WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психологія потреб людини - Реферат

Психологія потреб людини - Реферат

здійснить перехід до нормальних потреб від аномальних. Це фундаментальний принцип лікування. Він не залежить від того чи є конкретна аномальна потреба соціально обумовленої і чи має під собою біохімічну природу. Іншими словами для успішного подолання аномальних потреб людини треба вирвати з обійм цивілізації і поставити його в природні (природні) умови існування. Погодитеся, у первісній громаді можливість появи людини з аномальними потребами виключалася, тому що його одноплемінники ніколи не допустили би існування індивіда, чия чи діяльність бездіяльність загрожувала б існуванню самої громади. І така ситуація зберігалася практично до наших днів. З останніх її форм слід зазначити селянську громаду дореволюційної Росії, її історичних приймачів колгоспи і радгоспи, і трудовий колектив - поняття, характерне для соціалізму, суспільного (общинного в масштабі країни) способу виробництва. Однак цивілізації розвиваються за своїм законами і нашою країною, повторюючи шлях Заходу, ввійшла у світ волі і демократії. Однак чи вирішила західна цивілізація проблему аномальних потреб - ні, вона їхній просто узаконила. І черговий крок на цьому шляху - процес легалізації наркотиків. Зараз це якось сприймається, але кілька десятиліть назад про це ніхто і не припускав. Може бути, років через 50 і тероризм узаконять як право особистості на волю в реалізації її життєвих вимог, цілей чи принципів. Погодитеся - це нонсенс. Суспільство підтримує те, що його руйнує. Чому Захід і Америка хочуть руйнування Росії - їм потрібні ресурси для задоволення своїх, у тому числі й аномальних, потреб. Захопивши Росію вони будуть битися і між собою. Але, погодитеся, це шлях у нікуди - ресурси планети обмежені, а аномальні потреби ростуть швидше ракової пухлини. Окремо відзначимо, що ряд східних країн: Японія, Південна Корея, Китай, вступивши на шлях демократії, проте, зберегли общинні виробничі відносини. Наприклад, у Японії є фірми, що беруть людини на роботу як у родину - назавжди. Фірма вирішує всі проблеми людини, але жадає від його повної самовіддачі. Співробітник при цьому вужу не мислить себе поза фірмою. Природно ні про які серйозні аномальні потреби не може бути і мови, тому що вони загрожують існуванню фірми. Що це - прообраз нової цивілізації, рудимент суспільства, нова чи релігія щось інше - сказати поки важко.
Однак нам треба жити в цьому світі й у цій країні, тобто тут і зараз і, погодитеся, хочеться вижити й індивідуально і як російська нація. Утім, для людини будь-якої іншої національності задачі ті ж. Тому підіб'ємо підсумок.
Аномальні потреби
" заміщають нормальні
" є продуктом цивілізації
" мають соціальну і біохімічну природу
" заразні, тобто спостерігається їхній ріст у суспільстві
" привабливість аномальних потреб складається в можливості жити за рахунок суспільства
" для суспільства, тому що сприяють його руйнуванню
" шкідливі для людини, тому що сприяють його деградації під тиском суспільства, що захищається від таких своїх членів, а також під впливом біохімічних механізмів
" ще не усвідомлюються суспільством, що намагається від них захиститься, однак шлях західної демократії безперспективний
" маються глобальні проблеми, в основі яких лежать аномальні потреби, наприклад, тероризм
" можливо усунути шляхом зміни умов життя, причому необхідна як біохімічна так і соціальна терапія
Тепер власне про лікування - хоча цей термін дуже не точний. Скоріше варто говорити про нові умови життя, у яких відсутні провокуючі фактори і неможливий реалізація аномальних потреб з наступним переходом до звичайної життєдіяльності на нових принципах, закріплених як у свідомості, так і в підсвідомості. Таке закріплення забезпечує стійкість до провокуючого факторам і неможливість повернення до старих звичок.
