WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Вибори і використання кризового менеджменту - Реферат

Вибори і використання кризового менеджменту - Реферат

протиріччя, коли виборець, який хоче підтримати конкурентів В. Ющенка, заздалегідь обиратиме свої майбутні проблеми та негаразди, бо за ними стоять ці "злі генії України".
В яких напрямках можливе використання технологій СМ для впливу на "цільову аудиторію"? Вони, орієнтовно, такі:
· дружина - громадянка США, відносно якої можливе створення міфологеми "агент впливу";
· "незалежні" аналітичні огляди та "витікання" інформації про суто прозахідну орієнтацію кандидата як такого, що, можливо, має якісь таємні угоди, звичайно - на шкоду Україні, з міжнародним фінансовим капіталом;
· двозначні тлумачення щодо завищення активів Національного банку України в період, коли його очолював В. Ющенко. Україна була змушена повернути кредиторам 200 мільйонів доларів США;
· кримінальна справа проти одного з заступників В. Ющенка (голови Нацбанку), якого було звинувачено в нецільовому використанні кількох десятків мільйонів доларів США;
· тісна співпраця з політиками, що мали певний стосунок до бізнесу колишнього Прем'єр-міністра П. Лазаренка;
· формування міфологеми, спрямованої на наштовхування виборців до самостійного висновку про те, що банкір, навіть найкращий, не може знати життя простих людей (робітників, селян, бюджетників, тих, хто змушений нелегально працювати за кордоном);
· розкрутка теми про вельможний характер В. Ющенка на прикладі його поведінки під час відвідання Софії Київської, коли він висловив невдоволення старовинним монастирським садом. Після чого сад, протягом тижня, був практично знищений. Головна ідея в тому, що, можливо, кандидат цього й не хотів, але він дає настільки нечіткі вказівки, що це може мати негативні наслідки і для України;
· формування тактичної контр-стратагеми "Заповнення порожнини" [16] - випереджаючі заповнення найслабших місць у політичній біографії В. Ющенка (не має досвіду господарника, "здача" ним Ю. Тимошенко в період роботи останньої на посаді віце-прем`єр-міністра - підсвідома думка: "не захищає навіть найближчих", проблема другого шлюбу тощо).
Підбиваючи підсумки можливих напрямків використання технологій кризового менеджменту проти обох кандидатів, зауважимо, що, на нашу думку, претенденти матимуть спільну проблему, яку нелегко буде подолати їхнім іміджмейкерам і політтехнологам. Йдеться про те, що вони за позиціюванням іміджу - представники правого центру. Вибори в РФ показали безперспективність орієнтації кандидатів на гасла ліберально-ринкової економіки ХІХ сторіччя. Оскільки, якщо більшості виборців живеться зле, то кандидат в президенти, який критикує конкурента, але має аналогічну платформу, матиме значно більше проблем, ніж передбачають його аналітичні служби.
Можливо, не випадково в Росії відбулася зміна лідерів Союзу правих сил, оскільки у них було дуже мало спільного з пересічними російськими виборцями, що традиційно розраховують на допомогу держави.
В цьому плані і В. Янукович, і В. Ющенко можуть виявитися перехідними фігурами етапу політичної реформи. Цілком можливий варіант, коли у президентських виборах - 2006, звичайно, за умови, що вони відбудуться, візьмуть участь нові політичні особистості, які довели своє вміння формулювати нові підходи до вирішення гострих проблем та впроваджувати їх у життя. Йдеться, наприклад, про "феномен Г. Кирпи", міністра транспорту України. Перспективність відстройки та позиціювання його іміджу обумовлена тим, що ця людина успішно вирішує проблеми таких масштабів, про які дехто з політиків і заїкнутися боявся. Приклади: навів лад на залізниці, збудував новітні траси Київ - Харків, Київ - Дніпропетровськ, і все це швидко та якісно. Таким чином, нова перспективна постать стрімко увірвалася на шахівницю української еліти. Головна проблема - "нерозкрученість" в ЗМІ та, відповідно, недостатня поінформованість електорату.
