WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Корекційна розробка: як змінити поведінку дитини - Реферат

Корекційна розробка: як змінити поведінку дитини - Реферат

свободи і впевненості в своїх силах, що підтримує у важкі хвилини. Сформулюйте їх: На складання списку дається 5 хв. Потім група сідає в коло слухають записи.
Обговорення та аналіз.
Вправа "Нетрадиційне вітання".
Мета: емоційне розвантаження учасників.
Хід вправи: учасники ходять по кімнаті і за командою ведучого при зустрічі вітаються: долонями, колінами, чолом, боком.
ЗАНЯТТЯ № 5. КОНФЛІКТ.
Мета: опанування форми, адекватної поведінки в конфліктних ситуаціях, розвинути необхідні якості для успішного подолання труднощів.
Вправа "Зустріч" (розминка).
Хід вправи: учасники групи під музику мають можливість підійти до кого-небудь, сказати йому слова вітання, довідатись як у нього справи, подякувати за що-небудь.
Вправа "Сніжинка".
Мета: дати можливість побачити можливі причини виникнення конфлікту, оскільки одна і таж інформація різними людьми сприймається по-різному.
Обладнання: папір, ножиці.
Хід вправи: Інструкція: "Візьміть аркуш паперу. Складіть його навпіл. Відріжте правий верхній кутик. Складіть ще раз навпіл. Ще раз відріжте правий верхній кутик. Тепер можна розгорнути сніжинку і показати одногрупникам".
Обговорення:
- Чому, виконуючи одну і ту ж інструкцію, всі отримали різні сніжинки?
Вправа "Уникнення неприємностей".
Мета: визначити позитивні та негативні сторони уникнення конфлікту.
Обладнання: ватман, маркери.
Хід вправи: група ділиться на дві підгрупи. Одній з них пропонується назвати позитивні сторони уникнення як форми поведінки в конфлікті, а другій - негативні і навести приклади.
Обговорення:
- Чому люди уникають конфліктів?
ЗАНЯТТЯ № 6. АГРЕСІЯ.
Мета: навчити дітей активно контролювати власну поведінку.
Вправа "Комплімент".
Мета: уміння говорити і приймати компліменти.
Хід вправи: учасники стають у два кола обличчям один до одного в парах (за типом "вертушки"). Зовнішнє коло говорить своєму партнерові комплімент. Інше дякує, крім того, говорить про себе щось гарне. Потім вони міняються ролями та повторюють вправу. Після цього всі хто стоїть у зовнішньому колі, роблять крок праворуч й продовжують вправу.
Обговорення:
- Що почували підчас вправи?
Вправа "Баба Яга".
Мета: корекція емоційної злості, тренування здібностей впливу дітей оди на одного.
Хід вправи: діти сидять на стільцях у колі обличчям один до одного. Тренер просить зобразити який буває вираз обличчя, поза, жести у дорослих (мами, тата, бабусі), коли вони сердяться на них. За що дорослі найчастіше сердяться на вас? (Діти розігрують сценки). Як сварять вас дорослі, коли вам дуже страшно? Погрожують покарати, беруть ремінь? (Діти розповідають і показують). Що ви робите у відповідь: плачете, боїтесь, посміхаєтесь? (Розігрують сценки). На підготовку дається 10 хв.
Вправа "Фортеця".
Мета: виявлення агресії.
Хід вправи: група дітей ділиться на дві команди (за бажанням). Кожна команда будує із меблів фортецю. Одна команда захищає фортецю, інша - штурмує. Основна зброя - надувні кульки, м'ячі , м'які іграшки.
Вправа "Злий-добрий".
Мета: осмислення емоційних станів.
Хід вправи: Група ділиться на пари. Пари сідаються один навпроти одного. У цій грі ролі ви будете грати поперемінно: один грає - інший спостерігає, а потім - навпаки. Той хто розпочинає гру, повинен закрити очі, зосередитись і уявити себе злим.
"Уявляйте, що тебе найбільше злить. Це окремі люди, ситуації? Що ти відчуваєш у таких випадках найчастіше? Відкрий очі. Тепер спробуй реагувати на ці ситуації так, як ти реагуєш завжди: ходи по кімнаті, стискай кулаки. Мімікою та рухами тіла виявляй свої почуття.
