WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Динаміка політичної свідомості студентів у процесі виборчої кампанії 2004 року - Реферат

Динаміка політичної свідомості студентів у процесі виборчої кампанії 2004 року - Реферат

тощо.
Однак багато уявлень містять негативний відтінок. Так, політичні партії, на думку частини студентів, - це "реальна підстава", "об'єднання людей для більшого впливу в брудній грі", "бандити", "саранча", "зібрання обманщиків та злодіїв", "зборище олігархів", "сегментація, що не приводить до порядку", "засіб збагачення", вони "нічого не роблять, тільки одержують гроші" тощо. Позитивну оцінку дав лише один опитаний: "Політичні партії дещо допомагають людям".
Цікава картина спостерігається стосовно виборів. У цілому їх оцінюють негативно, наголошуючи на таких асоціаціях, як: "багато нервів", "жах", "сміховисько", "клоунада", "фальсифікат", "брудна гра, в якій люди пішаки", "найбрудніші та найбезглуздіші", "жорстокі", "такої ганьби Україна ще не знала", "довгий драматичний серіал" тощо. Однак після оголошення офіційних результатів переголосування негативних уявлень значно поменшало (з 75 % до 51 %), зросла частка позитивного ставлення (на 15 %). Прикладом є такі твердження, як: "перша перемога демократії в Україні", "становлення української нації", "свобода слова", "надія", "справедливість перемогла" та подібні.
Серед нейтральних асоціацій з виборами були: "помаранчева революція", "не такі, як усі", "процес вибору Президента", "боротьба", "конституційна необхідність" тощо. На другому етапі анкетування нейтральних оцінок також значно побільшало.
Щодо політичної реклами, то вона викликає переважно негативні емоції: "набридлива", "локшина на вухах народу", "брехня", "непотрібна річ", "глум ", "брехня в гарній упаковці". Реклама "викликала лише відразу", яку "можна порівняти з байками про користь нікотину".
Позитивно поставився до політичної реклами на обох етапах анкетування незначний відсоток опитаних (різниця лише в кілька відсотків у бік позитиву). Їм реклама уявляється "потрібною річчю при виборах", "важливою в демократичній державі", "логічною", а люди, що її створюють, - "професіоналами".
Певна частина студентства оцінює політичну рекламу нейтрально: "кожен рекламує свого кандидата", "агітація за певного політика", "вплив на виборців", "засіб впливу на виборців, які не визначилися", "звичайна реклама" і т. д.
Загалом негативно студенти оцінюють також виборців, асоціюючи їх з "розмінною монетою", "отарою баранів: куди чабан, туди й вони", "вівцями", "наївними", "дурними", "маріонетками в руках влади", "пішаками", "обдуреним народом" тощо. Однак після оголошення офіційних результатів переголосування ситуація дещо змінилася. Зокрема, на 12 % зросла кількість позитивних уявлень про виборців. Так, вони вже характеризувалися як "активні", "свідома частина населення, від якої тепер вже щось залежить", "люди за справедливість", "несподівано для всього світу зуміли захистити свій вибір", "ми разом, нас багато, нас не подолати" тощо.
Значна частина опитаних нейтрально оцінює виборців. Останні, на їхню думку, - це "ми", "народ", "люди, які віддають свій голос за обраного ними кандидата", "бідні люди, які прагнуть щось змінити", "оптимістичні юніори" тощо.
В цілому негативні оцінки у студентів і щодо влади. Вона, згідно з уявленнями опитаних, "накрала все, що можна було, у держави", "слабка", "нечесна", "багато обіцяє, мало виконує", "спосіб вирішення власних проблем", "болото, в якому топляться гарні наміри", "темрява". Вона - уособлення "олігархів", "криміналу", "корупції" тощо.
