WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Інтернет-середовище і формування гендерної ідентичності в процесі життєвого планування - Реферат

Інтернет-середовище і формування гендерної ідентичності в процесі життєвого планування - Реферат

з життєво важливими цінностями.
На високому рівні перебуває 30 % дівчат і удвічі менше (13 %) юнаків. Молоді люди цього рівня, плануючи майбутнє, оптимістично налаштовані щодо працевлаштування і створення родини. При цьому, їхні життєві плани поєднують як ближчу, так і віддалену перспективу, відзначаються структурованістю, усвідомленістю і позитивною настановою. Дівчата емоційніші при описові своєї майбутньої родини, що підтверджується наявністю таких словосполучень, як: "Затишний, теплий будинок", "Красиві дітки", "Турботлива, любляча людина поруч". Юнаки переважно схильні до прагматизму: "Влаштуюся на престижну роботу, зароблю небагато грошей, одружуся й обзаведуся дітьми", "Хочу відкрити свою справу, аби забезпечити себе і своїх дітей".
Відзначимо, що група дівчат, які утворили цей рівень, найчисленніша, що свідчить про їх психологічну зрілість і адекватне ставлення до своєї ролі як представниці жіночої статі. Через відмову більшості юнаків брати участь у написанні творів, цей процентний показник не розглядається нами як такий, що реально відображає ставлення осіб чоловічої статі до свого майбутнього.
Серед передзалежних користувачів, які погодилися писати твори, 45 % чоловіків та 55 % жінок, що відповідає показникам групи вільних користувачів і дозволяє провести порівняльний аналіз.
В групі "передзалежних" виявлено такі рівні, що характеризують ставлення молодих людей до майбутнього.
На дуже низькому рівні - 21 % чоловіків і в півтора рази менше (13 %) жінок. Якщо порівнювати з групою вільнихкористувачів, то помітимо підвищення цього показника в жіночій групі, що, однак, не є настільки істотним, ніж більший удвічі показник у чоловічій групі. Значне збільшення відсотка юнаків, які належать до передзалежних користувачів, свідчить, що Інтернет-вплив сильніший серед осіб чоловічої статі. Відзначається прояв ілюзорних, позбавлених конкретики і зв'язку з реальністю текстів творів у жіночій групі: "Моє майбутнє буде яскравим, барвистим", "Майбутнє уявляю тільки світлим, чудовим". Що стосується творів юнаків, то, з огляду на їх зміст, помітне неусвідомлення ставлення до свого майбутнього, що підтверджують такі приклади: "Ніяк не уявляю", "Не хочу про це думати".
На низькому рівні перебуває 11 % юнаків і удвічі менше (5 %) дівчат. Відзначимо, що така різниця в процентному співвідношенні в чоловічій і жіночій групах характерна і для вільних користувачів. Для текстів творів, які відносяться до цього рівня, характерні фрустрованість і страх. Страх перед майбутнім багато в чому пояснює, чому молоді люди використовують віртуальний світ для відсторонення від обтяжливої реальності, забуваючи при цьому, що втеча від проблем не сприяє їх вирішенню.
Середній рівень склали 7 % юнаків і 10 % дівчат. У порівнянні з групою вільних користувачів, процентний показник жіночої групи зменшився удвічі; що стосується чоловічого показника, то він удвічі зріс. Аналіз творів засвідчив фіксацію студентів цього рівня на системі Інтернет, що характерно як для юнаків, так і для дівчат. Цікаво, що учасники дослідження планують не тільки своє майбутнє, але й певні досягнення при безпосередній взаємодії із системою Інтернет: "Хочу стати чемпіоном з комп'ютерних ігор", "Хочу, щоб моя робота була пов'язана з Інтернетом". У текстах помітне поєднання близької і далекої перспектив, структура й певна цілеспрямованість. Однак те, що студенти цієї групи належать до передзалежних користувачів, говорить про вплив на їхні плани кіберсередовища, а це свідчить про брак самостійного, усвідомленого підходу до процесу життєвого планування.
На високому рівні перебуває 5 % юнаків і значно більше (28 %) дівчат. При цьому, порівняно з групою вільних користувачів, чоловічий показник скоротився практично в півтора рази. Така різниця викликає стурбованість: юнаки більш занурені у віртуальний простір, відтак практично не здатні планувати майбутнє. Вони "відірвані" від реального життя. Це багато в чому пояснює процес порушення гендерної ідентичності в групі юнаків, що проявляється в незрілому усвідомленні себе як чоловіка і неприйнятті у зв'язку з цим для себе чоловічих якостей та обов'язків, що, зрештою, може стати причиною статеворольового конфлікту.
Серед випробовуваних, які виконали малюнок свого майбутнього, 67 % дівчат і 33 % юнаків. Відзначимо, що кількість чоловіків, які взяли участь у виконанні цієї методики, скоротилося на 11 осіб.
Було одержано такі результати. Для 21 % дівчат і 4 % юнаків характерна скерованість на сферу інтимно-особистісних відносин і створення родини. Така різниця в показниках свідчить про реально існуючу проблему, що полягає у фактичній нездатності юнаків до інтимно-особистісних контактів з наступним створенням родини, що, у свою чергу, може пояснюватися страхом перед прийняттям відповідальних рішень і певних зобов'язань. Нездатність юнаків вибудовувати систему інтимно-особистісних відносин, що обумовлюється численними комплексами, невпевненістю в собі і страхом, які були відзначені при розглядові творів, є причиною інфантильності. У свою чергу, незріла поведінка осіб чоловічої статі не відповідає очікуванням дівчат, що підтверджують їх малюнки з зображеннями винятково самих себе або себе і дітей - чоловікам місце не відводиться.
Для 17 % дівчат і 15 % юнаків властиві малюнки невизначеного, абстрактного змісту з рисами прихованих, не цілком усвідомлюваних тенденцій. Такі роботи віднесені нами до абстрактної групи цінностей. Відзначимо, що для дівчат більш значуща цінність живого. Це підтверджують малюнки з елементами природи (квіти, хмари, вода), що свідчить про тривожність з наявністю депресивного компонента і бажання спокою. Що стосується малюнків юнаків, то для них характерні геометричні фігури, що свідчить про ізоляцію або обмеженість міжособистісних відносин, боязкість і замкненість.
Зобразили на малюнку самих себе 12 % дівчат і вдвічі менше (5 %) юнаків. Як у жіночих, так і в чоловічих малюнках проглядається глибоке почуття самотності, прагнення уникати неприємних візуальних впливів, брак особистої рівноваги, відчуття малоцінності. Наявність такого широкого кола особистісних проблем спонукає молодих людей до аналізу своїх дій і вчинків. У малюнках такого

 
 

Цікаве

Загрузка...