WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Молитва жінці, жінка в молитві - Реферат

Молитва жінці, жінка в молитві - Реферат

всерйоз. Навіть те, що людина створена Господом за своєю подобою, а відтак зловживання тілом є наругою над образом Божим. До того ж християни розглядали торгівлю тілом ще і як акт ідолопоклонства.
Утім, моралізування щодо цього, давно помічено, справа невдячна. Комусь важко зрозуміти, що тіло може продаватися без особливих втрат, а тим більше - без докорів сумління. А комусь такі міркування ніколи й на думку не спадали. Одначе наше тіло розбірливе, воно ніколи не збреше...
Психологи встановили, що більшість повій усвідомлює цінність своїх тілес. Значимість власного тіла ще більше зростає від того, що вони одержують моральне задоволення від використання його чоловіками. Відставні жриці кохання іноді відчувають потребу переконатися в ціні свого тіла, віддаючись за копійки.
У знаменитій повісті "Яма" О. Купрін документально точний в усьому, навіть у розцінках за обслуговування. У київський період життя він бував у публічних домах на Ямській Слободі і достеменно відтворив мораль їхніх мешканок. Офіційно вважалося, що вони становлять загрозу суспільній моралі. Однак О. Купрін не схильний був піддавати повій остракізмові, він вважав їх жертвами життєвих обставин. Недавно в телепрограмі "Російська мова" повість "Яму" читала артистка Л. Чурсіна, твір було екранізовано. Слухаєш, дивишся і переконуєшся: ми майже не змінилися за минулі сто років.
Все ж єсуто зовнішні причини такого способу життя. Там, де приватна власність священна, нею визначається суспільна вага людини. Єдине, що нас зрівнює в таких випадках, - власне тіло, яким можна розпоряджатися, нікого не запитуючи. "Отут і права гомосексуалістів, і повне виправдання проституції, і виправдання судом лікаря-підприємця, що обладнав фургон пристосуваннями для самогубства і виїздить на виклики. Евтаназія, умертвіння старих і хворих (за їх "згодою") - право власника на своє тіло" (С. Кара-Мурза).
Нам би усім частіше згадувати, що при різному рівні вихованості й гидливості, ми в першу чергу - люди. І нарікання на голод, убогість, безробіття, що ніби штовхають юні створіння в грубі обійми водіїв-далекобійників, на панель, видаються якщо не лицемірством, то наївністю. Ймовірно, у всіх нічних метеликів-початківців заготовлено досить вірогідні жалісливі виправдання. Насправді ж це тільки зачіпка для людей, які через різні, значно глибші причини, виявилися зламаними. Когось зґвалтували в дитинстві, в інших хронічні негаразди з батьками, у третіх незнання фізіології, а звідси розчарування у власних сексуальних можливостях. Так чи інакше, особливості психіки, статевого розвитку, а не виховання чи рівень забезпеченості батьків, підштовхують до рішення торгувати собою.
Одкровення повії за покликанням, що мала чоловіка, дитину, диплом престижного столичного вузу, яка виросла в інтелігентній родині радянських інженерів, де дідусь - полковник, чомусь не здаються такими вже цинічними: "Не повіриш, я стала зовсім іншою. Було в мене багато мужиків і до цього, але радість від сексу, скажу відверто, почала одержувати, тільки ставши повією. Просто малахольною стала. Десять за день, потім п'ятнадцять - усе мало. Купила мобільний телефон. Сиджу в кафе, а в самої в голові: це ж півгодини простою! Грошей з'явилася тьма. У Туреччині адже все по-іншому. У нас дівчаток як в армії або на зоні тримають. 70 відсотків заробітку віддай "мамці". Із своїх на тебе кожний, кому не лінь, лізе. А в Туреччині ти сама собі господиня - напрацьовуй клієнтуру, шукай замовлення. Напевно, це для мене найкраща професія. Не можу зараз уявити, щоб я робила щось інше. Якщо одержуєш від праці задоволення, гроші, стаєш класною спеціалісткою - чого ще треба?"
Інша трудівниця сфери сексуальних послуг, Оксана П., щиро говорить журналістці: "Усі жінки в душі - повії". Чесні, на її думку, працюють відкрито. Прикладом нечесної є співачка Шер, яка задля кар'єри використовувала багатих покровителів.
Слава Богові, жіноча розмаїтість обумовлена не тільки цим. Львівський фотохудожник Р. Баран за півстоліття роботи здавався собі іноді священиком, що лишився з жінкою в студії за зачиненими дверима. За його спостереженнями, провінція - смерть для жінки, її жіночого "я", її... Вовчиці. Цю якість він пов'язує з жінкою-лідером, що володіє величезним гіпнотичним впливом на чоловіків. Зате "львів'янки, скажімо, мають дуже цікавий внутрішній шарм, загадковість, що змушує чоловіків сліпо йти за ними. Але шкодить їм - і дуже - їхня фальшивість і показна побожність. У киянок цей шарм цікавіший. Може, тому, що вони відвертіші і щирі. Зовсім інше враження справляють жінки Запоріжжя - нежіночні, зловживають палінням і алкоголем, націлені тільки на роботу, із психікою, покаліченою найгіршими досягненнями соціалізму. Зовсім інший тип - жінки Донецька. Цікаві, незакомплексовані, вони на щит підняли розбещеність. Саме тут я зустрів багато німфоманок з університетською освітою. Але це - не хвороба, це мораль сучасності". ("Високий Замок", 19 вересня 2002 р.).
4
Тисячоліттями триває іноді приховане, іноді явне протистояння повій і держави, суспільства, що піклуються про свої моральні засади. Вихід, здавалося б, підказує сама історія людства. Почасти ми її торкнулися, коли обговорювали звички мавп-самиць. А тому, як водиться, повернемося до Стародавньої Греції, що лишається для нас у багатьох відношеннях неперевершеним зразком і донині. Рідко можна заперечити й думки її мислителів. Один з них, Сократ, висловився афористично: "Три речі можна вважати щастям. Що ти не дика тварина. Що ти грек. Що ти чоловік, а не жінка".
Так ось, у Греції були дружини, що народжували дітей, вели господарство, і були повії та гетери. Симпатій останніх треба було домагатися. У японців і нині їхню роль виконують гейші, що розважають гостей не тільки демонстрацією принад свого тіла. Високе становище в суспільстві посідали і храмові повії в стародавньому Вавилоні. Вони були "офіційними супутницями" високого чиновництва.
Зате в Греції повій купували тільки для плотських утіх. Чоловіки в гостях у них не переймалися думками про любов, про обов'язок робити приємне обридлій дружині. "Безособовий секс" стає школою для боязких, невпевнених у своїх можливостях юнаків. Декому він дозволяв не тільки приборкати основний інстинкт, але й був засобом самоствердження. Більше того, у старі часи вважали, що ніч, проведена з дамою легкої поведінки, прилучає чоловіка до таємних знань, навіть до Бога.
Паралельно завжди тривала запекла війна з проституцією. Досліджень щодо цього останнім часом не бракує. За біблійними переказами, Мойсей наказав знищити у своїй громаді 32 тисячі путан. А 180 року до н. е. у Стародавньому Римі повіям видали

 
 

Цікаве

Загрузка...