WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Історія хвороби: параноїдна шизофренія - Реферат

Історія хвороби: параноїдна шизофренія - Реферат

знаходиться у V міжребір'ї зліва на 0.5 см досередини від лівої серединноключичної лінії у вигляді розлитої пульсації, площею приблизно 2.5 см.. Пульсація аорти, епігастральна пульсація, пульсація печінки не виявляються. Симптом "котячого муркотіння" від'ємний. Пульс на aa. radialis dextra et sinistra ритмічний, частота його 84 удари за хвилину, задовільного наповнення і напруження.
Перкусія: межі відносної та абсолютної тупості знаходяться на рівні:
Межа Відносна тупість серця Абсолютна тупість серця
Права 1.5 см назовні від правого краю грудини Лівий край грудини
Верхня ІІІ ребро по лівій білягрудинній лінії IV ребро по лівій білягрудинній лінії
Ліва 0.5 см досередини від лівої серединноключичної лінії у V міжребір'ї зліва по серединноключичної лінії у V міжребір'ї зліва
Аускультація: тони серця ритмічні, патологічні шуми не вислуховується.
Артеріальний тиск в аа. brachialis dextra et sinistra становить 120/80 мм.рт.ст.
Органи травлення. Огляд. Губи рожевого кольору, їхні кути симетричні herpes labialis та тріщини на губах відсутні. Гіперемія на слизовій оболонці ротової порожнини та задньої стінки глотки відсутня. Ясна незмінені, зубні ряди повні, деякі зуби уражені карієсом. Язик чистий, вологий, рожевий. Слиновиділення помірне. Лімфоепітеліальне кільце Пірогова-Вальдейєра без особливостей. Запаху з рота немає.
Живіт злегка вип'ячений, права і ліва його половини симетричні, пупок не вип'ячений і не втягнутий, реберні дуги злегка намічені. М'язи передньої черевної стінки приймають участь в акті дихання. Висипання на шкірі живота відсутні. Венозна сітка на шкірі живота слабо виражена. Післяопераційні рубці, пігментні плями, грижі в ділянці живота відсутні. Видима перистальтика шлунку та кишок відсутня.
Пальпація живота. При поверхневій пальпації живіт м'який, неболючий. Симптом Щоткіна-Блюмберга від'ємний. Симптом флуктуації від'ємний.
Перкуторно над животом тимпанічний звук.
Аускультація: над животом вислуховуються кишкові шуми з частотою 7 на хвилину.
При глибокій методичній ковзній пальпації по методу Образцова-Стражеско сигмовидна кишка пальпується у лівій клубовій ділянці протягом 20 см у вигляді гладкого щільнуватого циліндра товщиною приблизно 2 см, який є неболючим, не бурчить та не перистальтує, його можна зміщувати в межах 3 см.
Сліпа кишка пальпується у правій клубовій ділянці у вигляді помірно напруженого циліндра діаметром 3 см, який бурчить при натисканні на нього. Кишка неболюча, рухома в межах 3 см. Червоподібний відросток не пальпується. Болючість в точках Мак-Бурнея та Ланца відсутня.
Висхідна та низхідна частини ободової кишки пальпуються у вигляді циліндрів товщиною 2 см з гладкою поверхнею, неболючі, рухомі.
Попереково-ободова кишка пальпується по обидва боки від білої лінії живота на 2 см нижче пупка на видосі. Кишка розташована дугоподібно у вигляді циліндра помірної щільності товщиною 2.5 см, який легко переміщається вгору і вниз, не бурчить, неболючий.
Межі Розташування
Нижня межа На 1 см вище пупка по l. mediana anterior
Верхня межа На VI ребрі по l. medioclavicularis sinistra
Ліва межа По l. axillaris anterior sinistra
Права межа По l. parasternalis dextra
Шлунок. При перкусії межі шлунку визначаються на рівнях:
По шуму плескання встановлено, що нижня межа шлунку знаходиться на 1 см вище пупка по l. mediana anterior. Симптом Менделя, Зіверта, Стражеско та Василенко від'ємні.