Однак з перемогою "помаранчевої революції" асоціації з владою дедалі більше стають позитивними (їх кількість у порівнянні з першим етапом опитування збільшилась на 13 %). Водночас спостерігається і зменшення негативних уявлень (до 38 % у порівнянні з 55 %). Таку тенденцію можна пояснити тим, що після обрання на посаду Президента України В. Ющенка його прихильники свої симпатії перенесли на владу, яку він уособлює. Серед позитивних тверджень про владу є: "мене влаштовує", "щось зовсім нове, до цього невідоме в Україні (сподіваюсь, краще)", "можливо, буде справедливою", "нормальна", "намагається щось робити", "стабільність".
Є і нейтральні оцінки цього феномена. Наприклад: "бути на перших місцях", "управління країною", "обличчя країни", "вирішення всіх питань, що стосуються держави", "люди, які правлять державою", "поживемо - побачимо", "гроші", "Ющенко, Тимошенко" і т. д.
Негативної оцінки студентська молодь дотримується і щодо кандидатів у президенти. Вони "охочі до наживи", "хитрі лиси", "обманщики", "брехунці", "люди, котрі хочуть заробити на труді інших", "підступні хижаки", "маріонетки", "вовки". Однак на другому етапі опитування кількість негативних оцінок зменшилась на 15 %. Більше того, з'явились позитивні асоціації щодо колишніх кандидатів у президенти (під час першого етапу опитування їх взагалі не було). Причиною цього, на наш погляд, є втрата актуальності виборчих змагань, а, отже, й спад негативних емоцій. Вони тепер "молодці", "люди, які ризикнули змінити Україну" тощо.
Частина студентів, як у листопаді 2004, так і в березні 2005 року (етапи анкетування) подавала нейтральні асоціації щодо осіб, які балотувалися на посаду Президента, зокрема такі: "борються за своє майбутнє, за свій пост у державі", "хто бажає стати Президентом", "люди, які не бояться", "політики", "кожен за себе" тощо.
Якщо говорити про конкретних кандидатів, то сприйняття особи В. Януковича на обох етапах опитування в цілому було негативним. Більше того, після оголошення офіційних результатів переголосування невдоволення цим політиком зросло ще на 6 %. Це, зокрема, можна пояснити масовою фальсифікацією результатів голосування з боку колишньої влади. В основному опитані засуджували минуле В. Януковича, називали його "бандитом", "зеком", "колючим дротом", дивувалися: "що це за країна, де колишній в'язень може бути Президентом" тощо. Крім того, частина асоціацій стосувалася передвиборчої кампанії колишнього кандидата в президенти: "брехун", "слабкий фізично, падає від яйця", "єхидна усмішка", "москальський запроданець" тощо.
Певна частина опитаних продемонструвала позитивне уявлення про політика (хоча після другого туру кількість симпатій зменшилася на 4 %). У цих студентів В. Янукович викликав "довіру", він "молодець, [я] обирав цього кандидата", "перший політик, котрий щось зробив", "чесний", "правильний мужик", "свій чувак, таких ще не було - отже, буде", "було б краще, якби він став Президентом", "гідно програв і не занепав духом,готується до виборів - 2006" тощо.
14 % на першому етапі опитування і 15 % на другому нейтрально ставилися до В. Януковича. Вони використали такі асоціації: "влада", "знає, чого хоче, проте утаємничує", "вже практично зірка екранів", "прем'єр-міністр", "людина, яка хотіла влади" тощо.
Зовсім іншу картину спостерігаємо щодо В. Ющенка. На першому етапі анкетування у ставленні до нього не було одностайності. Більшість опитаних позитивно оцінила кандидата (38 %). Водночас негативних асоціацій виявилося лише на 7 % менше. Значний відсоток опитаних обмежився нейтральною позицією щодо нинішнього Президента України (25 %).
Однак уже на другому етапі опитування, після оголошення офіційних результатів виборів, кількість позитивних уявлень про В. Ющенка зросла на 5 % (у порівнянні з першим етапом) і значно зменшилась кількість негативних асоціацій (з 31 % до 23 %). Дещо збільшилось нейтральне ставлення до політика. Це, на наш погляд, пояснюється сприйняттям В. Ющенка як лідера демократично налаштованої опозиції колишній владі.
Приклади позитивних уявлень про В. Ющенка: "надійний, чесний", "змінить життя на краще", "стабільність", "професійний політик", "харизматичний", "я "Так!", за тебе", "СУПЕР",

 
 

Цікаве

Загрузка...