Методи лікування від аномальних потреб можна розділити на індивідуальні, групові і глобальні. Індивідуальні лікують однієї людини, групові ставлять лікування напотік, глобальні лікують суспільство (боюся, що тепер після катастрофи "залізної завіси") планети Земля в цілому. Вони озвучені в заявах світових релігій, державних і суспільних діячів.
Кожний з методів має 3 етапи:
1-ий етап - усвідомлення того, що аномальна потреба є, вона об'єктивна, руйнує Вашу особистість і рятування можливо лише шляхом лікування.
2-ий етап - для індивідуального методу лікування складається в заміні і повному розриві з тими елементами свого оточення (родина, робота, відпочинок, друзі ...), що підтримують дану аномальну потребу. Замість них варто ввести у своє життя ті елементи, що перешкоджають реалізації даної аномальної потреби. Підкреслюю, якщо Ви дійсно хочете вилікуватися - підтримуючі аномальну потребу фактори повинні бути усунуті як у фізичному плані, так і з області Ваших думок, бажань, фантазій - вони повинні перестати для Вас існувати. Це дуже складно і боляче, але іншого шляху немає. Якщо Ви курите, то даремно кидати, працюючи в бригаді курців, не потрібно дивитися рекламу сигарет і навіть просто дивитися, як люди курять. Якщо хочете кинути пити - розстаньтеся з чоловіком, що не розділяє Вашого бажання, на роботі перейдіть у відділ, де працюють непитущі і після роботи не виникає стихійного бажання згрупуватися і відзначити, забудьте, а краще насваріться із сусідами - алкоголіками. Те ж, загалом, відноситься і до наркотиків. Якщо Ви зазнаєте насолоди від мучень інших - попрацюйте сестрою милосердя в лікарні. Якщо Ви ледачі - попрацюйте на чи будівництві займіться іншою фізичною працею. Якщо ви жадаєте грошей - улаштуйтеся на роботу, зарплати від який вистачає тільки на їжу, і ви зрозумієте, що людині не так вуж багато і треба. Якщо страждаєте обжерливістю - станьте на час вегетаріанцем. І так далі. Загалом, поставте себе в такі умови, коли Ваше виживання і збереження аномальної потреби речі несумісні. І я упевнений - Ви виберете виживання. Однак у всіх випадках дуже бажана лікарська підтримка для зняття гострих хворобливих станів. Термін лікування індивідуальний, але не менш року. Такий час необхідно для повного витиснення аномальних і закріплення нормальних потреб на підсвідомому рівні і відновлення біохімії людини. За цей час бажано також провести повне оздоровлення організму. Завершення лікування і перехід до звичайного життя відбувається поступово у відповідність з результатами медичного і психологічного тестування. Це буде зовсім інше життя, у якій змінилося не тільки поводження людини і його мотиви, але і самі потреби. Почалося нове життя, у якій стресогенні фактори, що провокують аномальні потреби, не тільки не придушують особистість, але навпаки їхній тиск підсилює його нову життєву позицію.
Групове лікування відкриває більш широкі можливості: створення лікувальних груп (колективів). Зміна людей у колективі забезпечує наступність ідей і виховання старшими (за часом лікування) молодших. Колектив може спостерігатися лікарем і психологом. Працюючи, людина може одержати солідну суму грошей для початку нового життя й адаптації в ній. Можливе наближення умов життя до природного й ізоляція колективу від суспільства з його провокуючими факторами. В ідеалі це добре обладнане стаціонарне селище зі штатними працівниками і перемінним складом, що зайнятий фізичною роботою. Це може бути будівництво, видобуток корисних копалин і інші роботи. Важливий елемент психологічний вплив персоналу і "старожилів" на новачків і відсутність зв'язку з цивілізацією. Повернення до звичайного життя повинне відбуватися плавно під спостереженням фахівців і за підтримкою родини.

 
 

Цікаве

Загрузка...