Пальпація шлунку. Велика кривизна шлунку пальпується по обидва боки від l. mediana anterior на 2 см вище пупка. Воротар пальпується у вигляді тонкого циліндра, який то скорочується, то розслаблюється. При перекачуванні воротаря чути слабке урчання. Рухомість воротаря вгору і вниз становить 2 см. Болючість в точках Боаса, Опенховського, Гербета відсутня.
Печінка. Ділянка печінки при огляді незмінена. При пальпації виявлено нижній край печінки, який є заокруглений, гладкий, м'якоеластичний, дещо болючий та виступає з-під реберної дуги по l. medioclavicularis dexstra на 2.5 см.
Перкусія. Межі абсолютної тупості печінки знаходяться на рівні:
Лінія Верхня межа Нижня межа Ліва межа
l. parasternalis sinistra - - Не виступає за дану лінію
l. mediana anterior - На межі верхньої і середньої третини лінії, що сполучає нижній край мечевидного відростка з пупком -
l. parasternalis dextra Верхній край VI ребра На 2 см донизу від нижнього краю правої реберної дуги -
l. medioclavicularis dextra VI ребро 2.5 см від нижнього краю правої реберної дуги -
l. axillaris anterior dextra VII ребро X ребро -
Розміри печінки по Курлову:
1. l. medioclavicularis dextra 12 см
2. по l. mediana anterior від основи мечевидного відростка до нижньої межі печінки 10 см
3. від основи мечевидного відростка по лівій реберній дузі 9 см
Жовчевий міхур не пальпується. Симптом Кера, Курвуаз'є, Грекова-Ортнера, Лешке, Образцова-Мерфі, Георгієвського, Мюссе та Боаса від'ємні.
Підшлункова залоза не пальпується. Болючості в зонах Шоффра-Рівердена та Губергріца-Скульського не виявлено.
Селезінка не пальпується. Перкуторно визначаються межі селезінки, що знаходяться на рівні:
Межі Розташування
Верхня межа На рівні IV ребра по l.costoarticularis sinistra
Нижня межа На XI ребрі по тій самій лінії
Передня межа По l. costoarticularis sinistra
Поперечний розмір селезінки - 6 см
Поздовжній розмір селезінки - 7 см
Сечовидільна система. При огляді поперекова ділянка незмінена, нирки та сечовий міхур не пальпуються. Симптом Пастернацького від'ємний з обох боків.
Ендокринна сисстема. Порушень росту і маси тіла немає. Жирова клітковина розподілена рівномірно по всьому тілу. Ділянка щитовидної залози незмінена. Пальпаторно щитовидна залоза не виявляється.
Status neurologicus.
Черепно-мозкові нерви.
I пара- нюховий аналізатор (n. olfactorius).
Нюх не порущений. Хворий повністю розпізнає відомі йому запахи. Гіперосмій, дизосмій, гіпоосмії, нюхових галюцинацій не виявлено.
II пара- зоровий аналізатор (n. opticus)
Гострота зору не п орушена ОД= 1.0 OS= 1.0
Поля зору не змінені, зовнішня границя 900, верхня і внутрішня 500, нижня 650, кольросприйняття правильне з обох сторін.
III,IV,VI пари- (n. oculomotorius, n. trochlearis, n. abducens).
Ширина очних щілин обох очей одиниакова, D=S. Страбізму, ендофтальму, екзофтальму не виявлено. Рухи очних яблук обома очима в повному об?ємі, горизонтального, вертикального та колового ністагму не має. Зіниці правильної округлої форми, симетричні зобох боків, міозу, мідріазу, анізокорії не виявлено. Пряма та співдружня реакція зіниць на світло збережена,акомодація не порушена, узгоджена з конвергенцією, конвергенція дещо ослаблена.
V пара- трійчастий нерв (n. trigeminus).
а) Чутлива функція 1,2,3, гілок в зоні іннервації збережені, не змінені, симетричні з обох боків Болючість точок в місцях виходу гілок нерва відсутня.
б) Рухова функція: акт жування не порушений, сила жувальної мускулатури з права і злііва достатня, атрофічних змів на обличчі немає. Тонус жувальних м?язів не змінений, рухи нижньої щелепи

 
 

Цікаве

Загрузка...