WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Розум як фактор конфліктності та безконфліктності - Реферат

Розум як фактор конфліктності та безконфліктності - Реферат

західної допомоги у формі інвестицій, припливу нового бізнесу, доступу до світових ринків, мусимо довести світові, що ми того варті, що нам до снаги заробити й віддати їм борг. Народ і обраний ним уряд мусять разом твердо стати на ноги на своїй власній землі. Вирішенню цього завдання сприятимуть два найважливіших фактори - - розум і швидке використання його винаходів. Наша держава має інтегруватися у світове співтовариство й зайняти в ньому належне місце. Пам'ятаймо, що світ любить красу, жаліє і обминає бідного, але зважає на розум і силу. За розум добре платять. Сьогодні наша інтелігенція на роздоріжжі. Проблема конфлікту в інтелектуальному середовищі -- серйозна проблема в державі. Не менш важливе наше прагнення жити в інтелектуальному, гуманному, заможному суспільстві, праця над його розбудовою повинна об'єднати в суспільстві зусилля творчих людей, витворивши націю з міцною волею, гуманними вчинками, високим інтелектом.
3. Наголошуючи на великій цінності і потребі інтелекту в українському суспільстві, доцільно зупинитися на деяких психологічних рекомендаціях і методиках підготовки до використання сили розуму в проблемних ситуаціях, допомагаючи індивідові вміло володіти собою.
У сучасному світі в умовах перехідного періоду, де спостерігаються високі темпи життя, конкуренція, невизначеність, стреси, індивід може впасти у відчай, тому важливо вміти самому собі допомогти силою власного розуму запобігти конфліктності. З цією метою можна запропонувати такі поради:
o долайте стреси й розслабляйтеся;
o збільшуйте свою енергію та долайте втому;
o почувайтеся впевнено;
o майте високе почуття власної гідності;
o ставте перед собою мету і досягайте її;
o удосконалюйте себе, свою майстерність у праці й спілкуванні;
o творіть свою індивідуальність і бажаний імідж;
o уміло вступайте в контакти, прагніть інших людей залучити до корисних справ;
o не бійтеся розв'язувати проблеми і самостійно приймати рішення;
o позбавляйтеся шкідливих звичок: бережіть своє здоров'я, свіжість та ентузіазм.
Ознайомившись із цими порадами, обміркуйте їх і доповніть власними думками.
Варто сказати й про методику впровадження в дію цих рекомендацій.
Ці рекомендації та дії розуму корисні при осмисленні, розв'язанні й запобіганні (за наявності сигналів) конфліктній ситуації.
Насамперед індивід має бути підготовлений до використання техніки сили розуму, а саме:
o будьте впевнені в тому, що сила власного розуму працюватиме на вас, якщо ви повірите в це, будете вміло їй сприяти;
o відведіть певний час для щоденної практики тренувань свого розуму;
o підберіть відповідне місце для тренувань;
o розслабтеся, коли будете використовувати методи тренувань;
o бажано про це пам'ятати повсякчас.
У кожної людини сила розуму діє по-різному: одні люди мають переважно візуальну орієнтацію, інші - слухову, ще інші - сильні почуття й відчуття, окремі - мають чуття "знання", про них у народі говорять: "знання правильності чогось".
Як розумно вступити в контакт? Щоб з'ясувати, як індивід отримує інформацію, зробіть таку спробу: заплющіть очі й обдумайте ідею, яка спала вам на думку, оцініть її. Чи ви її бачите? Чи чуєте? Чи відчуваєте або почуваєте? Робіть цю вправу кілька разів для підтвердження своїх спостережень і кращого розуміння себе.
Людський розум пов'язаний із творчістю. Кожна людина від народження володіє творчою енергією, оскільки суть творчості полягає у висуненні нових ідей, а кожне нове приходить до життя і діє в ньому через подолання суперечностей, створення конфліктних ситуацій, які вирішуються певними шляхами, що раніше не застосовувалися, бо з'явилися цілком нові обставини. Люди по-іншому стали діяти, творити. Таке творення дає нову продукцію, нові методи організації, управління та стимулювання. Це розумова дія, творіння, що приводить до регресу (появи старого) і прогресу (появи нового).
Цінність сили розуму індивіда полягає в тому, що він видає нові ідеї, сприяє прогресу творчості, тим самим стимулює творчу наснагу. Щоб збільшити творчу енергію індивіда, доцільно врахувати таке:
o знайти нове застосування речам, які вам знайомі;
o знайти нові методи та засоби для досягнення мети;
o внести зміни в те, що вже є, бо воно не вічне.
Такі зміни потрібні для постійного стимулу та збудження інтересу в людини до праці, до роздуму, до оцінок, до пізнання. Всі суспільні й природні зміни здійснюються через подолання суперечностей, які є сигналами конфлікту.
Як зазначалося вище, в перехідні етапи розвитку суспільства стреси збільшуються, індивіди стають агресивнішими. У житті майже всі прагнуть збільшити свій заробіток, зайняти престижне місце в суспільній ієрархії, до того ж частина людей не задумується про шляхи, невміле їх використання призводить до конфліктів. На нашу думку, доцільно було б використати силу розуму з метою поліпшення стосунків. Звичайний шлях добрих стосунків - робити їх приємними, посилити сердечність, підтримку. Яким чином можна це зробити? Основа процесу встановлення дійових стосунків полягає в концентрації енергії мислення на іншій людині, але в цьому процесі має бути мета ваших стосунків. Ви подумки немовби передаєте своє бажання на добрі стосунки. Цей процес протікає на двох рівнях, а саме: по-перше, він допомагає змінити ваше власне ставлення до людини, бо ви зацікавлені в цьому, по-друге, оскільки думка володіє енергією, то людина, якій ми посилаємо свою думку, одержить її на внутрішньому, ментальному рівні. В такому разі людина, з якою ви спілкуєтеся в процесі мислення, не буде свідомо сприймати ваше послання, але передача мисленням може наштовхнути її або нагадати індивідові ставитися до вас так, як ви цього бажаєте. Окрім того, ви маєте можливість самі створити власні вправи, використовуючи символи, які для вас значимі, Відтак ви побачите, що ваші стосунки змінилися в бажаному напрямку. Це сприятиме добрим взаєминам у процесі праці, запобігатиме конфліктній ситуації, сприятиме творчій праці.
Виходячи зі складності процесу життєдіяльності людини, особливо в перехідні епохи, можна запропонувати використати силу власного розуму, щоб відключитися від обставин, коли вам потрібно відпочити від робочої обстановки, стресових ситуацій, щоб відновити втрачену енергію, ваші сили. Але у вас немає часу на відпочинок! Замість відпочинку можна на короткий час полинути думкою у подорож. Така подорож нагадує фантазію. Урізноманітнюйте подорож, мріючи побувати в найцікавіших місцях країн світу, оранжереях, на морських узбережжях, у парках, лісі тощо. Продумайте одяг, транспорт, підберіть цікаве товариство, заплющивши очі на 5-30 хвилин, активізуйте фантазію на відпочинок.
По суті така подорож є створення фільму в уяві, де ви - головний герой і режисер. Кожен кадр подорожі дає емоції, енергію та зацікавленість.
Можна рекомендувати послухати музику. На справжнє прослуховування музики можна виділити 10-15 хвилин. У процесіпрослуховування музики:
o уявіть собі

 
 

Цікаве

Загрузка...