WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Виступ перед негативно налаштованою аудиторією - Реферат

Виступ перед негативно налаштованою аудиторією - Реферат


Реферат на тему:
Виступ перед негативно налаштованою аудиторією
У такому разі важливо відповідно налаштувати себе, не допускати необдуманих дій та конфліктів. Не бажано під час виступу:
o сперечатися;
o прагнути закликати до логіки чи здорового глузду;
o радити чи вказувати, що ті чи інші особистості повинні робити, як поводитися;
o наказувати;
o висміювати;
o ігнорувати інтереси негативно налаштованих особистостей;
o запитувати про мотиви їхньої поведінки;
o відповідати на атаку протидіями;
o "грати на нервах" тощо.
У разі негативно налаштованої аудиторії постарайтеся вдатись до наступного:
o попередньо з'ясуйте свою мету й позицію, все, про що ви говорите, повинно бути зрозумілим;
o зберіться з думками, аби досягти поставленої мети, пам'ятайте, що будь-який експромт повинен бути підготовленим;
o дотримуйтесь фактів. Проробляйте все вдома, щоб не "збили вас із пантелику";
o ввічливо попросіть конкретизувати поставлені запитання;
o уникайте необдуманих відповідей, записуйте запитання, щоб виграти час;
o розуміючи, що репліка має провокаційний характер, заспокойтеся, примусьте себе полічити до десяти і дайте осмислену відповідь;
o відповідайте стисло;
o не давайте можливості "причепам" повернути вас знову до вже обговореного, зауважте, що зазначену проблему можна обговорити в індивідуальному порядку;
o будьте уважні до реплік;
o дуже обережно добирайте фрази для відповідей;
o якщо довкола галас, то можна сказати: "Я була б дуже щаслива, якби могла почути вас!". Але ...;
o якщо ви відчули, що в когось є прагнення негативно вплинути на аудиторію, то можна сказати: "Вважаю, що кожен гідний сказати своє слово!";
o якщо звинувачення спрямовані на вашу адресу, кажіть, що для розв'язання цієї проблеми є чимало шляхів, тому все осягнути важко;
o коли в залі відсутня тиша, можна кинути ремарку чи репліку: " ...такий шум заважає мені сказати вам основне ...".
У такій ситуації бажано говорити рішуче й зрозуміло, зберігаючи самоконтроль.
Така поведінка на 70 % підвищить вас над "зловмисниками".
Нарада та її підготовка
Кожна людина в житті повинна навчитися рахувати гроші й дорожити часом.
Народна мудрість
Нарада потрібна задля пошуку ідей та шляхів вирішення проблем під час контактів із зацікавленими особами. Проте у світі поширена думка, що нарада - чи не найдорожчий вид управлінської діяльності (багато учасників і значні втрати робочого часу). Водночас багато людей отримують інформацію і можуть дати свою оцінку проблемам, які розглядаються.
У сфері управлінської культури розрізняють проблемні, інструктивні, оперативні наради.
Готуючи нараду, необхідно визначити порядок денний і заздалегідь розіслати його її учасникам. Неетично запрошувати на нараду по телефону і "на цю ж хвилину". Адже кожен управлінець, особистість розподіляє свій час і теж має нести відповідальність за виконання вчасно запланованої справи. Нарада - праця колективної думки і не бажано розпорошувати її через дрібниці. Аби не гаяти часу даремно, керівники практикують на відповідно відведений час запрошувати підлеглих у їхніх службових справах, а вирішивши, відпускають їх на робоче місце.
Нарада має тривати близько 45 хвилин. Психологи вважають, що фізіологічна втома при спільній праці настає через годину. Тому довготривалі наради неефективні, бо в такому разі приймаються рішення будь-які, аби тільки швидше закінчилася нарада.
Приміщення має бути прохолодним, без телефонів, у ньому повинна бути належна вентиляція, свіже повітря, щоб учасники наради працювали якомога продуктивніше.
Бажано попередньо підготувати проект рішення наради. Головою зборів доцільно обирати авторитетну людину, що знає справу. На нараду запрошувати тих, хто може висловити корисну для справи думку.
Виступаючих на нараді бажано готувати наперед, а також продумувати пропозиції щодо розв'язуваних проблем, готувати наперед і враховувати суттєві думки під час виступів.
На зборах бажано дотримуватися чіткого регламенту (3-5-10 хвилин).
Доповідь має бути стислою, інформаційно-проблемною, без принижень окремих людей, але з певними зауваженнями та відзначенням окремих осіб, робота яких заслуговує на увагу. Бажано, щоб виступали люди різного статусу, тоді нарада буде ефективною і цікавою для вивчення громадської думки.
На наради слід виносити крім проблем організації і проблеми співробітників, які працюють в установі, фірмі. Цікаво, наприклад, що для японського підприємця досить важливо вкладати гроші на потреби персоналу, а в нас, як не прикро, не завжди виплачують заробітну платню тим, хто працює. Тому японцеві фірма - "велика сім'я", і тому він, розповідаючи про себе, спочатку називає фірму, посаду, а потім своє ім'я. Є резон над цим задуматися керівникам і нашим управлінцям.
Цінувати час - важлива риса управлінця
Кожна раціонально використана хвилина - ваш здобуток на все життя.
Народна мудрість
Скільки жити - Господь відміряв кожному. Через те людина, зокрема управлінець, має усвідомити, що чим більше добрих справ зробить він, тим ефективніїпими будуть його управлінські рішення, тим кращим стане наше буття.
Якщо ви запитаєте себе, як закінчили черговий рік, то навряд чи зможете дати конкретну відповідь. Проте є потреба досить серйозно рахуватися з часом. Проаналізувавши, як і на що його витрачено, можна побачити, що кожний з нас чомусь марнував час. А важливо використовувати його раціонально. Для цього рекомендуємо:
1. Використовуйте час тільки на розв'язання найпотрібніших і найцікавіших проблем.
2. Розподіляйте час таким чином, щоб його вистачало для справ і відпочинку.
3. Не потрібно підганяти час. Не прагніть витиснути з нього більше, ніж це можливо, бо виснаження організму забере потім у вас більше енергії, часу.
4. Якщо для вирішення справи маєте багато часу, то використайте зекономлений час з користю для справ і сім'ї.
5. Уникайте неорганізованих людей, що відбирають у вас час або хочуть виграти його для власних

 
 

Цікаве

Загрузка...