WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Виборча компанія. Тенденції конструювання іміджу вірогідного переможця - Реферат

Виборча компанія. Тенденції конструювання іміджу вірогідного переможця - Реферат

схильний применшувати його вади як управлінця (непослідовність, нечіткість позиції з багатьх питань, неоднозначність союзників) тому, що він домігся, аби його оцінювали за іншими критеріями, ніж конкурентів.
До першої п'ятірки претендентів можна зарахувати В. Януковича та В. Литвина. Шанси на перемогу у В. Януковича (імідж - "Сильна особистість") з'являться в разі виконання ним свого зобов'язання покінчити з продовольчою кризою на зерновому ринку і привести ціни до рівня травня 2003 року. Перспективність В. Литвина обумовлена як його посадою (Голова Верховної Ради), так і більшою свободою дій порівняно з іншими представниками пропрезидентських сил. Водночас його інтелегентність і толерантність, не дуже характерні для типового українського політика, можуть справити на виборця враження занадто м'якої, нерішучої людини, що не вміє твердозахищати власну точку зору.
Якщо виходити з концепції виборчих стратагем С. Фаєра [3], то які з них будуть вірогідно використані в позиціюванні іміджу перелічених ймовірних кандидатів? Отже, прогноз…
Петро Симоненко. Можлива провідна стратагема: "Миттєвий результат". У цьому випадку головним є: виділити та підкреслити мотив голосування, пов'язаний з бажанням виборців-пенсіонерів (12 мільйонів) отримувати підвищену пенсію відразу після виборів. Додаткова стратагема: "Псевдовибір". Це передбачає "конструювання" РR-заходів, які мають об'єднати всіх інших конкурентів в одну групу - "праві" і "відсторонити" імідж П. Симоненка від такого фону.
Віктор Янукович. Провідна стратагема - "Проскочити вибір". Результат, якого ще не досягнуто, показувати як неодмінний факт. Головне - що буде після перемоги. Для цього має бути грунтовно виписано програму розбудови України після перемоги кандидата.
Додаткові стратагеми:
а) "Перерости посаду, яку зараз обіймає"; кандидат вже нині, за дорученням Президента, виконував функції, які відповідали посаді вищого рівня;
б) "Зав'язка на побут" - показ кола інтересів кандидата поза роботою, оскільки зараз це "вузьке" місце в іміджмейкінгу В. Януковича як людини, чиїх уподобань та інтересів (справжніх чи міфологемних) електорат не знає.
Віктор Ющенко. Провідна стратагема - "Увімкнути залежність". Враховуючи телегенічність кандидата, дати виборцям додаткову можливість проголосувати "за", щоб підтримати "гарну людину". В цьому разі відбудеться підміна вибору за політичним критерієм вибором "на знак підтримки", "вірності" тощо.
Додаткові стратагеми:
а) "Стирання адміністративного прошарку". Критика бюрократичного свавілля дозволить претендентові дистанціюватися від влади, хоча в дійності він є її представником, що відповідає і за досягнення, і за прорахунки;
б) "Пов'язати з негативними подіями". Сформувати громадську думку про те, що негативні події в Україні пов'язані з якоюсь певною особою чи групою осіб. У цьому випадку конструюється жорстке протиріччя: виборець, який захоче підтримати конкурента, заздалегідь обирає собі негаразди та проблеми.
Володимир Литвин. Головна стратагема - "Надмета". Сформулювати та захищати мету значно більшу, ніж необхідно для перемоги. Можливе спрацювання "ефекту панацеї" - всі проблеми Україна в змозі швидко розв'язати. Має відбутися перехід кандидата до категорії політичних "суперважковиків", оскільки програми конкурентів будуть, скоріш за все, занадто конкретними.
Дві додаткові стратагеми:
а) "Від досягнутого результату" - головна ідея: кандидат, завдяки праці на посадах Глави Адміністрації Президента та Голови Верховної Ради, вже довів свою високу кваліфікацію і професіоналізм. Цим самим у конкурентів буде нейтралізовано великий блок важливих контраргументів проти кандидата;
б) "Зупинити експеримент". Головна мета цієї стратагеми: сформувати у виборців відчуття, що зміни, які очікуються від зміни влади, вже відбуваються, і тому недоцільно щось міняти заради змін. Продуктивність реалізації цієї стратагеми багато в чому обумовлена тим, наскільки політтехнологи В. Литвина зможуть зробити його імідж більш динамічним та цілеспрямованим. Це пов'язано з тим, що посада Голови Верховної Ради передбачає значно більшу толерантність і стриманість, ніж посада Президента України.
Ці соціально-психологічні фактори формування політичного іміджу "Президент - 2004" можна назвати внутрішніми. До зовнішніх слід віднести ступінь представлення кандидатів у друкованих, електронних ЗМІ та в Інтернеті, специфіку подачі коментарів щодо кандидатів в електронних ЗМІ, Інтернеті і повідомленнях SMS (мобільний зв'язок), характер використання "сірого" та "чорного" РR, можливі порушення закону про вибори та характер санкцій за це як з боку української громадськості, так і закордонних організацій (аж до скасування результатів виборів).
Література:
1. Васютинський В. Домінування і підпорядкування на терезах інтерсуб'єктної взаємодії/Соціальна психологія, 2003, №1, С. 40 - 50.
2. Рахманин С. "Зеркало недели", 1999, №52.
3. Фаер С. А. Приемы стратегии и тактики предвыборной борьбы: РR-секреты общественных отношений. "Ловушки" в конкурентной борьбе. Механизмы политической карьеры. - СПб: "Стольный град", 1998 - 136 с.
4. Эфрон Э. Тенденциозная редакторская политика// Почепцов Г. Г. Как становятся президентами: избирательные технологии ХХ века. - К. - Т-во "Знання", КОО, 1999 - С. 363 - 374.
5. Почепцов Г. Г. Имиджелогия. М.: Рефл-бук, К.: Ваклер - 2000 - 768 с.
6. Щеглов Л. М. Чтобы имидж состоялся, обращайтесь к бессознательному. СПб: "РR-диалог", №3, 2000.
7. Паніна Н., Головаха Є. Тенденції розвитку українського суспільства (1994 - 1997 рр.). Соціологічні показники. - К.: Інститут соціології. 1998 - 131 с.
8. Кацман В. "Зеркало недели", 1999, №52.
9. Кондратюк Н. "Зеркало недели", 1999, №52
10. Канал "1+1", телесеріал "Великі перегони", серія "Стародавній Рим".
11. Сегела Ж. Национальные особенности охоты за голосами: 8 уроков для кандидата-победителя. - М.: Вагрус, 1999 - 262 с.
12. Телепрограма "Асоціація", вересень 1999 р., Київ.
13. Дзюба И. "Зеркало недели", 2003, №38.
14. Телеканал "Симон", серпень 1999 р., м.Полтава.
15. Кондратюк Н. "Зеркало недели", 1999, №52.
16. Яковенко Н. "День", №9, 21.01.2000 р.
17. "День" №181, 10.10.2003.
18. Злобина Е. Г. "Образ населения" у представителей властных структур как источник социальных деформаций./Социс, 1999, №10, С. 52 - 62.
19. Верховна Рада України ІV скликання: Передвиборчі програми (Автор-упорядник Ю. Шайгородський), - К.: Український центр політичного менеджменту, 2002 - 576 с.
20. Бандурович О., Стегний А., Чурилов Н. Образ лидера: представления и предпочтения жителей Украины/Социс, 2003, №3, С. - 38 - 48.
21. http://www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...