Тепер знову сядь на місце, навпроти спостерігача. Заспокійся. Тепер партнер по грі (виступивши в ролі твого дзеркала) спробує зіграти тебе злого. А ти матимеш змогу подивитися на себе зі сторони."
Друга частина гри - входження в роль "доброго" розгортається аналогічно. Після цього діти, що перебувають у парі міняються місцями - той, хто був спостерігачем стає гравцем (у ролях "доброго" і "злого").
Аналіз:
- Опиши свої почуття у різних ролях.
- Що найважче було зіграти? Чому?
- Спостерігаючи за грою свого партнера, який грав тебе, чи не хотілось тобі виглядати достойно?
ЗАНЯТТЯ № 7. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ В ГРУПІ.
Мета: формування і розвиток уважності, доброзичливості, взаємовідносин в групі.
Вправа "Привіт друже".
Хід вправи: група сидить колом. Вам потрібно по черзі привітатися з кожним учасником групи. Але при цьому обов'язково підкреслюється індивідуальність партнера, його найхарактерніші риси.
Вправа "Асоціації".
Мета:
Хід вправи: один учасник виходить у центр кола і показує жестами, мімікою, рухи на кого чи на що він перетворився. Інші учасники відгадують і "розкодовують", його а в центр кола виходить інший учасник. Гра продовжується.
Вправа "Фантастичні гіпотези".
Мета: розвинути фантазію у дітей.
Хід вправи: Група ділиться на дві підгрупи. Одна підгрупа дає відповідь на питання "Що станеться якщо люди перестануть дружити і почнуть сваритися?..". Інша група - "Що можна зробити, щоб цього не сталося?".
На підготовку дається 10 хв. По закінченні групи зачитують свої відповіді.
Вправа "Жук".
Мета: розкрити групові взаємини.
Хід вправи: діти стають у рядок за тим, хто водить. Дитина яка водить стоїть спиною до групи, витягнувши за спину руку з розкритою долонею. Той хто водить повинен вгадати, хто з дітей доторкнувся до його руки (за виразом обличчя, руху). Дитина водить доти, доки не вгадає правильно. Того, хто водить обирають за допомогою лічилки.
ЗАНЯТТЯ № 8. ХАРАКТЕР.
Мета: вміння охарактеризувати себе.
Вправа "Ім'я".
Хід вправи: На аркуші паперу великими літераминапишіть ім'я. Потім пропонується написати на кожну літеру (імені) позитивні і негативні якості.
Обговорення:
- Які якості було писати легше? Які складніше?
- Чому саме ці якості було написано?
Вправа "Комплімент собі".
Мета: вміння представити себе.
Обладнання: аркуш А-4, маркери.
Хід вправи: зараз кожний з учасників похвалить себе, зробить комплімент. Розкажіть про себе тільки найкраще. Компліментів може бути багато.
Вправа "Я через 10 років".
Мета: розвивати мислення.
Хід вправи: уявіть собі, що минуло 10 років. Ти змінився... Змінилось твоє життя. Розкажи зараз про себе, як ти би розповідав про свою особистість, якщо б минуло 10 років. На підготовку дається 10 хв. Потім по черзі діти розповідають про себе.
Вправа "Мій портрет у променях сонця"(І.Дубровіна).
Процедура: тренер просить відповісти на запитання: "Чому я заслуговую на повагу?" Наступним чином намалюй сонце, у центрі сонячного кола напиши своє ім'я чи намалюй свій портрет. Потім уздовж променів напиши усі свої чесноти, усе гарне, що ти про себе знаєш. Постарайся, що було якнайбільше променів.
Потім обговорення. Бажаючі зачитують перелік своїх чеснот, показують намальоване ними сонце.
ЗАВДАННЯ № 9.
Мета: закріпити навички самоаналізу та самовираження, усвідомити власну життєву позицію в ході взаємодії з іншими людьми.
Вправа "Моя улюблена іграшка".
Мета: налагоджувати групу на доброзичливе ставлення один до одного.
Хід вправи: "Розкажіть про свою улюблену іграшку і про почуття, які викликають ці спогади".
Вправа "Слабкі сторони".
Мета:
Хід вправи: "Сьогодні кожен із вас має розповісти іншим учасникам про свої слабкі сторони, тобто про

 
 

Цікаве

Загрузка...