WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Шляхи вирішення та попередження конфліктів у спілкуванні з різними прошарками населення - Реферат

Шляхи вирішення та попередження конфліктів у спілкуванні з різними прошарками населення - Реферат

привселюдно визнати у своєму супротивнику хоч щось гарне, гідне уваги, то ви маєте шанс вийти з конфліктної ситуації досить мирно. Є надія, що протилежна сторона також викине білий прапор примирення.
Рекомендація 8 - чітке визначите свої цілі. Проблема цілей у вирішенні конфлікту - це проблема їхньої ясності. Тому, вирішуючи той чи інший конфлікт, прагніть до конкретизації цілей, що ви собі ставите. Буває, що ви висуваєте не зовсім реальні, а ще гірше - помилкові цілі. Це стає зрозумілим, якщо провести їх елементарний аналіз. Наприклад: Вас втягли в конфліктну ситуацію усупереч вашим бажанням і намірам. І, зрозумівши це, ви повинні зосередитися на одній - єдиній меті: як з найменшими утратами вийти з конфлікту, не збільшуючи його.
Рекомендація 9 - хто робить перший крок до примирення, той виграє. При цьому використовуйте прийом доброго слова, що додає нам сили, а іноді і розв'язує конфліктну ситуацію. Наприклад: "Останнім часом я всі частіше ловлю себе на думці, що я не правий"; "Учора я розмовляв по телефону з вашим сином, він у вас просто дипломат"; "Я вас розумію, усі творчі натури - люди непрості і найчастіше конфліктні"; "Людям творчим і неординарної зрозуміти один одного не так-те просто!".
Служба в ОВС - різновид державної служби, яка проходить в спеціалізованому органі виконавчої влади і здійснюється спеціально уповноваженими суб'єктами з метою реалізації функцій держави у практичній юридичній діяльності. Специфіка цілей і завдань служби, правового статусу працівника підрозділів ОВС, характер службово-трудової функції вимагають правового регулювання праці державних службовців ОВС, чіткого визначення їх повноважень і юридичної відповідальності. Заходи, які застосовуються в умовах конфлікту, повинні здійснюватися в тих межах, в яких цього потребує гострота ситуації, що склалася.
Важливе місце посідають Закони України, в яких встановлені повноваження ОВС під час їх дій в умовах конфлікту, викликаних порушеннями громадського порядку й ускладнення оперативної обстановки. До них належать Закони України: від 20 грудня 1990 року "Про міліцію", від 18 лютого 1992 року "Про оперативно-розшукову діяльність", від 26 березня 1992 року "Про внутрішні війська міністерства внутрішніх справ України", від 16 березня 2000 року "Про правовий режим надзвичайного стану", від 10 листопада 1994 року "Про транспорт", від 24 лютого 1994 року "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", від 22 червня 2000 року "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" та ін.
У наведених законах закріплені спеціальні положення, які безпосередньо спрямовані на регулювання організації та здійснення охорони громадського порядку органами внутрішніх справ та прийняття необхідних заходів реагування на різкі зміни й ускладнення оперативної обстановки.
Так, у Законі України від 20 грудня 1990 року "Про міліцію" зазначається, що одним з основних завдань міліції є забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів, запобігання правопорушенням та їх припинення. Разом з тим у ст. 10 Закону закріплені основні обов'язки міліції, серед яких: забезпечення безпеки громадян і громадського порядку (п.1); забезпечення громадського порядку під час проведення масових заходів комерційного характеру на кошти організацій або осіб, які їх проводять (п.27).
Обов'язковою та необхідною умовою забезпечення нормальної діяльності працівників ОВС з організації охорони громадського порядку при ускладненні оперативної обстановки є право на застосування спеціальних засобів.
Безпосередньо в ст. 14 Закону передбачено, що "працівники міліції мають право застосовувати наручники, гумові кийки, засоби зв'язування, сльозоточиві речовини, світлозвукові пристрої відволікаючої дії, пристрої для відкриття приміщень і примусові зупинки транспорту, водомети, бронемашини та інші спеціальні і транспортні засоби, а також використовувати службових собак у таких випадках:
для припинення масових безпорядків і групових порушень громадського порядку (п.1);
для припинення опору працівникові міліції та іншим особам, які виконують службові або громадські обов'язки по охороні громадського порядку і боротьбі із злочинністю (п.6)".
Важливим кроком на шляху підвищення ефективності виконання завдань з охорони громадського порядку силами ОВС та силами внутрішніх військ в умовах ускладнення оперативної обстановки стало прийняття Закону України від 16 березня 2000 року "Про правовий режим надзвичайного стану".
Згідно зі ст.1 даного Закону правовий режим надзвичайного стану спрямований на забезпечення безпеки громадян у разі стихійного лиха, аварій і катастроф, епідемій та епізоотій, а також на захист прав і свобод громадян, конституційного ладу при масових порушеннях правопорядку, що створюють загрозу життю і здоров'ю громадян, або при спробі захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом насильства.
Серед переліку умов, за яких може бути запроваджено надзвичайний стан, необхідно відзначити виникнення масових порушень правопорядку, що супроводжуються насильством над громадянами та обмежують їх права і свободи (ст. 4 Закону).
Перелік сил і засобів, що залучаються в умовах введення надзвичайного стану, визначає ст. 20 Закону, згідно з якою "забезпечення громадського порядку, охорони життя, здоров'я, прав, свобод і законнихінтересів громадян в умовах надзвичайного стану може здійснюватися силами і засобами органів Міністерства внутрішніх справ України, в тому числі внутрішніх військ, військ цивільної оборони, Служби безпеки України відповідно до їх повноважень, встановлених законом".
Особливе місце в регулюванні питань охорони громадського порядку відводиться нормам матеріального права, що об'єднані в кодекси, норми яких в безпосередній чи опосередкованій формах впливають на сферу охорони правопорядку в умовах ускладненої оперативної обстановки.
Так, у Кодексі України про адміністративні правопорушення містяться норми, що передбачають адміністративну відповідальність за такі правопорушення:
а) порушення санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідеміологічних правил і норм (ст. 42);
б) злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку, військовослужбовця чи образа їх (ст. 185);
в) порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій (ст. 1851);
г) публічні заклики до невиконання вимог працівника міліції (ст. 1857).
У системі правових заходів, що покликані забезпечити охорону громадського устрою України, його політичної й економічної системи, особистості, прав і свобод громадян, власності і всього правопорядку від злочинних посягань в умовах ускладнення оперативної обстановки важливу роль відіграє Кримінальний кодекс України.
Повсякденна діяльність ОВС передбачає виконання різноманітних службових завдань, але при цьому кожний підрозділ і працівник ОВС завжди перебувають у стані готовності до виконання покладених на них завдань в залежності від зміни або ускладнення оперативної обстановки.
При ускладненні оперативної обстановки, зумовленої виникненням певного виду конфлікту (соціального, воєнного тощо), цілком справедливо постає питання щодо створення спеціального керівного органу (комісії з надзвичайних ситуацій, оперативні штаби), який здійснюватиме функції управління силами і засобами

 
 

Цікаве

Загрузка...