WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Влада як ресурс керівника - Реферат

Влада як ресурс керівника - Реферат

важливою проблемою у взаєминах народу і влади. Психоаналітики твердять, що корупція - конфліктоген владних відносин на нинішньому етапі розвитку суспільства.
Що ж відбувається? Чому корупція показує своє негативне обличчя найрізноманітнішим чином? Причини різні.
У багатьох країнах навіть панує думка проте, що більшість дер жав -них організацій - корумповані. Навіть фірми, пов'язані між собою
співробітництвом, теж відчувають корумпованість. Тому і в Україні народ сприймає чиновництво не як слуг народу, а як неформальну інституцію, не підзвітну суспільству, яка служить йому лише через свої професійні обов'язки. Тому саме це є причиною того, що і народ їх вважає просто чиновниками, а не слугами українського народу.
Західні вчені називають два найочевидніші шляхи корупції виконавчої влади:
o перший проявляється там, де послуги та підписання контрактів (різноманітних документів) здійснюються відповідно до інструкцій, але, щоб швидше це сталося, дають чи пропонують хабар;
o другий - коли хабар дається за послуги, які чиновникові заборонено надавати, але він це робить, бо хоче мати побічний прибуток. До чого призводить корупція:
o корумпована діяльність не здатна досягти мети, якої прагне уряд (корупція при призначенні на посаду породжує неефективність і призводить до втрат; корупція при вступі в університет та інші види корупції);
o корупція засмічує ділове середовище, в якому доводиться працювати;
o корупція призводить доподорожчання управлінського апарату;
o корупція у формі хабара скорочує загальну кількість коштів, спрямованих на задоволення громадських потреб;
o корупція принижує, знецінює мораль (кожний чесний громадянин повинен собі поставити запитання: "Чому я не повинен бути зберігачем моралі?");
o корупція в уряді, яка усвідомлюється народом, зменшує довіру до органів влади;
o корупція в політиці є перешкодою для політичного розвитку й позитивного іміджу держави;
o корупція значно знижує продуктивність праці;
o корупція веде до судових процесів;
o корупція веде не до задоволення людських потреб, а до лазівок для окремих ділків.
Що ж породжує корупцію? Багато дослідників стверджують, що корінь зла - в бідності й багатстві, в аморальності та бездуховності, в безвідповідальності й антипатріотизмі.
Законом України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" крім спеціальних (Координаційний комітет боротьби з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України, спецпідрозділи МВС, СБУ) визначено також інші державні органи, які беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю: органи внутрішніх справ України та Служби безпеки України; органи прокуратури України; митні органи; підрозділи Прикордонних військ України; органи Державної податкової адміністрації та Державної контрольно-ревізійної служби.
Відтак ми вважаємо, що причини низької ефективності боротьби з корупцією в державі неоднозначні. Вони зумовлені зокрема неузгодженістю чинного законодавства.
Корупція в Україні фактично паралізує реформи, вона стала реальною загрозою побудови не тільки ринкової економіки, а й демократичної держави, утвердження в ній громадянського суспільства. Тому питання про відкритий осуд громадськістю цього явища та пошук шляхів і форм його профілактики, запобігання, вдосконалення боротьби з ним - справа всього народу, питання честі, порядку, духовності та іміджу нації перед майбутніми поколіннями і світовою спільнотою. А найважливіше - захищати політиків-управлінців, обов'язок яких - дати народові відчувати себе людьми, стати нарешті державним народом.
Список використаної літератури:
1. Коваль А. П. Ділове спілкування: Навч. посіб. - К., 1992.
2. Коломінський Н. Л. Психологія педагогічного менеджменту: Навч. посіб. - К., 1996.
3. Леви В. Л. Искусство быть другим. - М., 1980.
4. Леви В. Л. Искусство быть собой. - М., 1991.
5. Лукашевич Н. П., Сингаевская И. В., Бондарчук Е. И. Психология труда: Учеб.-метод, пособие. - К., 1997.
6. Максименко С. Д., Соловієнко В. О. Загальна психологія: Навч. посіб.- К., 2000.
7. Моченое Г. В., Ночевник А. М. Конфліктні ситуації й організаційні структури колективу. - Тернопіль, 1993.
8. Обозов Н. Н., Щёкин Г. В. Психология работы с людьми: Советы руководителю. - К., 1990.
9. Парыгин Б. Д. Социально-психологический климат коллектива: пути и методы изучения. - Л., 1981.
10. Платонов Ю. П. Психология коллективной деятельности. -М., 1998.
11. Практикум по общей, экспериментальной и прикладной психологии: Учеб. пособие / В. Д. Балин, В. К. Гайда, В. К. Гербачевский и др. // Под общей ред. А. А. Крылова, С. А. Маничева. - СПб., 2000.
12. Практикум по психодиагностике. Психодиагностика мотивации и саморегуляции. - М., 1990; Любимов А. Ю. Мастерство коммуникации. - М., 1999.
13. 18. РеанА. А., Коломинский Я. Л. Социальная педагогическая психология.-СПб., 1999.
14. Регуляция социально-психологического климата трудового коллектива / Под ред. Б. Д. Парыгина. - Л.: Наука, 1986; Райгород-ский Д. Я. Практическая психодиагностика. Методы и тесты. Учеб. пособие.- Самара, 2000.
15. Сухарев В. А., Сухарев М. В. Психология народов и наций. - Д.: Сталкер, 1997.
16. Тарханов П. С. Анатомия мудрости: 120 философов. - В 20 т. - Симферополь, 1997.
17. Щёкин Г. В. Визуальная психодиагностика: познание людей по их внешности и поведению. - Монография. - К., 1995.

 
 

Цікаве

Загрузка...