WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Миколаївська модель управління соціальним захистом населення - Реферат

Миколаївська модель управління соціальним захистом населення - Реферат

інформаційно-аналітичний центр, які забезпечують необхідні організаційні, технічні та методичні передумови для розвитку і вдосконалення системи, координують діяльність усіх її підрозділів [12].
Багаторічний пошук ефективних управлінських рішень на Миколаївщині - не самоціль. Вдосконалення системи організації та управління - це той шлях, який без додаткових затрат коштів, матеріальних засобів дозволяє працювати результативніше, працювати на людей, що потребують соціального захисту.
Саме ці фактори було взято до уваги на шостому засіданні Комітету з питань економічного співробітництва Українсько-американської міждержавної комісії, яке відбулося в квітні 1999 року. На підставі досягнутих домовленостей щодо поширення миколаївського досвіду зі створення оптимальної моделі соціального захисту населення на інші регіони України Кабінет Міністрів 22 листопада 1999 року прийняв постанову "Про поширення досвіду Миколаївської області у сфері соціального захисту населення" та визначив Миколаївську область пілотною з питань удосконалення системи соціального захисту [13].
Зрозуміло, що будь-яка управлінська система спроможна реалізувати себе лишепри відповідному кадровому забезпеченні. Для цього в області вже протягом кількох років відпрацьовується система підготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Здійснюється системне підвищення кваліфікації працівників, що вже працюють в установах праці та соціального захисту населення, - курси для завідуючих сільськими (селищними) центрами соціального захисту, працівників апарату управлінь та соціальних працівників з надомного обслуговування.
При інформаційно-аналітичному центрі головного управління вже три з половиною роки працює навчально-методичний відділ, створений для організаційного та методичного забезпечення підготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Він розробив навчальні плани, програми, модулі для проведення усіх зазначених курсів підвищення кваліфікації; програму методичної підготовки викладачів, які беруть участь у проведенні занять; підготовлено спеціальні програми для учнів загальноосвітніх шкіл та студентів вищих навчальних закладів.
Підготовлено та надруковано методичні рекомендації для сільських, селищних центрів соціального захисту населення, стаціонарних відділень райміськуправлінь; розроблено пілотні проекти зі створення системи добору кадрів, впровадження стартового навчання новопризначених працівників.
Нові кадри для системи тепер готують: соціальних працівників - чотири професійно-технічні училища області, молодших спеціалістів із соціальної роботи - два вищих професійних училища. На основі договору між Миколаївською філією Київського національного університету культури і мистецтв та обласним управлінням соціального захисту населення було розпочато підготовку молоді за спеціальністю "соціальний педагог". Вирішено питання про започаткування на базі Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили підготовки бакалаврів за фахом "соціальна робота".
2001 року з метою забезпечення якісної теоретичної та практичної підготовки спеціалістів із соціальної роботи, її наукового, методичного та ідеологічного забезпечення, поєднання науки і практики, вироблення регіональної концепції оптимізації форм і методів соціальної роботи на сучасному етапі розпорядженням голови облдержадміністрації від 16 серпня 2001 року створено обласну науково-методичну раду з координації діяльності з питань формування кадрового потенціалу для установ соціальної сфери. Вже на одному з перших своїх засідань вона розглянула питання інтегрування навчальних програм ВПУ - МДГУ імені Петра Могили в єдину програму.
На виконання доручення ради працівники кафедри соціальної роботи, педагогіки та психології Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили складено навчальний план підготовки спеціалістів із соціальної роботи у вищих професійних училищах № 7 та № 21, повністю адаптований до навчального плану підготовки бакалаврів із соціальної роботи, яких готує університет. Впровадження в училищах нового навчального плану, створення комплексу ВПУ - МДГУ імені Петра Могили для підготовки фахівців із соціальної роботи дало б додаткові можливості і навчальним закладам, і студентам: першим - взаємне збагачення досвідом навчальної, методичної, організаційної, виховної роботи, а якщо йдеться про студентів, то кращі випускники ВПУ змогли б поступати вчитися до університету відразу на другий курс [14].
Отже, можливість підготовки висококваліфікованих кадрів усіх рівнів для системи праці та соціального захисту населення - це запорука якісного та своєчасного вирішення тих завдань, що порушують перед органами праці та соціального захисту населення час і держава.
Література
1. Скуратівський В., Палій О., Лібанова В. Соціальна політика. - К.: Вид-во УАДУ, 1997. - С. 10 - 12.
2. Теренс М. Ганслі. Соціальна політика та соціальне забезпечення за ринкової економіки. - К.: Основи, 1996. - 238 с.
3. Українська державність і проблеми історії, права, економіки, мовознавства, філософії та культури. Збірник наукових праць. - Том ІІ. - Миколаїв - Одеса: "Тетра", 2001. - С. 371 - 372.
4. Димитрова Л. М. Соціальна робота: логіка розвитку.// Соціальна робота в Україні: теорія і практика. - 2003. - № 1. - С. 5.
5. Система соціального захисту населення Миколаївської області: етапи реорганізації та переваги. - Миколаїв, 2000. - С. 21 - 32.
6. Там само. - С. 41 - 42.
7. Там само. - С. 51 - 61, 90.
8. Шклярський Ю. О. Соціальний захист: розвиток і перспективи.// Соціальна політика і соціальна робота. - 1998. - № 1-2. - С. 40.
9. Пархомов С. Миколаївський досвід.// Соціальний захист. - 1998. - № 7. - С. 53.
10. Система соціального захисту населення Миколаївської області: етапи реорганізації та переваги. - С. 68 - 71.
11. Сільський центр соціального захисту. - Миколаїв. - 1999. - С. 20-29.
12. Українська державність і проблеми історії, права, економіки, мовознавства, філософії та культури. Збірник наукових праць. - Том ІІ. - Миколаїв - Одеса: "Тетра", 2001. - С. 40.
13. Система соціального захисту населення Миколаївської області: етапи реорганізації та переваги. - Миколаїв, 2000. - С. 40.
14. Наукові праці. Науково-методичний журнал. - Вип. 7. - Педагогічні науки. - Миколаїв.: Вид-во МДГУ ім. П. Могили. - 2002. - С. 66.
15. http://www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...