WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Історія хвороби: параноїдна шизофренія - Реферат

Історія хвороби: параноїдна шизофренія - Реферат


Реферат на тему:
Історія хвороби: параноїдна шизофренія
?
Pars officialis.
1. Прізвище, ім'я та по-батькові Ціховський Ярослав Степанович
2. Вік 47 роки (05.06.1959 р.н.)
3. Національність українець
4. Освіта. Вища гуманітарна
5. Професія. Не прцює
6. Домашня адреса. Богородчанський р-н с.Манява
7. Дата поступлення 05.04. 2006
8. Ким направлений: ШМД
9. Група крові В(ІІІ) Rh+
10. Діагноз при поступленні: Параноїдна шизофренія.
11. Клінічний діагноз: Параноїдна шизофренія, безперервно прогредієнтний перебіг, галюцинаторно параноїдний синдром. F 20.0 х 0.
Querellae aegroti.
Скарги на загальну слабість, головокружіння, відмічає зменшення апетиту і періодичну нудоту, втому, поганий сон, неспокій, печію на обличчі.
Anamnesis objectivus.
Зі слів матері хворого та згідно документів.
Anamnesis morbi.
Відомо,що психічна хвороба у хворого була виявлена у 1998 році, коли хворий став замкнутим, неспокійним, висловлював маячні ідеї переслідування, почав дуже часто ходити до церкви. Був доставлений рідними в обласний психо-неврологічний диспансер де було виставлено діагноз параноїдна шизофренія. Час від часу 2-3 рази на рік лікується в стаціонарі, між лікуванням хворому стає краще, він допомагає родичам по хатній роботі. Пізніше хворого почала турбувати печія обличчя, загальна слабість щвидка втома. Пацієнт критично ставився до своїх переживань. Висловлював надцінні ідеї і ідеї переслідування, "кінця світу і спасіння", іноді був агресивною.
З архівів відомо, що перший раз на лікуванні хворий знаходився з 24.02 по 25.03.1990 року, коли і був виставлений діагноз, після проведеного лікування стан хворого покращився і він був виписаний в стані ремісії з стаціонару. Другий раз знаходився на лікуванні через рік, був виражений параноїдний синдром, пролікований галоперідолом в комбінації з трифтазином. Після проведеного лікування стан хворого покращився і він був виписаний. З того часу періодично знаходиться на стаціонарному лікуванні. В даний момент знаходиться на лікуванні в зв?язку з загостренням захворювання
Anamnesis vitae.
Ціховський Ярослав Степанович народився 05.06.1959 р. в с. Ман ява Богородчанського р-ну, в сім'ї службовців. Ріс і розвивався в задовільних матеріально-побутових умовах, в розумовому та фізичному розвитку від своїх ровесників не відставав. Закінчив середню школу. В 1979 році вступив до Прикарпатського університету на філологічний факультет. Після закінчення працював викладачем філософії. Проживає з мамою і молодшим братом, не одружений. Здоров'я родичів задовільне. Спадковий анамнез обтяжений, була шизофренія у бабці.. Вірусний гепатит, туберкульоз, венеричні захворювання заперечує у себе та у родичів. Зі слів мами, алкоголем не зловживає, палить. Алергічних реакцій не відмічає, травму голови заперечує. Харчується нерегулярно. Виникнення захворювання мати пов?язує із надмірно старанним ставленням до роботи.
Anamnesis subbjectivus.
Зі слів хворого паспортні дані, дані анамнезу життя відповідають даним об?єктивного анамнезу. Із розмови з хворим стає відомо, що обстановка в сім?ї постійно є напруженою і недоброзичливою, що мама і молодший брат не є релігійними людьми і не розуміють його прагнення навернути їх, довгий час хворий ходив по церквах, навіть хотів стати монахом, але священнослужителі йому не дозволяють. Частково критично ставиться до свого стану, говорить, що раніше літав в космос, що бачив Бога, але повністю не довіряє співбесідникам і персоналові, боїться, що ті його не зрозуміють і будуть вважати "нерозумним". Висловлює маячні ідеї переслідування і впливу. Швидко розпізнає недоброзичливе ставлення до себе. Хоче лікуватися, і з надією лікується.
