WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Молитва жінці, жінка в молитві - Реферат

Молитва жінці, жінка в молитві - Реферат

запропонували пройти медогляд. Вони погодилися, оскільки були впевнені, що інфекційних хвороб не мають. А з'ясувалося, що майже половина з них заражені сифілісом, трохи менше - гепатитом, кілька осіб ВІЛ-інфіковані! Який же сенс заганяти їх усіх в глухий кут драконівськими законами? Цим "ягничкам", що заблукали на життєвих роздоріжжях, потрібна реальна медична допомога.
Проституцією активно промишляють зараз у настільки різних неявних формах, що законотворча діяльність депутатів у цій сфері видається просто анахронічною. В Одесі, скажімо, п'ята частина повій має родини. Їхні чоловіки нічого сороміцького в такій "роботі" не вбачають: головне, аби не безплатно трудилися, а на благо сім'ї. А окремі "шляхетні" батьки сімейств настільки увійшли в смак, що не гребують навіть роллю диспетчерів на домашньому телефоні, вихваляючи принади дружин та доступні ціни. Усе на продаж, усе на догоду тому, хто зможе оплатити послуги. Такі, м'яко кажучи, збитки від тотальної комерціалізації нашого життя. Взагалі кожному з нас нелегко погодитися з правом іншого бути самим собою, бути несхожим на інших. Вимагати від повії повернення на шлях доброчесності - це те саме, що й прагнення честолюбних батьків зробити з ординарної дитини музиканта-віртуоза.
Місто біля моря відзначається не тільки активним переходом на сімейний підряд, але й психологічно точним розрахунком у діях усіх причетних до проституції, спрямованих насамперед на легалізацію забороненого промислу. Мов, скільки можна заплющувати очі, злитися на власну природу? Своєрідною пробною кулею можна вважати створення в Одесі повіями, вільними від сімейних уз, якоїсь подоби профспілки. Сама назва організації - імені Святої Рівноапостольної Марії Магдалини - волала до співчуття. Адже Магдалина, за оповідями, в молодості була великою грішницею, а потім покаялась і стала однією з вірних учениць Христа. Та ініціативних одеситок місцева влада не благословила на повторення тернистого шляху з панелі до лона церкви.
Не можна говорити, що волання путан зовсім не чують. Недавно мер Воркути виступив зініціативою легалізувати будинок терпимості, а їх "трудівницям" доплачувати "північні" надбавки. Загалом, гнані й зневажені блудниці, згуртовуючись у різні об'єднання, демонструють гонителям свою неминущу затребуваність статечними батьками сімейств та їхніми синками, збоченцями і переконаними холостяками. Можливо, разом з поетом І. Іртеньєвим вони гигикають при нагоді:
Почему ты пошла в проститутки?
Ведь могла геологом стать,
Или быть водителем маршрутки,
Или в небе соколом летать…
Своїм шляхом пішли свінгери - прихильники "групової любові". Чого тільки про них не пишуть? Багатьох чоловіків дійсно турбує одноманітність сексуального життя, неможливість втілити еротичні фантазії. Свінгери вбачають вихід в обміні партнерами. Найчастіше це сімейні пари, що ділять шлюбне ложе з кимось знайомим. Все має вигляд, як приємне дозвілля в дружньому колі. При цьому обов'язкова попередня взаємна домовленість. На вечірках п'ють вино, ведуть "світські" бесіди, слухають музику, танцюють. Так звикають одне до одного. Поступово рухи стають все відвертішими. Адже танець не без підстав називають вертикальним актом горизонтального жадання.
Свінгери вважають, що їм не притаманне почуття власника, а обмінюючись чоловіками й дружинами, вони не зраджують одне одному, а лише демонструють щедрість на любов.
Іншої думки дотримуються сексопатологи. Вони пов'язують свінг з певними комплексами: "вуайеризм (схильність до підглядання), ексгібіціонізм (нездоланне бажання демонструвати оголене тіло) або, приміром, схоже на мазохізм явище, коли до партнера відчувають потяг тільки тоді, коли поступаються ним іншому".
Нормою для християн є моногамний (один чоловік і одна дружина) шлюб. Крім нього історія знає ще три типи сімейних відносин. Груповий шлюб зберігся лише в кількох племен в джунглях Індокитаю. Це, зрештою, доля дикунів, а не цивілізованих людей. Як ілюстрацію поліандрії (одна дружина і кілька чоловіків) традиційно згадують союзи В. Маяковського з подружжям Брик, М. Некрасова - з Панаєвими.
Полігінія (один чоловік і кілька дружин) - природний сімейний зв'язок для мусульман. Коран дозволяє їм мати чотирьох дружин. Але це зовсім не обов'язково, та й калим за наречену складає іноді кілька десятків тисяч доларів. Араби нерідко заявляють: багатожонство не робить чоловіка автоматично щасливим. Можливо, саме тому ні християнство, ні іудаїзм полігамію не узаконили.
Іслам, що відзначається суворою вимогливістю до способу життя жінки, чіткою регламентацією її поведінки, враховує і фізіологічні особливості чоловіків та жінок. Багатожонство мотивується насамперед тим, що в країнах, де довго точаться війни, чоловіків значно менше, ніж жінок. Це позбавляє багатьох наречених можливості мати родину, і тоді вони поводяться зовсім не по-ангельски. Іслам декларує нетерпимість до лицемірства і неправди в людських відносинах, до зради і таємних інтимних зв'язків. А в полігамії вбачає рятунок від незадоволеності шлюбом, безплідності дружини тощо. Дружина має право подати на розлучення, якщо зможе довести, що чоловік зраджує їй або просто не торкався до неї три місяці поспіль.
Мусульмани не без підстав пишаються міцними багатодітними родинами. У них склався справжній культ батьків, діти ніколи не полишають їх у старості. А розгалужені кревні, родинні зв'язки зміцнюють суспільну мораль, саму державу. Напевно, всі погодяться, що дисгармонія в сімейних відносинах свідчить про слабкість держави. Саме система подвійних стандартів, багато років сповідувана і у нас, і на Заході, підштовхує чоловіка й жінку шукати "розради на стороні". Багато років один з останніх президентів Франції мав, по суті, другу дружину, а про іншого, американського, годі й говорити.
Віце-мер Єрусалима, колишня громадянка Росії, впевнено заявила по телебаченню: " У протистоянні чоловіків і жінок перемогли ми і зараз годуємо полонених". Отже, сподіватися на перемир'я не слід? А одвічним взаємним образам і претензіям немає кінця? Образа - це завжди біль і страждання. Психологи вбачають в ній свідчення підвищеної залежності особи від оточення, несамостійності, невдалого власного вибору. Водночас образа для здравомислячої людини - життєвий урок, нагода для тверезої самооцінки, пізнання самого себе та інших. Але напевно жінка при тому при всьму так і залишається для чоловіка неропізнаним любимим об'єктом (НЛО).
Література:
1. Золотухін Г. Молитва жінці, жінка в молитві // Соціальна психологія. - 2004. - № 2 (4). - C.161-177
2. www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...