WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Інформаційно-психологічні операції: концептуальні підходи НАТО і провідних країн світу - Реферат

Інформаційно-психологічні операції: концептуальні підходи НАТО і провідних країн світу - Реферат

Акт дозволяє британському урядові перехоплювати і читати електронну пошту, а також вимагати розшифрування особистих файлів на вимогу державних чиновників.
Франція
Французькі експерти дотримуються концепції інформаційної війни, що складається з двох головних елементів: військової і економічної (цивільної). Військова складова припускає досить обмежену роль інформаційних операцій, оскільки інформаційна війна розглядається переважно в контексті конфліктів малої інтенсивності або в миротворчих операціях. При такому підході союзники не можуть бути потенційними противниками.
З іншого боку, економічна (чи цивільна) концепція включає ширший діапазон потенційного застосування інформаційних операцій. Точка зору експертів відрізняється досить глибоким вивченням конфліктів в економічній сфері, причому в подібних ситуаціях французи не почувають себе обмеженими рамками НАТО, ООН чи думкою США. Їхній підхід до економічного конфлікту допускає, що й союзник може бути об'єктом інформаційних війн [6].
У країні активно формуються структури контролю в національному кіберпросторі. Так, за повідомленням американських ЗМІ, французи створюють власну версію системи "Ешелон". Журналісти вже назвали її "Френшелон". Система спрямована, насамперед, на перехоплення повідомлень у французьких (і не тільки) лініях електронних комунікацій.
Дляобмеження американської інформаційної агресії і культурної експансії та створення системи захисту від них у Франції прийнято рішення, згідно з яким частка зарубіжних теле- та радіопрограм не повинна перевищувати 50 % від загального часу трансляції. Серед інших заходів є, наприклад, такі, як формування спеціальних координуючих органів з контролю за створенням і застосуванням інформаційної зброї, об'єднання зусиль у наукових дослідженнях з проблем інформаційних війн, забезпечення інформаційної безпеки, розробка спеціальної правової бази у сфері забезпечення інформаційної безпеки, прийняття єдиної термінології, чіткий розподіл повноважень між федеральними відомствами в розробці погодженої програми їхніх дій у сфері інформаційної безпеки.
Німеччина
Підходи німецьких фахівців до проблем інформаційної війни збігаються з американськими та британськими. Вони включають ведення наступальних та оборонних операцій інформаційної війни для досягнення національних цілей. Водночас при визначенні загроз і можливих відповідей інші держави розглядаються Німеччиною окремо: недержавні об'єднання (типу політичних партій, міжнародних організацій, ЗМІ); злочинні угруповання (організовані злочинні групи хакерів тощо); персоналії (включаючи релігійних фанатиків тощо).
Німецькі фахівці розглядають управління засобами масової інформації як елемент інформаційної війни. Більше того, вони, як і французи, окремо розглядають економічну інформаційну війну. Це стало результатом оцінок розмірів можливих економічних втрат, які можуть бути завдані німецькому бізнесу й економіці внаслідок спрямованого інформаційного впливу [7].
У країні створено центр забезпечення безпеки інформаційної техніки зі штатом близько 500 співробітників та річним бюджетом понад 50 мільйонів євро. Планується відкрити дослідний центр інформаційних технологій міністерства оборони ФРН. Для ведення ІПО в збройних силах є відповідні батальйони.
В мирний час підрозділи інформаційно-психологічних операцій (їх офіційна назва: підрозділи оперативної інформації) організаційно входять до складу територіальних військ сухопутних сил бундесверу. Загальне керівництво операціями покладено на генерального інспектора бундесверу. В штабах корпусів є відділення ІПО.
Згідно з бойовими статутами бундесверу, безпосередній інформаційно-психологічний вплив на війська противника здійснюють самі війська. Керівні документи вимагають від них "знати і враховувати моральний стан особового складу військ противника, перш за все його уразливі місця, чинити на них систематичний вплив". Для організації та проведення ІПО зі складу батальйонів ІПО можуть формуватися змішані групи, які придаються армійським корпусам, дивізіям та військовим округам.
Показовою є діяльність підрозділів оперативної інформації бундесверу в Боснії. Вони проводять свою інформаційно-психологічну роботу спільно з військово-цивільними структурами при розподілі гуманітарної допомоги, наданні медичних послуг, відбудові цивільної інфраструктури (школи, лікарні, шляхи тощо), особливо у віддалених районах, що сприяє формуванню позитивного іміджу сил СФОР і ФРН зокрема.
За офіційними даними, в академії бундесверу, яка готує спеціалістів інформаційно-психологічних операцій, щороку проходять підготовку до 1500 чоловік з різних країн світу, відбувається до 50 зборів, семінарів, курсів тощо. Серед викладацького складу - спеціалісти з історії, психології, етнології, мовознавства. Матеріальна база академії активно використовується для проведення різних міжнародних заходів.
Російська Федерація
Російська воєнна думка має чимало точок зору на проблеми інформаційного протиборства, і це певним чином ускладнює здійснення загального аналізу поглядів російських фахівців.
Головною метою інформаційної війни вважається оволодіння свідомістю населення, підрив морально-бойового потенціалу збройних сил евентуального противника.
Складовими частинами інформаційного протиборства російські фахівці вважають:
· інформаційне забезпечення (розвідка, збирання інформації, інформаційна робота штабів, зв'язок);
· інформаційну протидію (маскування, контррозвідка, вогневе ураження (захоплення) інформаційних систем);
· інформаційний захист (контррозвідка, перевірка інформації, захист від вогневого ураження (захоплення), радіоелектронний захист).
Малоефективне використання федеральними силами методів спеціальних інформаційних операцій у Чечні в ході першої чеченської кампанії і, як результат, повний програш в інформаційному плані, змусили Росію врахувати негативний досвід, зробити якісні корективи в питаннях інформаційно-психологічної діяльності [8]. Зараз вона координується на державному рівні помічником президента РФ. У збройних силах ці функції покладено на першого заступника начальника Генерального штабу ЗС Росії.
В цілому формування ІПО спроможні здійснювати комплексний інформаційно-психологічний вплив з використанням державних та військових

 
 

Цікаве

Загрузка...