WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Підготовка особистості до поведінки у складних ситуаціях - Реферат

Підготовка особистості до поведінки у складних ситуаціях - Реферат

здійснював вчинків самостійно і менше залежав від психолога. Ми прагнемо поступово досягати цього в програмі процесингу.
Існують певні поворотні моменти, які вказують на те, що це нарешті сталося.
Перший поворотний момент - коли людина починає сама, без підказок, розглядати тему. Вам потрібно тільки винести тему на обговорення, і людина починає сприймати те, що відбувається. Ви можете повторювати різні запитання, щоб підтримувати рух, але людина сама прагне дослідити тему.
Другий - коли людина, розглянувши тему, сама її зрозуміє, і психологові вже не потрібно переконувати клієнта в тому, що тут можна чомусь навчитися. Людина сама шукає зміст.
Третій - коли людина перебуває в безперервному процесі сприйняття і навчання. Психологові потрібно тільки звернути її увагу на відповідну тему, і людина сама відразу ж дізнається щось про неї. Вона усвідомлює нове тому, що використовує усвідомлення як безперервну діяльність.
Четвертий - коли людина може виявляти щось нове в тому, що вжерозглядалося. При цьому не обов'язково спочатку знаходити певну сферу, аби з нею працювати.
П'ятий - коли людина готова самостійно обирати наступну тему для опрацювання. Вона вже не наштовхується на перешкоди й може самостійно працювати в процесі відкриття нового.
Поворотні моменти: 1. Самостійно сприймати нове. 2. Самостійно усвідомлювати нове. 3. Самостійно одночасно сприймати й усвідомлювати нове. 4. Самостійно усвідомлювати нове в більшості тем. 5. Самостійно обирати теми в звичайній послідовності.
Оцінка досягнень
Облік записів досягнень клієнта передбачає кілька цілей.
По-перше, люди часто забувають про стани, що були в них до процесингу, і потім часто заперечують те, що з ними колись відбувалося.
Те, що вважалось нерозв'язною проблемою, тепер здається незначним. Люди говорять, що в них все й завжди було добре, просто сталося якесь непорозуміння. І це цілком правильно. Ми тільки з'ясували кілька непорозумінь. Але при цьому відбулися їх модифікації, тому й рекомендуємо записувати їх хід, аби опісля показати клієнту, що з ним відбулося.
Інструменти підвищення продуктивності дій
Маємо техніки, безпосередньо пов'язані з реальним життям людини. Можна зосередитися на суб'єктивній реальності особи й допомагати їй змінювати стан її розуму. Це "семантичний процесинг", робота з суб'єктивним сенсом. Після цього можна провести особу через "тренувальні вправи", намагаючись підвищити конкретні спроможності. Потім зосереджуємося не на розумових речах, а просто на досягненні помітної спроможності. І, нарешті, можна зосередитися не на розумі й не на загальних спроможностях, а на результатах у житті. При цьому можна допомогти особі організувати своє життя, погодити різні частини життя й чіткіше уявити, що робити. Це теж процесинг, але він зосереджений не на суб'єктивному, а на зовнішньому результаті.
Найпродуктивніший засіб зробити щось - це коли ваша увага привернута до цього, коли ви знаєте суть справи. Все інше насправді є механізмом розумового уникнення.
Можна "завершити" завдання, зробити те, що потрібно, прийняти рішення щодо завдання, зрозумівши його, і закінчити.
Ще ви можете доручити справу іншому, тобто попросити іншу людину зробити те, що ви плануєте.
Інколи потрібно зберегти справу в архіві. Це не означає кудись її віднести, оскільки ви не знаєте, що з нею зараз робити. Можна викинути справу в смітник, тобто усвідомити її як щось непотрібне й забути про неї.
Узгодження діяльності
- це інструмент для допомоги собі або іншим узгодити свою мету з діяльністю, визначивши свої плани. Звертаємо увагу на ключові компоненти, потрібні для того, щоб почати й підтримувати усвідомлену діяльність, з'ясовуємо, з чого компоненти складаються, і забезпечуємо їх узгодженість.
Про кожний компонент потрібно багато знати. Крім того, існують й інші аспекти, які можуть привертати увагу. Але основна схема - це дуже ефективний засіб контролю діяльності. Ось головні її складові: вихідний намір; бажана мета; зрозуміла продукція; вимірювання кількості; наявні обмеження; ідеальний стан справ; реальний стан справ; наявні ресурси; аналіз; загальний план; докладні проекти; повсякденні дії.
Кожний компонент - самостійна тема. В ідеалі всі ці елементи взаємопогоджені.
Можна отримати вагомі результати, якщо зрозуміти погодження різних сфер життя людини.
Наведемо приклад такої процедури.
1. Якщо потрібно, обговоріть з людиною визначення кожної сфери.
2. Проаналізуйте кожну сферу, докладно її опишіть. Прагнемо з'ясувати, що саме людина розташовує в кожній сфері.
3. З'ясуйте, що він (вона) робить у кожній сфері. (Не що повинен робити, а що реально робить).
4. Візьміть кожний пункт списку, з'ясуйте, що людина хоче розмістити в кожному пункті, тобто визначте початковий намір для кожної сфери.
5. Оберіть найцікавішу сферу. Ретельно опрацюйте її структуру за всім списком, доки він не буде погоджений.
6. Опрацюйте ще неопрацьоване у кожній сфері .
7. Помітьте будь-які суперечності між сферами і з'ясуйте їх [1, с. 154].
Механізми контролю
Механізми контролю належать до однієї з чотирьох категорій, поділяючи людей на чотири типи особистостей: Той, хто залякує: той, хто контролює інших, пригнічує їх, командує ними, даючи їм вказівки. Той, хто допитує: хто одержує інформацію від інших, аби знайти в ній помилки. Просить інших робити або щось говорити, а після цього знаходить в цьому слабкі місця. Відчужений: той, хто сам не надає інформацію, а використовує інших, заохочуючи їх добувати приховану інформацію. Жертва: той, хто змушує інших співчувати йому. Говорить і показує, який він нещасний і як йому не таланить. Контролює інших, викликаючи у них почуття жалю до себе.
Люди не завжди помічають такі механізми контролю, навіть коли вони застосовуються відверто.
Наявність у людини механізму контролю заснована на підсвідомому переконанні, що їй бракує енергії і що потрібно якось відібрати її в інших.
Пропоновані заходи проведення писхологічної підготовки допоможуть особистості почуватися у складних ситуаціях більш впевненими і рішучими, ніж раніше.
Література:
1. Фанч Флемминг. Пути преобразования. Общие модули процессинга: Пер. с англ. - К.: Ника - Центр, 1997. - 368 с.
2. Макаревич О. Підготовка особистості до поведінки у складних ситуаціях // Соціальна психологія. - 2005. - № 6 (14). - C.158-165
3. www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...