WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Підліток. Обряд переходу: на межі між дитинством та дорослістю - Реферат

Підліток. Обряд переходу: на межі між дитинством та дорослістю - Реферат

можна зробити? Заспокойтеся і будьте тактовні - підліток дуже вразливий. Тому ваші насмішки, а то й презирливі висловлювання, тим більше, що найчастіше вони несправедливі, є просто неприпустимими. Пригадайте себе в юності, можливо, ви також "воювали" з батьками за право виглядати так, як вам подобається. А ще краще, коли ви будете тактовно допомагати підлітку в формуванні його іміджу. Пам'ятайте, період творчих пошуків мине, залишивши по собі лише спогади про чудові часи, коли найсерйознішою життєвою проблемою було питання, скільки дірочок зробити у вусі, або яким кольором пофарбувати волосся. Ваше чадо подорослішає, і тому дуже важливо, щоб цей етап не залишив у душі неприємного осаду у вигляді невпевненості в собі чи низької самооцінки.
Особливість третя
Вважають, що підлітковий вік - це період кризовий та бурхливий. І мало не щодня батьки бачуть підтвердження цього, спостерігаючи за своїм дитям. Настрої підлітка змінюються, як погода. Він може бути в один момент нестримно веселий, а через кілька хвилин - сумний та розчарований, зачиняється у себе вкімнаті і не хоче ні з ким говорити. Вже можна звикати, що в 13-15 років ваші син чи дочка мандрують між оптимізмом та песимізмом, радістю й смутком, вірою та нігілізмом. Причому ці коливання відбуваються часто і незалежно від зовнішніх обставин. Підлітку й самому буває важко зрозуміти причини таких змін настрою.
Це дратує, адже неможливо передбачити, що викине дитятко в наступний момент. Зараз воно на повну силу своїх молодих легень виспівує якийсь суперсучасний шлягер (а у вас квартальний звіт, болить голова або ви просто терпіти не можете цю пісню), а якою може бути реакція на ваше прохання "зменшити голосність виконання", передбачити важко. Крає материнське серце і те, коли син сумно та самотньо блукає квартирою, супроводжуючи свої екзистенційні пошуки сентенціями на зразок "ніхто мене не любить..."
Що можна зробити? Перш за все, наберіться терпіння (здається, терпіння - головна чеснота, якою повинні володіти батьки підлітків). Не піддавайтеся депресивним настроям власної дитини. Найчастіше, це минає безболісно для обох сторін. Такі коливання настрою пов'язані з двома факторами. Перший із них - це фізіологія. Гормональні та фізичні перебудови призводять до таких от метаморфоз. Другий - ті ж самі пошуки себе, прагнення усвідомити власне місце в світі, які супроводжуються тривогою, що "я не такий, як усі", а так хочеться відповідати "міжнародним стандартам". Поясніть підлітку, що з ним відбувається, оскільки те, про що знаєш і чого очікуєш, сприймається набагато легше й простіше, ніж невідоме і незрозуміле.
Особливість четверта
Ваш малюк уже виріс настільки, що почав цікавитися питаннями статі, сексу та кохання. І мами з тривогою очікують, як усе буде розвиватися далі. Тривога зростає до небувалих меж, коли вони раптом знаходять у сина в тумбочці порножурнали або доня повідомляє, що сьогодні на уроці валеології вивчали, як правильно одягати презерватив. Дещо згасають ці відчуття у батьків, коли підліток захоплено цитує рядки із віршів про кохання або зачитує уривки любовного листування когось із великих. Та наступного дня ви можете випадково побачити, як донька цілується із сусідським хлопчаком або застати сина з друзями за переглядом еротичної касети на домашньому відео. Чим закінчуються такі батьківські відкриття, загальновідомо - мама п'є валідол, тато тягнеться за паском…
Що можна зробити? Не панікуйте. Це найголовніше. Інтерес, який зараз виникає у вашої дитини, - явище цілком природне. Звичайно, тут багато підводних каменів. Ви можете тривожитися, що донька чи син почнуть надто рано пізнавати цей бік людських стосунків на практиці. Ваше завдання - бути готовими до обговорення будь-яких питань сексуального життя із своїми дітьми (хоча хочеться вірити, що сексуальним вихованням власних дітей ви почали займатися набагато раніше і на даний момент ваше чадо має всю найголовнішу необхідну йому інформацію). Але якщо ви будете надто сором'язливими, то освітою рідного дитяти з цих питань займуться ровесники, вулиця. І тоді у вас не буде жодних гарантій, що ті знання підуть йому на користь. Тому приготуйтеся, візьміть себе в руки і починайте переглядати усі фільми, які дивиться ваш підліток, обговорювати з ним, те, що відбувається на екрані і в житті також. Не поспішайте з оцінками, запитуйте думку дитини про те, що спостерігаєте. Тато повинен ознайомити сина з основними премудростями сексуальних стосунків з жінками, а мама - розповісти доньці, про те, що її може очікувати у відносинах із чоловіками.
Особливість п'ята
На цьому тижні він знову закохався. Ви вже не можете порахувати ті кохання. Щоразу це назавжди, це найсправжнісінькі почуття. Але, як і більшість того, що відбувається в підлітковому віці, ці "пристрасті" - нетривалі. Таким чином, підлітковий максималізм, що примушує шукати єдиного вірного друга, спонукає також віднайти своє справжнє кохання. А ще однією особливістю підліткового кохання є те, що хлопчаки можуть любити та обожнювати одну дівчинку, але "ходити" (тобто проявляти свої стосунки) зовсім з іншою.
Іноді батьків дуже вражає надзвичайно вульгарне ставлення підлітків до питань статі та сексуальності. І дійсно, дивним чином у них поєднуються непристойні розмови з ровесниками про сексуальні стосунки та ідеальне світле уявлення про певну особу. Це також особливість, притаманна винятково підлітковому віку.
Що можна зробити? Перш за все, порада та ж, що і раніше, - терпіння, тільки терпіння. І ще - тактовність. Зараз так легко можна зламати щось світле та майже божественне, що народжується в душі вашої дитини. Для неї на теперішньому етапі так важливо навчитися будувати стосунки з людьми протилежної статі, а єдиний реальний спосіб тут - як у плаванні - пробувати це робити. Всі знають - щоб навчитися плавати, треба плавати, отже, кожні нові стосунки - це спосіб дізнатися про особливості

 
 

Цікаве

Загрузка...