WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Невропатія – загальна характеристика - Реферат

Невропатія – загальна характеристика - Реферат


Реферат на тему:
Невропатія - загальна характеристика
План
1. Поняття про невропатію.
2. Види невропатії.
3. Прояви невропатії.
4. Виховання дітей з невропатією.
Невропатія - це вроджена дитяча нервовість. Дитина з таким діагнозом, за словами батьків, "не дитина, а клубок нервів". Бабуся, яка скаржиться з приводу труднощів виховання внука, жаліється: "Мені було легше з моїми 7-ма дітьми, ніж з ним одним". Мати у відчаї вигукує: "Доктор, допоможіть" Немає більше сил. З того дня, як я принесла сина з пологового будинку, сім'я не знає спокою ні вдень, ні вночі". Саме дитина, яка страждає невропатією, часто залишається єдиною, оскільки батьки заявляють: "Так вимучені нею, що й думати боїмося про наступних дітей".
Причини невропатії складні. Судячи з того, що для дитини з невропатією характерні:
- фізичний інфантилізм;
- схильність до алергічних реакцій;
- недорозвинутість ряду систем і функцій організму;
- наявність ексудативно- катарального діатезу (у 88,3% дітей) причини її заключаються в порушеннях внутрішньоутробного розвитку. Про це непрямо свідчить те, що у 56% матерів, у яких народились діти з невропатією, був токсикоз другої половини вагітності, а у 36% з них спостерігалась загроза її мимовільного переривання.
В той же час виражена при невропатії вегетосудинна дистонія з
- підвищеним чи зниженим слиновиділенням - зниженою чи дещо підвищеною t тіла
- порушеннями функцій внутрішніх органів, частіше шлунково-кишкового тракту
- пітливістю
свідчать про порушення функції гіпоталамічного відділу головного мозку, який регулює життєдіяльність організму. Це підтверджується змінами на електроенцефалограмі (ЕЕГ). У таких дітей відносно часто у внутрішньоутробному періоді відмічалась гіпоксія, асфіксія - в період родів. У 63,2% матерів, які народили дітей з невропатією, мали місце важкі переживання в період вагітності. Нервувала мати - нервував плід. Таким чином, не випадково невропатія - саме вроджена дитяча нервовість.
Невропатична дитина частіше всього субтильна, граціозна, спритна, в її руках відчувається почуття ритму, рвучкість і імпульсивність, у неї жива міміка, виразні жести і поза. У неї тонкі, довгі, нервові пальці. Дитина з невропатією надміру рухлива, суєтлива, нестримана, але тривожно застигає біля матері, побачивши стороннього. Рідше дитина з невропатією диспластична і малорухлива, зневірена, плаксива, дратівлива і капризна, оскільки вона підвищено виснажлива, слабка. На її обличчі - вираз стурбованості або недитячої зосередженості. У дитини з невропатією шкіра і слизові оболонки бліді, під очима синюшність і волосся ламке, ніби прилипло до голови, її руки гарячі або холодні, вологі.
У дитини холеричного темпераменту невропатія частіше проявляється поведінковими порушеннями - вимогливістю, настирністю, негативізмом, протестними реакціями.
Сангвінік з цим діагнозом збудливий, рухливий, худенький, блідий. У нього підвищений обмін речовин, знижене слиновиділення (сухість в роті) і т.д.
Дитина флегматичного темпераменту з невропатією в'яла, слізлива, схильна до неприємних відчуттів з боку шлунково-кишкового тракту, його спазмів, до ларинго- і бронхоспазмів і т.д.
Відомий радянський психіатр Г.Є.Сухарєва виділила 2 варіанти невропатії - збудливий і астенічний.
1) При збудливому варіанті дитина імпульсивна, запальна, егоїстична, рухливо розгальмована і надто рухлива, шумна, невгамовна.
2) При астенічному варіанті вона вразлива, ранима, підвищено образлива. Вона швидко втомлюється, виснажується і тоді стає капризною, плаксивою. У неї часто бувають із-за формальної недостатності порушення травлення, запори або рідкий стілець. Характерний для дітей з невропатією ексудативно-катаральний діатез виявляється при астенічному варіанті в схильності до стоматиту, захворювань верхніх дихальних шляхів, в порушеннях травлення. Батьки більше скаржаться на хворобливість такої дитини, ніж на її капризність і вимогливість.
Однак чітка грань між підвищеною збудливістю або загальмованістю є рідкою, і частіше зустрічаються переплетення того й іншого в поведінці хворого як вираз контрастності рис дитини, що страждає невропатією. Складні причини - складні і неоднозначні наслідки. Ось вона збуджена в поведінці, ось виснажилась, знітилась і викликає жаль, тривогу за неї, за її здоров'я і життя.
1) перша особливість невропатії - порушення сну. Вони відмічаються у дитини, що хворіє на невропатію з перших місяців життя. Спить вона лише в певних умовах - в повній тиші, при включеному нічнику, на руках, при погойдуванні. Сон її чутливий, неспокійний. Дитина прокидається дуже часто, обов'язково з криком, плачем. Часто в неї "спокійне безсоння": вона грається вночі, ніби зовсім не потребуючи відпочинку, протестує при спробах вкласти її, заколисати або страждає від намагань заснути, найти зручну позу в ліжку. Вві сні вона метається, збиває простирадло, скидає ковдру, щохвилини із схлипуванням змінює позу. Поправивши ковдру і вклавши її нормально, мати через хвилину знаходить дитину, яка лежить на ковдрі поперек ліжка або з ногами на подушці. Волосся у неї злипається від поту. Іноді вона плутає день і ніч, засипає лише опівночі і спить до полудня. В 1-1,5 року таке немовля відмовляється від денного сну. При астенічному варіанті невропатії діти сонливі, але сон їх такий же неспокійний, як і в збудливих дітей. Сон у невропатичних дітей налагоджується лише до трьох років життя.
2) друга особливість - порушення годування. Дитина з невропатією звичайно вже в 1,5 міс. відмовляється від грудей, а якщо і бере їх, то з неохотою, ліниво, відволікаючись. Один швидше грається грудьми, ніж смокче, інший веде себе агресивно, кусає груди, неспокійний, ніби материнське молоко гірке.
- Мати такої дитини нерідко помічає у неї злий плач, рвучкість рухів біля грудей.
- Нерідко дитина з невропатією швидко втомлюється при годуванні або втрачає інтерес до нього. Починаються переживання батьків, пов'язані з поганим апетитом дитини. Зригування, блювота, відмова від їжі

 
 

Цікаве

Загрузка...