WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Інформаційне забезпечення виборчої кампанії - Реферат

Інформаційне забезпечення виборчої кампанії - Реферат

ідентифікацію тієї або іншої людини або групи з цільовою аудиторією. Аналогічно у ВК найважливіше значення має імідж кандидата, причому всякий разом імідж повинний відповідати даної цільової аудиторії. Наприклад, у ході виборчої кампанії Л. Кучми використовувалися телевізійні ролики з фотографіями його дитинства, студентства, початку трудової діяльності ("такий же, як усі ми"). Стандартним прийомом є зйомки і фотографії кандидата в сім'ї, із дітьми, на природі, розповідь про хобі і т.д.
"Використання залякуючих повідомлень і тем" (із метою контрпропаганди). Контрпропаганда у виборчій кампанії використовуючи цей метод, має на меті зобразити обрання того або іншого кандидата в якості загрози для життя, безпеки і добробуту громадян, стабільності соціальної системи, суспільства і т.п. Так, у президентській виборчій кампанії - 96 у Росії, на передодні другого туру голосування, прибічники президента Б. Ельцина, з метою утримати людей від голосування за голову КПРФ - Г. Зюганова, випустили на телеекрани фільми, в яких показувалась жорстокість перших років становлення радянської влади, репресії ЗО - 40-х років та інші неподобства, якіздійснювались під керівництвом КПРС. Головна мета полягала в тому, щоб донести до свідомості громадян, що в разі перемоги кандидата від комуністичної партії все це знову повториться.
"Загострення уваги". Цей метод багато в чому подібний із методом "спрощення, проблеми". Складні ідеї, події або дії супротивника зводяться до вразливого для супротивника аспекту. Так, створення "каневської четвірки" опоненти нейтралізували таким аспектом, як несумісністю лівих ідей О. Ткаченка з правоцентриськими поглядами Є. Марчука.
"Невизначені вислови і натяки, що несуть негативне забарвлення". При використанні даного методу аудиторії пропонується можливість самій знаходити власні інтепретації. Використовується проти окремих людей, груп, ідей і експлуатує суспільні стереотипи і латентні підозри. У виборчій кампанії використовується у формі: "Ну, ви розумієте, на що звичайно живуть такі чиновники, як N". Зазначимо, що дана ремарка зараз особливо дієва, тому що в українських і зарубіжних ЗМІ дуже багато говорять про корупцію у владних структурах України.
"Відволікаюча пропаганда". Метод складається у відволіканні і переносі уваги цільової аудиторії з тем пропаганди супротивника на інші теми. Наприклад, інформація про війну в Чечні, терористичні акти в Москві на фоні миру і стабільності в Україні додавало дивіденти українським керівникам.
"Перенос несхвалення і негативного образу". Метод "переносу несхвалення" полягає в створенні несприйняття цільовою аудиторією осіб, дій або ідей через демонстрацію тих груп, що схвалюють дані ідеї або дії, підтримують цю персону, але відносяться до числа тих, що мають низьку довіру, яких бояться, ненавидять або нехтують і ін. Якщо група, що підтримує певну політику, відноситься до числа підозрілих, зневажуваних або таких, що не викликають довіри, інші групи можуть змінити свою позицію. Метод "переносу негативного образу" полягає в проекції негативних якостей людини або якогось об'єкта, предмета або моральних цінностей (індивідуальної, груповий, національної, патріотичної і т.д.) на іншу людину або ідею з тим, щоб дискредитувати його.
"Наклеювання ярликів". Метод аналогічний методу "Перенос несхвалення і негативного образу" і полягає в експлуатації забобонів і стереотипів населення через "наклеювання ярлика" на об'єкт контрпропаганди. Ярлик кваліфікує цей об'єкт як щось, чого аудиторія боїться, ненавидить, відчуває відразу, знаходить підозрілим або небажаним і т.п. Метод знаходить саме широке застосування в практиці пропаганди. Наприклад, в Україні 90-х р.р. використовувалися такі "ярлики", як "червоні директори", "олігархи", "буржуазія" і ін.
"Псевдологічні висновки". Метод полягає у використанні неправильних логічних висновків. Наприклад, на основі факту про підтримку кандидатом ідеї про збільшення втручання держави в економіку і той факт, що комуністи виступають за втручання в економіку, робиться "висновок, що кандидат - комуніст. У якості різновиду методу виступає його спільне використання з методом "вибірковий добір інформації", коли логічні висновки робляться на основі спеціально обмеженого масиву інформації. У виборчій кампанії особливо часто використовується при проведенні різноманітних соціологічних опитуваннь, розвитку і підтримці контрпропагандистських тем і т.п. Наприклад, соціологічні опитування, які проводяться з допомогою Інтернету і оприлюднюються певними засобами інформації не є показовими для всього нашого суспільства, тому що доступ до інформаційною мережі має малий відсоток людей у нас у країні, і тому вони швидше носять пропагандиський характер.
Однієї з основних тенденцій сучасних виборчих кампаній є збільшення необхідних ресурсів, термінів ведення, збільшення складності і "наукоємкості" виборчих технологій. У ході проведення виборчої кампанії використовуються знання з області психології, соціології, лінгвістики й інших областей науки.
Очевидно, необхідно визнати, що існування і розвиток різноманітних методів впливу на суспільну думку повинно врівноважуватися наявністю відкритої інформації про їхнє існування і принципи роботи.
Список використаної літератури:
1. Литвиненко О. Масова свідомість: використання жорстких пропагандистських технологій у Російський Федерації (1985-1998р.р.). // Нова політика. -1998. - № 4. - С. 29.
2. Горин С. Гипнотический й НЛП-подход в политической рекламе и пропаганде. // Виборчі технології. Збірник матеріалів / Упорядник В.Ціон. - К.: TV НОВИНАР, 1998. - С. 18 - 35.
3. Горин С. Гипнотический й НЛП-подход в политической рекламе и пропаганде. // Виборчі технології. Збірник матеріалів / Упорядник В.Ціон. - К.: TV НОВИНАР, 1998. - С. 18 - 35.
4. www.politik.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...