Сюди ж можна віднести й Голову Верховної Ради В. Литвина. Звичайно, якщо він витримає власну лінію поведінки. За умов позиціювання його іміджу як "Сильного Адміністратора" можлива реалізація стратагеми "Надмета".
Повертаючись до проблеми виборів - 2004, можна стверджувати, що кандидат у президенти, який заявить про прості і зрозумілі електоратові заходи щодо їх соціального захисту, отримає незаперечну перевагу. Мається на увазі не обіцянка, наприклад, з 1 січня 2005 року втричі підвищити пенсії, а, скажімо, про категоричну заборону головам держадміністрацій давати негласні вказівки про зниження температури води в системах опалення. Сюди ж можна віднести й прагнення відродити дитячі спортивні школи, щоб відірвати дітей від вулиці тощо. Це буде якраз тією демонстрацією гарантії права нації на існування, про яку вже всі "призабули".
Насамкінець зауважимо, що переможець виборчої компанії президент - 2004 отримає разом з посадою і коло проблем, розв'язати які не вдалося за 13 років існування незалежної України. В першу чергу йдеться про формування національної ідентичності та державної ідеології як стрижня існування держави, орієнтованої на соціальний захист громадян та забезпечення їх інтересів.
Література:
1. Горенко О. Бідність подорожнього, або Про соціальні проблеми країн-кандидатів до ЄС//Політичний менеджмент, №3, 2003, С. 143 - 157.
2. Бродский М. "Зеркало недели",№47, 6.12.03.
3. Говорова Н. Бедность в европейских странах с переходной экономикой//Современная Европа. Институт Европы, РАН - 2001, №2, С. 100.
4. Глейдвелл М. Критика на свободе "Соединяя точки"// Неизвестная разведка, 07.03, С. 41 - 43
5. Остин Д. Избранное. Пер. с англ. - М., 1999 - 332 с.
6. Бондар Т. Динаміка довіри населення до Президента України, Прем'єр-міністра, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та ЗМІ// Українськийсоціум: соціологічні дослідження та моніторинг соціальної політики. 2002, №1, С. 144 - 146.
7. Бронштейн Я. Самоучитель игры в выборы. "Прорывная" методика для вхождения во власть. Севастополь: Изд-во КМАТМН, 2002 - 332 с.
8. Калашников М. Вперед в СССР-2. - М., Изд-во Яуза, Изд-во Эксмо, 2003 - 416 с.
9. Калашников М. Битва за небеса - М., ООО Изд-во АСТ, ООО Изд-во "Астрель", 2002 - 704с.
10. Грачев Г. В., Мельник И. К. Манипулирование личностью - М., Изд-во Эксмо, 2003 - 384 с.
11. Толстоухов А. Україна і виклики постіндустріальної доби//Політичний менеджмент, №3, 2003 - С. 3 - 13.
12. Фесенко П. И. Личностно-психологические источники опасностей в обществе и психологические аспекты национально-государственной безопасности//Общая теория безопасности (актуальные методологические и социально-психологические проблемы). - М., 1994, С. 133.
13. Афанасьев Г. Л. Crisis Management - секретное оружие Запада в конкурентной борьбе//Российский рынок рекламы. Стратегия успеха: материалы международной конференции, 27 - 28 мая 1997 г., Москва.
14. "5-й телевізійний канал", програма "Гість студії", грудень, 2003.
15. Зливков В. Виборча кампанія "Президент-2004".Тенденції конструювання іміджу вірогідного переможця.//Соціальна психологія, 2004, №1 - С. 17 - 30.
16. Фаер С. А. Приемы стратегии и тактики предвыборной борьбы: PR-секреты общественных отношений. Ловушки в конкурентной борьбе. Механизмы политической карьеры. - СПб "Стольный град", 1988 - 136 с.
17. Крымов А. Свой день рождения Михаил Саакашвили праздновал с украинцами//Своя газета, №1(005), 2003.
18. Ар'єв В. "Дзеркало тижня", №46, 2003.
19. www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...