WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Адвентизм - Курсова робота

Адвентизм - Курсова робота

ж слід приготувати їжу на майбутній день, оскільки займатися будь-якими справами у суботу - гріх.
Субота починається у п'ятницю після заходу сонця.
Вчення про санітарну реформу. Так назвала це вчення Єлена Уайт. У ньому дві частини. У першій частині цього вчення висловлюється деяка сукупність гігієнічних вимог, в другій - містяться певні харчові заборони. Віровчення наказує всім адвентистам займатися активною фізичною діяльністю, більше бувати на сонці і на свіжому повітрі, частіше омивати своє тіло водою, категорично виключити з свого життя вживання наркотиків, тютюну і алкогольних напоїв. Втім відношення до алкогольних напоїв вже є моментом не тільки першої, але і другої частини вчення.
Харчові заборони у адвентистів в двох моментах співпадають з тими заборонами, які існують в іудаїзмі: вони не вживають в їжу м'ясо "нечистих тварин" (свині, верблюда, тушканчика та ін.) і харчуються тільки знекровленим м'ясом (але слово "каширне"- по відношенню до м'яса - адвентисти не вживають). Проте у адвентистів немає заборони на одночасний прийом м'ясної і молочної їжі. В той же час у адвентистів, в порівнянні з іудаїзмом, є додаткові заборони. Це, перш за все, заборона на алкогольні напої. І в цьому значенні адвентисти - абсолютно, стовідсотково непитущі. Забороняється також вживання кави. Навіть питання про можливість пити чай остаточно не вирішене. Одні адвентисти вважають, що в чаї є наркотичні речовини і тому відмовляються від його вживання. А решта вважають чай нешкідливим напоєм.
У окремих громадах є деякі додаткові заборони. Наприклад, є такі громади, де заборонено вживати в їжу продукти, які містять в собі одночасно цукор і молоко (згущене молоко, морозиво і т.п.).
Важливим моментом в пропагандистській діяльності адвентистів сьомого дня є так звана санітарна реформа. Підставою для неї було бачення Є.Уайт, в якому ангели, що з'явилися, сповістили по веління Бога"своїм вірним чадам" вести "здорове християнське життя.
Вчення про Вечерю Господню. "Вечеря Господня" - так адвентисти називають в своїй літературі обряд, який в одних християнських конфесіях іменується "причащанням", в інших - "хлібопреломленням". Втім в усному спілкуванні для назви обряду використовується також і термін "хлібопреломлення". Головна ідея обряду - та ж, що і у баптистів: ідея спогаду. Скоюючи обряд, адвентисти, як і баптисти, згадують про страждання Христа, про його понівечене тіло і про пролиту ним кров. Хліб для обряду, як і у католиків, виготовляється з прісного тіста. Проте в обряді є деякі нові моменти.
По-перше, в хлібопреломленні можна брати участь підліткам (якщо над ними зроблений обряд хрещення). По-друге, адвентисти замість вина п'ють виноградний сік. По-третє, обряд куштування хліба і соку проводиться в адвентистських громадах не 13 разів, як у баптистів, а 4 рази на рік: у одну з субот кварталу (найчастіше в останню суботу кварталу, але за рішенням громади Вечеря Господня може скоюватися і в яку-небудь іншу суботу). І, по-четверте, куштуванню хліба і соку у них обов'язково передує обмивання ніг: віруючі на знак упокорювання і взаємної любові по черзі миють ноги одне одному. При цьому чоловіки омивають ноги чоловікам, а жінки - жінкам.
Пасхальний хліб, який їв Ісус, був прісним, а плід виноградної лози не перебродив. Закваска (дріжджі), що викликає бродіння, вважалася символом гріху. Тому хліб з квасного тесту не міг представляти Агнця, "непорочного і чистого" (1 Петр.1:19). Тільки прісний або "безквасний" хліб міг символізувати безгрішне тіло Христа. Так само тільки незіпсований плід виноградної лози, вино, що не перебродило, символізує бездоганну досконалість очищаючої крові Рятівника.
Соціальне служіння.
Як і інші християнські конфесії, адвентисти ставлять перед собою задачі соціального служіння.Адвентисти Санкт-Петербургу у 1992-1995 роках передали в науково-дослідні інститути, лікарні, поліклініки, дитячі будинки міста, до органів міського управління (для розподілу) велику кількість медичного устаткування, медикаментів, одягу і продуктів. Ці пожертви всього лише одному місту у перекладі на гроші близько чотирьохсот тисяч доларів. У селі Желобіно Тульської області адвентисти побудували школу-інтернат для дітей. У ряді міст адвентисти розміщують безкоштовні їдальні для потребуючих. Камерний хор Церкви адвентистів сьомого дня виступає з концертами в різних містах Росії, а зароблені гроші перераховує в дитячі будинки. На кошти церкви в Москві відкрита клініка, в Рязані клініка для дітей, хворих на церебральний параліч. Створений сільськогосподарський факультет, на якому готують овочівників, що спеціалізуються на вирощуванні екологічно чистих культур. Навчання ведеться по оригінальній методиці доктора Міттлайндера із США. Фахівці, що закінчили цей факультет, з одного гектара збирають стільки ж продукції, скільки в середньому збирали в кінці 80-х років колишні колгоспи і радгоспи з десяти гектарів.
Висновки.
Назва церкви адвентистів сьомого дня цілком відповідає особливостям віровчення.
Адвентисти сьомого дня вірять у друге пришестя Христа. Дуже велике значення надається дотриманню суботи (хоча у сучасному світі повністю дотримуватися суботи неможливо). Душа вважається неподільною з тілом. Пекло не існує, а рай на оновленій землі буде після другого пришестя і тисячолітнього періоду.
Віруючи приймають хрещення відповідно духовній зрілості, а не у визначений вік.
У вченні велике значення надається фізичному здоров'ю, що досить важливо. Згідно так званої "санітарної реформи" віруючі повинні суворо дотримуватися здорового способу життя.
Дуже велике значення для церкви адвентистів сьомого дня має визнана адвентистами "духовним вождем" Ellen G. White, внесок якої у становлення церкви неможливо переоцінити.
Церква має невеликий відсоток віруючих в Україні (і Європі взагалі) порівняно з іншими країнами світу, але швидко поширюється і її діяльність і місіонерська робота досить помітна.
Список використаної літератури:
1. "В начале было Слово... Основы вероучения христиан адвентистов седьмого дня." Заокский, 1993.
2. "Адвентизм." А.В.Белов., М., 1973.
3. Устав Союза Адвентистов Седьмого Дня в РСФСР. Принят на Всероссийском съезде АСД, ноябрь 1986 г., г.Тула.
4. Адвентизм. Закон и Субботство. День "Ныне".

 
 

Цікаве

Загрузка...