WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психологія тероризму - Реферат

Психологія тероризму - Реферат

з'ясувати, які його плани й організація, що необхідно почати на випадок можливого конфлікту.
У 1948 році утворення Ізраїлю і поразка арабів, що пішла незабаром, у шестиденній війні призвели до того, що терористами стали вже євреї, що боролися не з англійцями, а араби, що виступили проти Ізраїлю і його держав, що підтримували. Хоча в тодішніх терористівбула чітка ціль, вони не були ще спеціально підготовлені і добре навчені. Для того щоб сформувалася справжня терористична організація необхідні три умови:
1. Доступ до грошей, зброї і вибуховим речовинам;
2. Військові знання і можливість навчання своїх членів;
3. Надійні захистки, що припускає наявність держав, що підтримують терористів поза своєю територією і використовують їх у своїх політичних і військових цілях.
У 1972 році на конференції в Лівані оформилося ліве крило міжнародного тероризму. На конференції, у якій взяли участь члени багатьох терористичних організацій Європи і Третього світу, а також представники радянських і арабських спецслужб, головував Джордж Хаббаш. Він очолював ліве крило Народного Фронту Звільнення Палестини - однієї з найбільше нещадних організацій нашого часу. Він проповідував ідею, що убивство одного єврея в мирній обстановці більш ефективно, чим ліквідація сотні солдат у ході бою - це залучить більше уваги. Цілі Хаббаша збігалися з цілями ісламських фундаменталістів, поданих у міжнародному тероризмі рухом Хезб Аллах, хоча воно і належало до протилежного полюса політичного спектра.
Пізніше в 1982 році на Міжнародній конференції Світового Центру опору імперіалізму, сіонізму, расизму, реакції і фашизму було покладено початок сучасній системі державно підтримуваного тероризму.
Посилення впливу радикальних шиїтських організацій почалося в Лівані в 1982 році, коли ізраїльська армія майже цілком знищила Організацію звільнення Палестини, що була до цього головною силою в системі міжнародного тероризму. У той час було потрібно знайти новий стимул, спроможний об'єднати мусульман Ближнього Сходу. І він був знайдений. Ісламський Джихад - це словосполучення коротко і точно характеризує ідеї і цілі більшості арабських збройних формувань, що згуртувалися під стягом Священної Війни. Ця сила одержала значну фінансову, технічну і фахову підтримку, спроможність серйозно впливати на світову політику. Незабаром після ізраїльського вторгнення в Ліван арабські формування об'єдналися навколо Ірану і Сирії для досягнення своїх міжнародних цілей. Фінансова підтримка, можливість проводити навчання, надійні бази послужили заставою успіхів терористів. За декілька років до розгрому арабів у Лівані, незабаром після Іранської революції, релігійний лідер ліванських шиїтів Шейх Фадлаллах відвідав Тегеран. Тут його переконали сформувати з 500 своїх послідовників фундаменталістську терористичну організацію, що надалі одержала назву Хезб Аллах. З цього часу Хезб Аллах стає наріжним каменем системи міжнародного тероризму. Ця підтримувана Іраном організація використовує новітні методи розвідки і постачається багатьма арабськими країнами, що борються проти Заходу. Крім Хезб Аллах існує і безліч інших більш дрібних організацій із різноманітними назвами, і усі вони об'єднані одною ціллю - знищення Ізраїлю і протистояння західному впливу в арабському світі. Ця Священна Війна консолідує всіх арабських терористів. І це дійсно війна. Звернемо увагу на такі факти. Сірійські спецслужби використовують підтримувані ними терористичні організації як пішаки у своїй політичній грі. Природно Сирія заперечить існування будь-яких контактів із терористами. Арабські країни спроможні сьогодні експортувати тероризм за океан без будьяких істотних труднощів. Саме тому тероризм стає найбільше широко використовуваною формою ведення війни. Це дешево, відносно безпечно і безвідмовно. Це безпечно для країни, що підтримує терористів, тому що завжди є можливість заперечити всяку причетність до терористичних актів. Це дешево, оскільки масштаб проведених операцій звичайно невеликийі і немає необхідності утримувати велику армію. При веденні такої війни кров залишається тільки на руках фанатиків, а не держав. Необхідність зв'язувати кожну терористичну групу, кожного окремого терориста з державою, що за ними стоїть і зацікавлено в їхніх діях, стає головною причиною, що обумовлює потреба в утриманні сильних спецслужб.
2. ЧОМУ ЛЮДИНА СТАЄ ТЕРОРИСТОМ? ПСИХОЛОГІЧНА МОТИВАЦІЯ
Люди, що вступають у ряди терористів, - це вихідці з різних соціальних прошарків і життєвих сфер. Що рухає людиною, що стає членом терористичної організації? Чого вона цим домагається? Існує очевидно визначений набір особистісних рис, яким повинні володіти терористи. Є підстави думати, що ці риси багато в чому подібні з тими, що відрізняють прихильників релігійних культів. Серйозні зміни особистості, пов'язані з приналежністю людини до якого небудь культу і прийняттям його нормативної системи, описує Конвей (Conway, 1978). Подібні зміни німецькі вчені (Байєр Кетль і ін.) знаходять у солдатів і кваліфікують як стрибок. Різкі зміни, "стрибок", відбуваються і при вступі в терористичну організацію, оскільки людина відмовляється від приналежності до визначеної соціальної групи, пориває із суспільством і примушена вести підпільне існування (Conway, 1978). У терористичних організаціях звичайно великий відсоток агресивних параноїдів. Їхні члени схильні до екстерналізації, до покладання відповідальності за невдачі на обставини і пошуку зовнішніх чинників для пояснення власної неадекватності. Це цілком узгоджується з висновками монографії Эріка Хоффера "Правовірний", у якій показано, що для більшості релігійних культів характерний образ загального ворога, що можна обвинуватити у усіх внутрішніх проблемах релігійної організації. Таким ворогом може бути Сатана, уряд, інші конфесії (Hoffer, 1951). В.Волкам бачить тут неминучий феномен життя. Людина відчуває потребу прираховувати одних людей до своїх союзників, інших до ворогів, і ця потреба - результат зусиль по захисті почуття самоідентичності. Не дивовижно, що ісламські терористи підтримують бойовий дух бійців, указуючи на погрозу з боку "Породження Диявола" - Сполучених Штатsв. У цьому зв'язку Джон Мак розвиває поняття "егоїзму переслідувача жертви". Це поняття позначає відсутність співчуття переслідувача до своєї жертви, навіть якщо її страждання набагато перевищують той рівень страждань, який відчуває сам переслідувач або пов'язані з ним люди. У егоїзмі переслідувача, можливо, криється пояснення того, чому жахливі акти терористів можуть відбуватися настільки

 
 

Цікаве

Загрузка...