WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Імідж України і Росії в умовах політичних змін - Реферат

Імідж України і Росії в умовах політичних змін - Реферат

економічного майбутнього.
Для студентів лишаються важливими перемоги у Євробаченні та спортивні досягнення співвітчизників у міжнародних змаганнях. Свою країну вони сприймають як молоду (4). В іміджі України відображаються також здібності її представників. Для юнаків і дівчат, як і раніше, важливо, що Україна - співоча (3), має родючі землі (3) та великі можливості (3), у тому числі й спортивний потенціал (3). У соціальному плані відзначається погана медицина (3), а в економічному студенти сприймають її як таку, що загрузла в боргах, "у борговій ямі" (3).
Позитивно оцінюється те, що Україна толерантна у стосунках з іншими країнами (3). Студенти сподіваються, що вона посяде гідне місце у світовій спільноті (3). Але нині Україна - "як розбита навпіл тарілка: схід - захід", в ній немає єдності (3). Крім того, молодь реагує на соціальну політику, спрямовану на поліпшення становища громадян, і відзначає підвищення народжуваності (3), оцінюючи це позитивно та співвідносячи з майбутнім.
Наші респонденти вважають, що Україна за період виборчої кампанії стала центром політичної активності (3), що вона тепер політично розвинена.
Бесіди з молоддю показали зниження ефекту песимізму. Уюнаків і дівчат з'явилося усвідомлення причетності до внутрідержавних змін та впевненість, що вони можуть впливати не лише на вибори Президента, але й на рішення уряду, а отже й на життя країні в цілому. На відміну від попередніх досліджень, на другому етапі виявилися оптимістичні прогнози щодо майбутнього країни.
У ряді відповідей простежується позитивна оцінка роботи нового уряду, надія на нормалізацію життя в країні, у першу чергу - на отримання роботи, освіти та поліпшення медичного обслуговування. Одним із факторів, який зміцнює такі надії, стали виплати допомоги матерям при народженні дитини.
Нинішній економічний розвиток респонденти оцінюють як вкрай низький. Їм гірко усвідомлювати, що в сім'ях думають про потреби першого рівня, тобто про те, що сьогодні й завтра їсти, а не про те, що купити з речей або як проводити вільний час.
Наші респонденти - майбутні працівники сфери освіти. Вони негативно оцінюють стан виховного процесу в країні, але сподіваються, що згодом з'являться хороші дитячі установи і вихована молодь, поліпшиться система освіти, і Україна зможе стати висококультурною країною. Навчаючись у ВНЗ, вони також переймаються тим, чи зможуть знайти своє місце у світі, гідну, добре оплачувану роботу.
Отже, у дослідженні, проведеному після виборів Президента і перших місяців роботи нового уряду, в іміджі України, поряд з економічними, географічними, соціальними та ідеологічними факторами, значну роль почав відігравати фактор політичний. На відміну від перших досліджень, у ньому активно виражено підвищене значення для респондентів міждержавних відносин, особливо відносин між Україною і Росією.
Імідж Росії теж дещо змінився.
У другому дослідженні опитувані дали Росії разом 169 характеристик. На одного досліджуваного в середньому припадає 3,67 характеристики. Це менше числа характеристик, даних одним респондентом Україні; меншим виявився також і показник їх різноманітності - він становить 84 одиниці. Порівняно з іміджем України, він є меншим на 13 одиниць. Середня арифметична величина частоти використання характеристик - 2,02 при sn=1,80.
В цілому друге дослідження продемонструвало більшу єдність думок стосовно обох країн. Але, судячи з показника сигма, ступінь єдності думок стосовно України дещо вищий, ніж спільність думок про Росію.
До іміджу, згідно з методикою, можуть бути включені якості, частота використання яких перевищує величину х+sn (3,82), тобто 4 одиниці і більше.
Росія, як і раніше, сприймається як країна з розвиненою, сильною економікою (13); велика за розміром, причому зустрічаються навіть такі визначення, як величезна, гігант (6). Вона має хороші ресурси і багата на корисні копалини (4).
Так само, як і в іміджі України, в іміджі Росії з'явилося більше визначень, що констатують рух: "розвинена", "така, що розвивається" (7).
Студентів, у зв'язку з переживаннями, викликаними політичними процесами, непокоять стосунки між двома країнами. Чимало респондентів вважає Росію країною братньою, дружньою до України, доброзичливою. Інші вказують, що вона повинна бути такою (5). Їх турбує, що Росія дбає лише про власні інтереси, не завжди враховує думки інших країн, втручається у справи суверенних держав (5). Частина студентів характеризує тепер Росію як державу-агресора, хижу (7). Уявлення про зовнішню політику Росії суперечить бажанням респондентів мати з нею добросусідські та дружні відносини.
Частина студентів зазначає, що мало знає про Росію (4). Справедливість таких зауважень підтверджують дані про те, що в результаті роз'єднання в Україні та Росії у 1990-х роках помітно знизилася інтенсивність та ефективність соціально-культурної взаємодії українського і російського населення.
Росію студенти характеризують як країну могутню, потужну, сильну (3), але корисливу (3).
У зв'язку із складними виборами Президента в Україні, політичними потрясіннями, які сталися з часу попереднього опитування, та зростанням політичної свідомості неабияке значення для іміджу Росії має імідж її Президента. Студенти порівнювали свого Президента з Президентом Росії.
Думки про Президента Росії на другому етапі дослідження розділилися. Якщо 2004 року переважала висока оцінка Президента сусідньої держави, то у квітні 2005 року одні студенти вважали, що в Росії хороший Президент (3), а інші відзначали, що він втрачає свій авторитет. Дехто апріорі припускає, що росіяни незадоволені своїм Президентом (3).
Росію респонденти вважають сучасною (3), думають, що в Росії є де працювати і робота високо оплачується (3). На їхню думку, в Росії зростає достаток народу і рівень життя вищий, ніж в Україні (3); студенти пишуть, що Росія швидко розвивається (3), але за характером терористична (3). Відзначають, що Росія має авторитет серед держав світу і стабільність у системі міжнародних відносин (3).
Для співставлення змін у змісті уявлень про країну та впорядкування їх за частотою використання пропонуємо порівняльні таблиці. Вони дозволяють проаналізувати зміни, що відбулися в іміджелогічному просторі, який характеризується О. Петровою за векторами статусності (1), інтегрованої оцінки (2) та значимості-близькості (3). Вектор статусності, престижності репрезентують такі характеристики, як влада, авторитет, домінування, сила. О. Петрова відносить до нього й такі властивості, як модний, визнаний, престижний, сильний,

 
 

Цікаве

Загрузка...