WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Будова і закономірності спілкування - Курсова робота

Будова і закономірності спілкування - Курсова робота

спільну діяльність від точки зору партнера, ми психологічно відділяємось від нього; підкреслюючись схожість позицій, ми зближуємось з партнерами, в чому проявляється дія ефекту асиміляції.
Для досягнення успіху в діловому обговоренні важливо підкреслити єдність позицій.
При розбіжностях обов'язкове правило успішного обговорення - контрастні фрази мають бути неособистими, в протилежному випадку вони робляться незворотними і спілкування закінчується невдачею.
На фазі обговорення і прийняття рішень дуже важлива направленість на партнера, включення його в обговорення, тому в повній мірі повинні бути проявлені вміння слухати і вміння переконувати.
Переконання має складну структуру: воно включає в себе знання, емоції, вольові компоненти. Якщо хочете переконати людину, спочатку треба її зрозуміти, щоби вияснити причини незгод, привернути до спільного обговорення, щоб вирішення було спільним. Найбільш повні особливості методів обговорення і аргументації розглянуті в книзі П. Міцича "Як проводити ділові розмови".
В психології добре вивчена роль першого враження, яке ми робимо на співрозмовника чи групу людей. Але і роль останнього враження не менш важлива. Воно впливає на той образ, який залишається в пам'яті партнера і на майбутні ділові відносини. Тому одна з основних заповідей виходу з контакту - привітність.
7. Психологічні тонкощі спілкування
У наш час стиль спілкування повинний відрізнятися партнерським підходом, а не ієрархічним чи авторитарної. Він повинен бути націлений на досягнення консенсусу, повинний бути комунікативним.
Іншими словами, у ході спілкування треба уникати розпоряджень, обвинувачень, пускатися в нескінченні дебати. У ході бесіди співрозмовник повинний показати свій професіоналізм, знання справи, уміння знаходити прийнятні рішення. Вирішальне значення дляспіврозмовника має бесіда, його уміння вести бесіду. Отже, він повинний уміти говорити! Його спеціальними знаннями визначається, ЩО він повинний сказати. Але вирішальне значення має те, ЯК бесіда ведеться.
При проведенні бесіди в співрозмовника повинна бути повна ясність:
- про партнерів комунікації;
- про мету бесіди;
- про зовнішні фактори, що впливають, під час бесіди (про оточення);
Для того, щоб правильно побудувати процес комунікацій, співрозмовник повинний володіти хоча б початковими знаннями в області психології особистості. Ми розглянемо три моменти, що грають у даному випадку основну роль:
Базові психологічні установки, знання яких необхідно, щоб правильно побудувати процес комунікацій у ході бесіди;
Основи теорії міжособистісних комунікацій, - ключовий момент для бесіди;
Етику проведення бесіди, тобто ті базові принципи взаємини між співрозмовником і замовником, яким повинний випливати співрозмовник у силу професійних вимог і сформованій практиці.
І в процесі роботи, і в особистому житті ми постійно спілкуємося, чи, говорячи мовою психології, вступаємо в міжособистісні комунікації. Комунікації - це засіб обопільного впливу людей один на одного. Комунікація виникає тоді, коли одна людина впливає на поводження іншої людини. Це може відбуватися навіть тоді, коли вони взагалі не розмовляють. Але при цьому важливим моментом є існування зворотного зв'язку - тобто одержувач комунікаційного повідомлення повинний мати можливість так чи інакше відгукнутися на повідомлення відправника.
Для експерта уміння правильне побудувати процес міжособистісних комунікацій має особливе значення. Для розуміння цього процесу украй важливо знати основні закони комунікації:
1-й закон: Правда не в тім, що повідомляє відправник, а в тім, що розуміє одержувач.
Цей закон заснований на селективному сприйнятті інформації людиною. Така селекція виробляється на основі системи оцінок цієї людини. Якщо повідомлення проходить через цю систему оцінок, чи якщо воно сприяє підвищенню рівня самооцінки даної людини, то це повідомлення приймається, а його цінність перебільшується. Якщо ж воно не проходить по системі оцінок, чи якщо воно сприяє зниженню рівня самооцінки одержувача, то воно чи цілком частково відкидається, при цьому його цінність применшується. Стало бути, у процесі комунікації існує позитивний зворотний зв'язок між відправником і одержувачем повідомлення.
2-й закон: Якщо одержувач не правильно трактує повідомлення, то провину несе відправник.
Таким чином, відповідальність за точну комунікацію завжди лежить на відправнику повідомлення. 2-й закон має ряд важливих практичних наслідків:
Фрази: "Ви, напевно, не зрозуміли", "як я уже Вам сказав", "Ви, здається, не розчули" і т.д. - заборонені фрази. Раз Вас не зрозуміли, значить - Ви не неправильно пояснили, і сердитися тут можна тільки на себе.
8. Етика спілкування
Пам'ятка співрозмовника
1) Співрозмовник повинний бути уважним слухачем, але разом з тим він повинний стежити за тим, щоб хід аудита не занадто страждав від великих заяв опитуваних осіб;
2) Співрозмовник повинний залишатися спокійним і діловим, навіть в екстремальних ситуаціях не піддаватися провокаціям (виявляти належну реакцію в суперечках з емоційним розжаренням);
3) Співрозмовник повинний виступати щиро, але дипломатично, тобто,: він не повинний задавати чи пастки питання інквізиторського характеру;
a) він повинний підтримувати контакт очима зі співрозмовником;
b) він повинний бути ввічливим і попереджувальної, але не підлещувати;
c) він не повинний грати на слабких сторонах співрозмовників, а повинний надавати їм допомогу;
d) він не повинний намагатися маскувати власні слабості штучним поводженням,
e) він повинний уникати особистих натяків і підозр;
4) Співрозмовник не повинний пускатися в дискусію під час розмови, а тільки в ході заключної частини бесіди;
5) Співрозмовник не повинний робити передчасних висновків, а повинний з'ясовувати тільки фактичний стан;
6) Співрозмовник не повинний виступати "великим розумником" (критика повинна допомагати і мотивувати, а не кривдити).
Правила ведення бесіди
" Потрібно уміле відкриття бесіди, з гуморам, для того, щоб зацікавити співрозмовників. Любою співрозмовник запам'ятовує початок бесіди і її закінчення.
" У ході бесіди варто дивитися на співрозмовнику на чи перенісся вище, (а не тільки на свою краватку), підтримувати контакт очима.
" Дотримуйте ділового характеру бесіди.
" У будь-який момент варто обговорювати тільки одне питання.
" Обов'язково дайте співрозмовнику виговоритися.
" Витримуйте правильну "дистанцію" зі співрозмовником (без фамільярності, але і без зайвої

 
 

Цікаве

Загрузка...