Status praesens objectivus.
Соматичний стан.
Загальний стан пацієнта на момент обстеження задовільний. Свідомість ясна. Положення в ліжку активне. Вираз обличчя звичайний. Конституція нормостенічна. Ріст 175см. Вага 71кг. Температура 37.2оС.
Шкіра та видимі слизові чисті, бліді.
Підшкірно-жирова клітковина розвинена недостатньо, рівномірно розподілена по всьому тілу, спостерігається пастозність нижніх кінцівок.
М'язова система. Загальний розвиток м'язів добрий, при пальпації м'язи неболючі, фібрилярні посмикування відсутні
Кісткова система. Кінцівки симетричні, звичайної форми, череп мезоцефалічної форми. У хребті наявні всі фізіологічні вигини. Деформації хребта, грудної клітки, тазу, кінцівок відсутні.
Суглоби звичайної конфігурації, активна і пасивна рухомість в суглобах в межах норми. При пальпації та рухах кістки та суглоби неболючі. Доступні пальпації лімфатичні вузли не пальпуються.
Органи дихання. Виділення з носа відсутні. Катаральних явищ в слизовій оболонці носової порожнини не виявлено. Голос хворого незмінений.
Грудна клітка нормостенічна. Надключичні ямки виражені незначно. Лопатки щільно прилягають до грудної клітки. Дихання ритмічне, з частотою 20 дихальних рухів за хвилину. Дихання черевного типу. Міжреберні м'язи, діафрагма та м'язи передньої черевної стінки беруть участь в здійсненні дихальних рухів. Обидві половини грудної клітки в однаковій мірі приймають участь в акті дихання. Міжреберні проміжки незмінені, шириною 1см.
Пальпація грудної клітки. Під час дихання права і ліва половини грудної клітки рухаються синхронно. Грудна клітка при пальпації неболюча. Резистентність грудної клітки незмінена. Над симетричними ділянками грудної клітки голосове тремтіння вислуховується з однаковою силою.
Перкусія. При порівняльній перкусії над легенями чути ясний легеневий звук.
Топографічна перкусія. Висота стояння верхівок легень становить: спереду - зліва 3 см, справа - 3.5 см; ззаду - зліва і справа знаходиться на рівні procеssus spinosus vertebrae prominentis (СVII).
Поля Керніга становлять зправа - 6 см, зліва - 5 см.
Нижня межа легень за даними топографічної перкусії знаходиться на рівні:
Лінії Права легеня Ліва легеня
l. parasternalis V міжребір'я -
l. medioclavicularis VI ребро -
l. axillaris anterior VII ребро VII ребро
l. axillaris media VIII ребро VIII ребро
l. axillaris posterior IX ребро IX ребро
l. scapularis X ребро X ребро
l. paravertebralis Остистий відросток XI грудного хребця Остистий відросток XI грудного хребця
Рухомість нижніх країв легень становить:
Лінії Рухомість правої легені Рухомість лівої легені
l. medioclaviculauis 4см -
l. axillaris media 6см 6см
l. scapularis 4см 4см
Аускультація. Над легенями вислуховується везикулярне дихання, а над гортанню, трахеєю та крупними бронхами - бронхіальне дихання. Побічні дихальні шуми не вислуховуються.
Бронхофонія: голос, що проводиться на поверхню грудної клітки, вислуховується дуже слабо та однаково з обох сторін у симетричнихточках.
Органи кровообігу. Огляд. Ділянка серця без змін. Пульсації в яремній ямці, епігастральній ділянці не виявлено. Симптом Мюссе від'ємний. В ділянці шиї пульсації яремних вен не виявлено.
Пальпація. Верхівковий поштовх

 
 

Цікаве

Загрузка...