WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Корекційна розробка: як змінити поведінку дитини - Реферат

Корекційна розробка: як змінити поведінку дитини - Реферат

активність, довіра, спілкування за принципом тут-і-тепер, саморозкриття та самоусвідомлення. Кожне правило пояснюється, якщо необхідно, обговорюється і приймається групою.
3. Вправа "День народження".
Мета: згуртувати групу, дати можливість дітям висловити образи.
Хід вправи: обирається іменинник. Всі діти дарують йому подарунки жестом, мімікою. Іменинник повинен відгадати, що йому дарують.
Вправа "Вислухай-поверни".
Мета: тренувати навички активного слухання та безоціночного сприйняття іншого.
Хід вправи: учасники без слів, встановлюючи конспект очима об'єднуються в пари. Один із партнерів розповідає все, що хотів би повідомити про себе. Інший партнер слухає і через 3 хв. Переказує все, що почув, говорячи: "Я почув, що ти...". Через 5 хв. Міняються ролями.
Обговорення:
- Які почуття виникли?
- Що легше: слухати чи переказувати?
- Чи повністю була відтворена інформація?
Вправа "Інтерв'ю".
Хід вправи: тренер пропонує учасникам об'єднатись в пари.
Завдання для роботи в парах: протягом 5 хв. потрібно взяти інтерв'ю один в одного, щоб представити свого напарника в колі.
Основне правило цього інтерв'ю - відповідати я змога повніше і щиро. Одночасно спробу ще краще розібратись у собі, адже питання розкривають особливості вашого характеру, звичок та інтересів. Після виконання цього завдання усі сідають в коло і протягом 1-2 хв. представляють свого партнера групі як людину, з якою разом проведуть 12 зустрічей.
Обговорення:
1) Що ви відчували коли слухали про себе?
2) Які враження виникли у вас під час виконання вправ?
ЗАНЯТТЯ № 2
Мета: створити доброзичливу атмосферу, завоювати довіру.
Вправа "Побажання на день".
Обладнання: м'ячик.
Хід вправи: "Почнемо нашу роботу з висловлювання один одному побажання на сьогоднішній день. Воно має бути коротким, бажано в одне два слова. Все кидаєте м'ячик тому, кому хочете побажати і водночас висловлюєте це побажання. Той кому кинули м'яч у свою чергу кидає його наступному.
Тренер. будемо уважно стежити за тим, щоб м'яч побував у всіх, і постараємось нікого не пропустити.
Вправа "Сліпий і поводир".
Мета: розвинути між особистісну довіру.
Хід заняття: група ділиться на пари, вибравши собі партнера найменш знайому людину. Одна людина в кожній парі стає ведучою, а інша - та, яку ведуть, закриває очі (на очі накладають пов'язки). Вправа виконується без слів.
Ведучий бере свого партнера за руку і водить його скрізь. Через три хвилини тренер просить помінятися місцями, що знаходяться поруч.
Наприкінці учасники обмінюються своїми думками, враженнями, коли вони були змушені цілком довіряти іншій людині.
Вправа "Дзеркало".
Мета: надати можливість проявити активність пасивним дітям.
Хід вправи: обирається ведучий, інші діти - дзеркала. Той, хто водить, дивиться у дзеркала, вони відображають його рухи. Через декілька хвилин міняється ведучий. Тренер слідкує за правильністю відображення.
Вправа "Мені в тобі подобається..."
Мета: розширити досвід переживання почуття близькості з іншими.
Обладнання: м'яч.
Хід вправи: "В ході цієї вправи учням потрібно кидати м'яч один одному і говорити фразу яка починається зі слів "Мені в тобі подобається...".
Обговорення.
ЗАНЯТТЯ № 3: УСВІДОМЛЕННЯ ЕМОЦІЙ.
Мета: навчити учнів усвідомлювати емоційне життя, володіти своїми почуттями.
Вправа-привітання "Як би я був чарівником..."
Хід вправи: учасникам по колу потрібно передаючи чарівну паличку, а також привітання у вигляді побажань для кожного учасника гри на сьогоднішнє заняття.
Вправа "Зобрази емоцію".
