WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРелігієзнавство → Адвентизм - Курсова робота

Адвентизм - Курсова робота

зміни. З 1994 року в Росії існують два уніона: Західно-російський і Східно-російський. Обидва ці уніони входять в Євро-Азіатській дивізіон церкви адвентистів сьомого дня. У цей же дивізіон входять Український, Молдавський і Південний уніони, а також дві місії - Білоруська і Закавказька. Місія відрізняється від уніона тим, що її керівництво не вибирається, а призначається.
У Чернігові церква адвентистів сьомого дня існує з 1989 року. Протягом жовтня 2003 року прийняли хрещення близько 170 віруючих, з'явилася ще одна, третя громада.
Віровчення.
Основні положення віровчення адвентизму можна поділити на три групи.
Допершої групи (античнохристианська) входять релігійні вчення, загальні у адвентизму і багатьох інших християнських конфесій: про Біблію, про надприродних істот (Трійця, ангели, ангели сатани), про шанування пророків, апостолів і євангелістів, про природу Ісуса Хріста, про перше пришестя Ісуса Хріста, про спокутування гріхів всіх людей через страждання і смерть Ісуса Хріста. У російськомовному адвентистському богослів'ї для позначення служителів сатани рідко вживаються слова "демони" і "біси", а частіше говорять і пишуть про "падших ангелов", "ангелов сатаны" і т.п. В адвентистській літературі прийнято ім'я сатани писати з маленької букви.
Ангели - істоти, наділені здібностями, що перевершують можливості людей, були створені для тісного спілкування з Богом. Володіючи великою силою і покоряючись Божому Слову, вони виконують волю творця як "службові духи" (Євр.1:14). Звичайно вони невидимі, але Біблія свідчить, що іноді вони з'являються в образі людей.
Сатана бажав мати положення Бога... Таємна підступність Люцифера привела до того, що багато ангелів засумнівалися в Божій любові. Незадоволеність Божим правлінням, що послідувала за цим, привела до того, що одна третина всіх ангелів приєдналася до повстання.
Біблія відкриває, що Бог послав свого сина на землю, коли "прийшла повнота часу", і що окрім божественної природи, Христос має природу людську.
Що зробило спокутування?... Своєю смертю Христос поруйнував владицтво гріху... Він зробив доступним вічне життя всім грішникам, що каються…
До другої групи (протестантська) входять вчення, загальні у адвентистів з іншими протестантськими конфесіями: про виправдання однією вірою, про Біблію як єдине джерело віровчення, про обов'язок мирян читати Біблію і про їх право тлумачити її.
Всі віруючі є священиками.
Боже служіння примирення показує марність людських спроб одержати порятунок за допомогою справ закону. Розуміння ж божественної добрості спонукає людину прийняти реабілітовуючу праведність, яка стає доступною для нього через віру в Христа.
Адвентисти сьомого дня беззастережно дотримуються принципу "Тільки Писання!", згідно якому Біблія вважається єдиною підставою для всякого вчення.
Освячене життя - це не що інше, як щоденне підпорядкування волі Божому керівництву і щоденне проходження Його вченню, що відкривається нам у вивченні Біблії і молитві.
До третьої групи (специфічна) увійшли релігійні вчення, сформульовані адвентистськими ідеологами. Основними з них є наступні: про друге пришестя Ісуса Христа, про хрещення, про душу, про потойбічне життя, про суботу, про санітарну реформу і про Вечерю Господню.
Вчення про друге пришестя Ісуса Христа. У адвентизмі, на відміну від інших християнських конфесій, дається інша відповідь на питання, коли буде друге пришестя. Православні, католицькі, лютеранські та інші християнські богослови вважають, що час другого пришестя для людей - абсолютна таємниця: невідомі не тільки день і час, але і навіть те, скоро це відбудеться або через мільйони років. Адвентисти згодні з тим, що день і час пришестя не відкриті людям, але вони впевнені, що людське суспільство живе в "останні дні", тобто в переддень кінця світу. Іншими словами, на переконання адвентистів, друге пришестя буде дуже скоро.
Від специфіки цього вчення і походить перша частина назви конфесії. "Адвентус" по латині - "пришестя". Отже, слово "адвентисти" означає "віруючі в пришестя".
Майже повне виконання більшості пророцтв і сам стан миру свідчить про близькість пришестя Христа.
Вчення про хрещення. Вчення багато в чому співпадає з аналогічним вченням в баптизмі: віру треба обирати свідомо, хрестити можна тільки тих, хто вже "народився зверху" (тобто вже став віруючою людиною), хрестити слід через повне занурення у воду. Проте якщо баптисти наполягають на тому, що хрестити можна тільки дорослих (з 16 років), то адвентисти допускають хрещення підлітків. Точної мінімальної вікової межі вони не встановлюють, але практично хрещення здійснюється не раніше ніж з 12 років.
Лише за умови "народження зверху" новонавернені можуть приєднатися до Церкви... Ухвалення в члени Церкви слідує саме за "народженням зверху", а не за "появою у світі".
Оскільки вік людини не завжди адекватний його духовній зрілості, то одні можуть приймати хрещення раніше, інші пізніше, і тому неможливо визначити мінімальний вік для хрещення.
Вчення про душу. Це вчення є альтернативним тому вченню про душу, яке міститься в багатьох інших християнських конфесіях. Якщо в інших конфесіях душа вважається незалежною від тіла, то адвентисти переконані, що душа залежить від тіла і без тіла існувати не може. Якщо в інших конфесіях вважають, що душа безсмертна, то адвентисти переконані, що разом із смертю тіла, настає і смерть душі. Інша справа, що душа, як і тіло, здатна воскреснути (разом з тілом, а не окремо від нього).
Тіло і душа нероздільні. Разом вони складають неподільне ціле. Душа не має свідомості, існуючої зовні тіла.
Душа не існує свідомо окремо від тіла, і жоден текст з Писань не говорить, що душа продовжує жити як свідома суть після смерті. Насправді: "Душа грішна, вона помре!" (Ієз..18:20)
Вчення про потойбічне життя. Це оригінальне вчення, в якому можна виділити чотири частини. У першій частині вчення йдеться про час початку потойбічного життя. Представники інших християнських конфесій переконані, що потойбічне життя почалося після смерті першої людини, якою був син Адама і Єви Авель. Адвентисти думають, що все ще попереду: замогильне життя почнеться тільки після другого пришестя Христа.
В день Другого пришестя Христос візьме своїх послідовників на небо в приготовані для них обителі в Новому

 
 

Цікаве

Загрузка...