WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Сексуальне виховання у дзеркалі раннього дитинства - Реферат

Сексуальне виховання у дзеркалі раннього дитинства - Реферат

чотирирічний хлопчик, немає "пісюнчика", а в хлопчиків зовсім не так, як у дівчаток - "бо в них унизу трубка" - зробила висновок його ровесниця, яка почала відвідувати дитсадок. На цьому цікавість до будови геніталій, як правило, закінчується.
По-друге, треба терпляче пояснювати малюкові, що так поводитись підглядати, оголювати статеві органи, зачіпати їх негарно й негідно. Як справедливо зазначає В.Леві, з раннього дитинства хлопчики і дівчатка повинні засвоїти поняття "непристойно". Ні в якому разі не слід звинувачувати дитини в розпусності чи карати. Строгість в оцінці батьками подібних проявів статевої безсоромності не повинна переходити такої межі, коли дитина починає відчувати себе злочинцем.
Вихователі дитячих садків добре знають, що не всі діти (особливо ті, хто живе в однодітних сім'ях і не відвідували з якихось причин дошкільних закладів), досягаючи шкільного віку, знають, що хлопчики від дівчаток відрізняються не тільки тим, що носять інший одяг, але будовою статевих органів.
На думку спеціалістів, про відмінність у будову організму чоловіка і жінки малюки повинні дізнатися десь до 2,5 - 3 років. Батьки повинні знайти доцільний спосіб повідомити дітям про це.
Про голість, гігієну тіла і дещо інше
Хотілось би звернути увагу батьків на недостатньо висвітлену тему в статевому вихованні особистості - це наше ставлення до голості тіла. Незакомплексоване ставлення до голості тіла - важлива умова нормального статевого життя дорослої людини. Ніяковість, боязкість, споглядання не тільки рідної людини, а й власного тіла, що негативно позначаються на сексуальних зносинах, своїм корінням сягають часто в дитячі роки, у сімейне виховання. Адже саме в дитячому віці голість тіла сприймається природно бо пояснення, що тільки роздягненим, оголеним можна добре помитися або що гімнастику краще робити напівроздягненим, що корисно приймати повітряні ванни і т.п. сприймаються як достатнє обгрунтування, чому люди не повинні соромитись оголеності.
Чи вміє ваша дитина мити все тіло теплою водою, обтирати тіло і мити ноги холодною водою, стежити за нігтями, самостійно зачісуватися? Розвинуті з дитячих років навички гігієни тіла важко переоцінити. В дошкільному віці батьки повинні допомагати малюкові засвоїти гігієнічні правила, які допоможуть у зрілі роки зберегти здоров'я, працездатність, можливість народжувати й виховувати повноцінне потомство. Все це безпосередньо стосується засвоєння дитиною статевої ролі.
Сформовані навички гігієни не тільки загартовують організм дівчинки, й запобігають виникненню гінекологічних захворювань. Звернемо увагу на поширену помилку матерів у ставленні до гігієни дочок. На запитання, коли треба починати навчати дівчинку підмиватися. Майже всі матері відповідають : "Коли починається менструація". Це неправильно. Привчати дівчинку до повсякденного підмивання необхідно з раннього дошкільного віку.
В ранньому дитинстві засвоюються перші стереотипи рольової статевої поведінки. Помилки батьків у статевому вихованні дітей часто призводять до трансформації у засвоєнні статевої ролі.
Психіатри зазначають, ще дефіцит тепла батьківського дому породжує в маленької людини почуття страху, самотності, беззахисності. Депривація (тривожна переживання) часто штовхає її на пошуки втіхи у власному тілі. Діти починають ссати палець, губи, подразнювати геніталії.
Відомі приклади провокування ранньої чуттєвості як наслідку порушення гігієнічних норм.
Потяг до штучного подразнення геніталій виник у дівчинки після того, як у п'ятирічному віці глисти викликали у неї свербіння в області статевих органів. Дівчинка займалась маструбацією протягом двох років. Переказує свої відчуття вона таким чином: "я лягаю спати і кладу ручки на ковдру, потім вже починаю засинати і щось там (показує на статеві органи) відчуваю, і ручка сама йде, так натискує, і так тре, і натискує. Я зовсім не хочу чіпати це місце, але ручка сама… Я казала мамі - заший мені трусики". Таким чином, причиною відхилень у сексуальному розвитку особистості можуть бути штучно стимульовані переживання в дитячому віці. Серед факторів що сприяють правильному статевому вихованню, на першому місці в дошкільному віці стоїть приклад батьків. Перші уроки статевої поведінки одержують хлопчики та дівчатка у грі. Ніде педагогічне значення дружби з батьками не виступає з такою очевидністю, як у профілактиці сексуальних збочень і подоланні шкідливих звичок.
Що повинен знати дошкільник?
Назви статевих органів - пеніс, яєчка, мошонка, задній прохід, вульва, полові губі, піхва, клітор, матка, яєчники.
Що зачаття відбувається тоді, коли сперма чоловіка з'єднується з яйцеклітиною жінки в результаті статевого акту.
Що дитина росте в матці.
Що дитина народжується через піхву.
Основні відомості про менструації та нічні полюції як про чисті та здорові процеси.
Що не можна піднімати презервативи.
Для чого їм необхідно все це знати
Сором'язливість батьків у питаннях статі - це досвід принесений з їхнього власного дитинства. Але подумайте про це з наукової точки зору. Немає нічого поганого в тому, як у нас народжуються діти. Ми дорослі, повинні примусити себе і все наше суспільство морально підрости. Щоб допомогти нашим дітям, ми самі повинні стати біль зрілими в сексуальному плані. Звичайно дуже важко стати більш зрілими, ніж були наші батьки, але від нас залежить майбутнє наших дітей.
Пам'ятайте також, що знання - це захист. Чи знаєте ви, що злочинні, які скоїли сексуальні злочини, дуже вміло вибирають дітей - саме тих, хто виявляються уразливими. І Злочинці знають, що якщо дитина знає наукові терміни сексуальними, то це означає що з ними їх познайомив хтось із дорослих, швидше за все батьки, і що при навчанні дорослий напевно сказав: "Це цілком підходяща тема для розмови, адже тобі можна і навіть треба знати все про своє тіло". Оскільки такі діти знають, що з мамою або татом можна обговорювати статеві питання, то вони швидше за все розкажуть батькам, якщо хтось спробує приставати до них.
Ось чому люди, які зазіхають на дітей, майже завжди обирають жертву серед тих, хто майже нічого не знає, які не зможіть нічого розповісти. Мовчання зі сторони батьків служить для них твердим переконанням, що про це розмовляти не можна.
Так що, будь-ласка не робіть своїх дітей мішенями для сексуальних нападів. Невинна, тобто неінформована дитина погано захищена і знаходиться у небезпеці.
І нарешті, коли ми говоримо дітям, що зачаття наступає в результаті статевого акту, то це не означає, що ми вчимо дітей займатися сексом. Ми також не говоримо їм, що вони вже можуть це робити. Статеві стосунки - це заняття лише для дорослих. І більшість дітей раді почути, що вони не повинні ще цим займатися і відповідають: "Я ніколи не буду цьогоробити".
Ми знайомимо дітей лише з фізіологією, з наукою про тіло. Може бути, вони ніколи не матимуть статевих стосунків, але тіло, про яке необхідно дбати, буде у них завжди, а статева гігієна нічим не гірша за гігієну харчування…

 
 

Цікаве

Загрузка...