Мета: розвивати самоконтроль емоційних станів.
Хід вправи: учням роздати картки із назвою однієї емоції, але так, щоб інші не бачили, що там написано. Завдання - зобразити дану емоцію за допомогою невербальних засобів спілкування, а інших - відгадати те, що зображують (емоції: гнів, радість, сум, здивування, відраза ,інтерес, байдужість, образа та ін.).
Вправа "Зла тварина".
Мета: дати можливість здійснити аналіз емоційних станів - зрілості, страху, гніву відсторонено: як не свого стану, а стану злої тварини.
Хід вправи: уявіть себе розгніваною, агресивною твариною - тигром, вовком, леопардом, ким хочете. Побудьте в її ролі. Демонструйте мімікою, рухами тіла, голосом її поведінку та емоції, аж поки я не скажу "Стоп".
Аналіз:
- Що ви відчували, перебуваючи в ролі ?
- Чи не хотілось вам штовхатись і наскакувати ні інших?
- Чи легко було спинитись і вийти з ролі?
Етюд "Зустріч з другом".
Мета: розвинути здібності розуміти емоційний стан іншої людини та уміння адекватно виражати свої.
Хід етюду: тренер розповідає учням оповідання: "У хлопчика був друг. Але літом вони не мали змоги проводити час разом. Хлопчик залишався в місті, а його друг їздив з батьками на схід. Нудно в місті без друга. Пройшло три тижні. Одного разу хлопчик іде по вулиці і раптом бачить, як на зупинці з автобуса виходить його друг. Вони дуже зраділи один одному".
За бажанням діти розігрують сценку. Виразні рухи: обійми, посмішка, сум, емоції радості.
Вправа "Як я часто відчуваю".
Хід вправи: учасники заповнюють таблицю, ставлячи хрестики у відповідній графі. Ведучий допомагає визначити, ідентифікувати почуття.
№ п/п Почуття Дуже рідко Рідко Середньо Часто Дуже часто
1. Страх
2. Задоволення
3. Радість
4. Переляк
5. Гнів
6. Насолоду
7. Злість
ЗАНЯТТЯ № 4.САМООЦІНКА.
Мета: зняти емоційне напруження дітей, діагностика їх самооцінки.
Вправа "Зустріч".
Мета: учасники діляться на дві групи. Стають у два кола - внутрішнє і зовнішнє - обертаються за годинниковою стрілкою та проти неї. За сигналом тренера зупиняються та діляться на пари.
Завдання:
- Ви зустрілися після довгої розлуки, а до цього були в добрих, але не дуже близьких стосунках.
- Ви були найближчими друзями в дитинстві. Одного з вас батьки відвезли на рік до іншого міста. Ви зустрілися після річної розлуки.
- Людина що стоїть навпроти вас, дуже налякана, а в неї має бути важка й надзвичайно важлива розмова. Необхідно підбадьорити її.
Обговорення.
Вправа "Море хвилюється".
Мета: визначення емоційного стану й передачайого невербальними засобами, створення позитивного емоційного фону.
Хід вправи: Група обирає ведучого, який повертається спиною до інших і вимовляє слова "Море хвилюється раз". На рахунок "три" школярі повинні завмерти в незвичайній позі. Ведучий по черзі підходить до кожного учасника гри "включає" його і намагається відгадати, кого й у якому емоційному стані він зобразив. Потім кожен гравець сам пояснює, що він хотів зобразити.
Аналіз виразних невербальних засобів передачі образу (міміка, погляд, жести, положення тулуба).
Вправа "Їстивне-неїстивне".
Мета: створення позитивного емоційного тла, зняття напруження й втоми.
Хід вправи: усі учасники групи стають у ряд обличчям до ведучого на певній відстані від нього. Ведучий кожному учасникові по черзі називає предмет їстівний - учасник повинен піймати м'яч, якщо не їстівний - відбити. За кожну правильну дію учасник пересувається на один крок до ведучого. Виграє той, хто швидше за всіх дійде до ведучого.
Вправа "Сильні сторони".
Обладнання: аркуш А-4, ручки.
Хід вправи: "У кожного з вас є сильні сторони, ті які ви цінуєте, приймаєте і любите в собі, що дає вам відчуття внутрішньої

 
 

Цікаве

Загрузка...