WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Молитва жінці, жінка в молитві - Реферат

Молитва жінці, жінка в молитві - Реферат


Реферат на тему:
Молитва жінці, жінка в молитві
Так чи інакше, але більшість журналістів і вчених-гуманітаріїв пишуть, керуючись, очевидно, правилом: все і про все вже сказано, але не мною. Успіх у подібних випадках залежить від індивідуальності автора, його точки зору. А об'єктивність - від щирості, здатності враховувати судження інших про предмет дослідження. Чи не в цьому причина успіху телевізійного "Жіночого погляду" на Її та Його стосунки? А "погляд", як відомо, передбачає об'ємність зображення. Ця публікація - з числа таких спроб.
1
Творять молитву жінці зазвичай поети і музиканти. А не відзначені винятковим обдаруванням чоловіки висловлюються лаконічніше. В стилі В. Брюсова. Пам'ятаєте? "Ты - женщина, и этим ты права". При бажанні поетичну формулу можна зрозуміти й так: "Чим би дитя не тішилося, аби не плакало". Так що не завжди жінка себе в молитві впізнати захоче.
"Чому ви в житті так погано ставитеся до жінок, а в поезії хвалебні оди їм співаєте?" Байрон відповів, схоже, цілком щиро: "Я як живописець: хочу бачити те, чого немає в житті". "Якби жінки були і справді такі досконалі, то в чоловіків зникла б потреба їх оспівувати". Такої думки сучасний художник О. Шилов.
"Жінка від самого створення світу вважається істотою шкідливою і злоякісною". Якщо брати до уваги нинішнє, єдине, мабуть, значення прикметника "злоякісний", то стає якось не по собі! Однак зовсім молодий Антоша Чехонте і тут залишається послідовним. Ну хіба можна про такі серйозні речі міркувати без іронії! Прекрасна половина роду людського справді не заслуговує, щоб про неї говорили нудно або з ні до чого не зобов'язуючим пафосом. Тому М. Жванецький розділив її на дві категорії: "Жах яка дурна!" і "Чудо яка дурненька!"
Та повернемося до мініатюри А. Чехова "Про жінок". Її початок ми вже навели. Далі - більше. Жінка "стоїть на такому низькому рівні фізичного, морального та розумового розвитку, що судити її і кепкувати з її вад вважає за потрібне будь-який, навіть позбавлений усіх прав пройдисвіт і дурник, що сякається в чужі носовички. Анатомічна будова її нижче будь-якої критики... Розум жіночий нікуди не годиться. У неї волосся довге, але розум короткий; у чоловіка ж навпаки...
Творчих талантів у неї - жодної краплини. Не тільки велике й геніальне, але навіть вульгарне і шантажне пишеться чоловіками, їй же дана від природи тільки здатність загортати у творіння чоловіків пиріжки та робити з них папільотки. Вона порочна й аморальна. Від неї починається всіляке зло. Згадаєте, що через Бель Єлен вибухнула Троянська війна, Мессалина спокусила з шляху істини не одного доброчесника... Гоголь говорить, що чиновники беруть хабарі тільки тому, що до цього їх спонукають дружини. Вітчизні жінка не приносить жодної користі. Вона не ходить на війну, не переписує паперів, не будує залізниць; замикаючи від чоловіка карафку з горілкою, сприяє зменшенню акцизних зборів.
Коротше, вона лукава, балакуча, суєтна, брехлива, лицемірна, корислива, бездарна, легковажна, зла… Тільки одне і симпатичне в ній, а саме те, що вона приводить у світ таких милих, граціозних і жахливо розумних душок, як чоловіки… За цю чесноту вибачимо їй усі її гріхи."
А якщо серйозно, то всі ми починаємо своє життя дівчатками, оскільки базова матриця людського тіла - жіноча.
Нині чоловіки або жінки, що не відбулися, живуть вже аж ніяк не під гаслом: блакитні мрії крізь рожеві окуляри. Жінки повсюдно носять штани, курять, заробляють більше багатьох чоловіків, але не завжди впевнені, що подобатися потрібно саме їм, а не подругам. Зате чоловіки працюють манекенниками, охоче клопочуться у хатньому господарстві. Зростає перелік сексуальних відхилень: інтимні послуги вже надаються по телефону, факсу, пейджеру, комп'ютеру.
Нещодавно підприємцем року серед бізнесвумен Львівщини стала Наталя Писарчук. Вона мала цілком забезпечену родину, певний час опікувалася тільки дітьми. Розпочати власну справу її змусила "внутрішня потреба розраховувати на власні сили".
Ось тут ми й підходимо до висновку: кожне покоління залежить від взаємостосунків статей у їх безперервній боротьбі і періодичному примиренні (Ф. Ніцше). Примирення можливе либонь на спільній території, що зветься любов'ю і супроводжується рефреном "Ти і я - ми обоє маємо рацію". Так у муках переборюється, наскільки можливо, найскладніше, створене чи то Богом, чи то природою, - біологічний антагонізм статей. Хочуть Він і Вона того чи ні, але їх поєднує, крім усього іншого, "потреба перебороти тривогу самотності за допомогою переживання єдності", ідея продовження роду.
"Не по хорошему мил, а по милому хорош". Інакше кажучи, для любові характерна ідеалізація предмета пристрасті. Вона творить чудеса, і тому схожа на хворобу. "Якщо не любов цей жар, то яка ж недуга мене лихоманить? Коли вона - любов, то що ж любов? Добро? Але ці муки, Боже!.. А насолода від цих мук..." (Ф. Петрарка). Приземлений прагматик помітить: любов - це зустріч двох неврозів. А от у романтично налаштованого О. Блока були всі підстави для поетичного перебільшення: "Только влюбленный имеет право на званье человека". Зважмо: закоханий, а не коханий. Адже талант любити дається не кожному.
"Нас возвышающий обман" дозволяє подолати одвіку властиву людині подвійність, сполучення світла і тіні в наших душах. "Усі почуття можуть привести до кохання, до пристрасті, усі: ненависть, жаль, байдужість, благоговіння, дружба, страх, - навіть презирство. Так, усі почуття, крім одного: вдячності. Вдячність - борг; будь-яка людина сплачує свої борги... Але любов - не гроші". І. Тургенєва ніби уточнює Ґете: "Важко любити за щось, легко любити ні за що". З віком почуття очищаються від усього привхідного, меркантильного. Сам Ґете вже в поважному віці покохав юну дівчину, і є підстави думати, що вона відповідала йому взаємністю.
Сім смертних гріхів втрачають владу над людиною, що пройшла крізь горно життєвих негод. Гнів приборкується мудрою витримкою, гордість - смиренністю, пожадливість - задоволенням тим, що маєш, марнославство - скромністю, лінощі - готовністю нести свій хрест, а хтивість - цнотливістю. "О как на склоне лет нежней мы любим и суеверней" (Ф. Тютчев). Розвинена, багата культура емоцій продовжує наші почуття, любовні переживання поглиблюються, стають яскравішими. З. Фрейд вважав, що жінкам властиво знаходити супутників життя серед чоловіків, які нагадують їм батьків. Якщо в неї різниця у віці з батьком була понад 35 років, то й чоловік, скоріш за все, буде старшим років на десять.
Упевнений і чуйний, досвідчений і делікатний зрілий чоловік, що сам собі знає ціну, надійний і зручний для

 
 

Цікаве

Загрузка...