WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Молитва жінці, жінка в молитві - Реферат

Молитва жінці, жінка в молитві - Реферат

французів - тонких знавців жіночої психології: не знаєш, як вчинити - послухай жінку і зроби навпаки.
Пояснити багато протиріч береться кентавристика, яку ще важко назвати наукою. Жінка, вважають її засновники, немов урівноважує полярні спонуки, особливо помітні в родині. Декому вдається в ній досягти гармонії, та частіше життя нагадує подорож вибоїстим шляхом. Адже конфлікти, породжені сексуальними та іншими потребами, згодом можуть згаснути, і виникає вже небезпека пересичення. "Сексом жінка розплачується за шлюб. Чоловік розплачується шлюбом за секс".
Так, дівчина, що мріє за будь-яку ціну вийти заміж, і юнак, що уникає шлюбу, - ще один давній стереотип. Його можна прийняти, але тільки з певними уточненнями. Жінкою рухає насамперед материнський інстинкт, помножений на цілком усвідомлювану потребу піклуватися про когось. Помічено, що розумово неповноцінні жінки надзвичайно чадолюбиві, бо материнський інстинкт говорить у них голосніше за розум.
Загалом, "уж замуж невтерпеж" - цілком природне прагнення. Іщонайменше по-блюзнірськи звучить "одкровення": через жінку у світ прийшов гріх і перетворив її на знаряддя дітонародження. Мабуть, кожний справжній чоловік погодиться, що йому судилося піднятися не інакше, як через жінку. Навіть якщо він і упав через неї. Сократові приписують слова: одружившись, можеш стати винятком за умови, що дружина хороша трапиться, а коли погана - то напевно помреш філософом. Скоріш за все, він виходив із власного не цілком щасливого досвіду...
Легко зрозуміти жінку, яка все робить заради своєї дитини; набагато важче ту, котра заміжня і здорова, але дітей не хоче мати заради збереження фігури. Хоча і їй сьогодні навряд чи кому дозволено дорікнути. На те свої причини. Зупинимося на них докладніше.
Починаючи з 90-х років, населення України щороку скорочується на кілька сот тисяч: помирає удвічі більше, ніж народжується. Вчені прогнозують у недалекому майбутньому зменшення чисельності до 34 мільйонів чоловік замість нинішніх 48. Це пояснюється насамперед тим, що 1989 року на тисячу чоловік немовлят було 13,3, а 1998 - всього 8,3. Чи можемо сподіватися на зміну ситуації в умовах суцільного зубожіння людей, якщо до того ж чоловіки в середньому живуть 62,7 року (у Швеції - 76,7)? На що і на кого розраховувати жінкам, коли чоловіки ідуть з життя утричі частіше, ніж вони? І одна з причин - пияцтво. Говорять же: за випадкові зв'язки чоловік платить урологові, за постійні - гінекологові, за дружні - печінкою. Але ж родину вважають посередником між особистістю і суспільством, вона і створюється, крім усього іншого, для захисту жінки. У підсумку вчені відзначають небезпечну тенденцію до втрати материнського інстинкту.
Якщо інститут шлюбу справді відмирає, то в нас це відбувається все ж трохи повільніше, ніж у високорозвинених країнах. Можливо і через притаманний нам колективізм. Дехто й тепер згадує з теплотою життя в комуналках. Недавно з'ясувалося, що самотність обтяжує людей ще й тому, що вони в такому випадку позбавлені "глядачів" і "слухачів", нікому не цікаві. Нам, швидше за все, не випадає стати переконаними індивідуалістами, жити в злагоді із західними стереотипами. Там давно відносини будуються на правах, а не на обов'язках. І одружуються тому, що мають право на щастя, на задоволення, на самореалізацію, на кар'єру. І людина не стільки примушувана, скільки відповідальна.
3
Поетеса О. Єлагіна кинула виклик усім неофеміністкам: у світі є тільки дві жіночі професії - мати і повія. Такого ж висновку доходили вчені мужі задовго до неї. Мати і повія - усе залежить від установки на дитину чи на чоловіка. Сам собою напрошується висновок: проституція феномен не стільки соціальний, скільки біологічний. У більшості, на щастя, домінує біологічний інстинкт збереження виду: "Як матір говорю, як жінка" (О. Галич). У конкретних обставинах люди, підкоряючись цьому інстинктові, жертвують собою заради дітей, в ім'я родинних зв'язків. Тому багато заповідей розглядаються як гуманні, власне людські вираження інстинкту видозбереження. А "етика жінки - це досвід матері".
Менше цей інстинкт притаманний переконаним егоїстам, а в запеклих злочинців, мабуть, і зовсім атрофований. Ламброзо порівнював їх з повіями, називаючи і тих і тих моральними вилупками. Поклик природи веде їх по життю. І тому про моральне підґрунтя поведінки і вчинків говорити не доводиться. Розумовий розвиток повій (це вважається доведеним) трохи нижчий середнього. Над ними панує інстинкт самозбереження, так чи інакше знецінюючи чуже життя. Корисливість примушує жінок "найдавнішої професії" перетворювати своє тіло на товар. Зрештою вони отримують "гіркий досвід солодкого життя". Гіркий, бо дехто соромиться своєї професії, відчуває страх перед жорстокістю клієнтів та любителів дармівщини - міліціонерів. Тому їм властиві тривожність, суперечливість поведінки, відчуття провини. Усе це переборюється за допомогою спиртного і наркотиків.
"У нас, до речі, є багато дівчат, що не доводять справу до свого оргазму, думаючи, що зраджують своєму другові. Але це просто смішно. Коли щось робити, то треба, щоб усім було добре". Швейцарська студентка Сераїна завжди намагається зробити все якнайкраще. Для заробітку на навчання, вважає вона, це заняття просте ідеальне. Воно додало їй життєвої впевненості, а чоловікам вона допомагає задовольняти свої фантазії. Хоча доводиться обманювати свого друга й батьків. У майбутньому, розраховує вона, цю роботу потрібно буде залишити ("Уикенд", №19, 2003).
Важко назвати солодким таке життя, тому що, за великим рахунком, продаж тіла - наруга над собою, над усім, що вивищує нас над тваринами, неспроможними контролювати свої інстинкти. Досить того, що 96 % тіла людей - аналог елементів, властивих свині або коневі. Багато спільного в нас і в поведінці. Скажімо, задля захисту і прогодування самиці приматів спокушають ватажка зграї своїм задом. А вдоволений павіан робить вигляд, ніби не помічає, як самиця краде в нього їжу. Основний інстинкт примушує самця відкрито лукавити. У людей проституція усуває проблему, що жартівливо формулюється так: чому бажання жінки - закон, а бажання чоловіка - стаття?
Неодухотворений оргазм - це те саме, що милування прекрасними квітами в протигазі. Так, чоловіки завжди хочуть, але не завжди можуть, зате жінки завжди можуть, але не завжди хочуть. Було б дивно не скористатися такою можливістю для покарання непокірливих самців, особливо тих, котрі викликають у тебе хвилювання. Але перетворитися на машину задоволення для будь-кого означає багато в чому обділити себе, зізнатися у власній неповноцінності. На жаль, біблійні канони далеко не всі сприймають

 
 

Цікаве

Загрузка...