" (у підстави середнього пальця). Гарної форми - великий успіх або велике нещастя; надмірно розвинене - похмурість, любов до самітності, аскетизм; відсутній - "незначне існування"!
"Пагорби" відкривають перед хіромантами широке поле для фантазії. Судите самі: якщо "пагорб Сатурна" гарної форми, то можете пророкувати його власникові великий успіх, або велике нещастя. Якщо ви виявили надмірно розвитий "пагорб Юпітера", говорите або про марнославство, або про марновірство.
Ще одна область хіромантії - "навчання" про лінії долоні. Чим вони довші й чіткіші проступають на долоні, тим повніше якості, ними олицетворяеые.
Хіроманти виділяють три головні, найбільш глибокі, чіткі й більші лінії - серця, голови й життя. Лінія серця повинна бути "чиста", добре виражена і йде до кінця долоні. Якщо вона бере початок на "пагорбі Юпітера", то означає добре серце й сильну прихильність. Якщо лінія серця йде з "пагорба Сатурна", то це означає прихильність більше почуттєву... Якщо вона перетинає всю долоню, то свідчить "про ніжність, безладність у прихильностях, а також ревнощі..."
Досить! Отже, як сказано вище, кожній людині все заздалегідь розписано невблаганною долею. Людина не виховується суспільством, у якому він живе, а залишається до самої смерті з усіма своїми природженими рисами характеру. Більше того, його неминуче чекають на життєвому шляху "великий успіх" або "незначне існування", "щасливий шлюб" або "розпуста". Така доля...
Містика! Як уже говорилося, у численних "підручниках" по хіромантії ті самі ознаки на долонях рук порозуміваються по-різному. Але цього мало. Одні хіроманти використають для пророкування майбутнього тільки ліву руку ("вона ближче до серця"), інші - праву (она-ді активніше, тому правильно пророчити долю можна тільки по правій руці). Показаннями обох рук хіроманти намагаються не користуватися, тому що пророкування по особливостях ліній однієї руки часто суперечать висновкам по іншій руці.
Більштого, як правило, кінці з кінцями не сходяться при аналізі ліній й однієї руки, якщо врахувати їх усе: нерідко одна лінія обіцяє її власникові багатство, а інша, навпаки, убогість; одна запевняє людини: розуму йому, мов, не займати, а інша риса на тій же долоні підкреслює його дурість...
Як це не здасться несподіваним, хіромантію в нашій країні добре викрила... пролетарська революція. Яким образом? При Радянській владі в результаті глибоких соціальних перетворень різко змінилася на

 
 

Цікаве